Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim 1 oktober    Utskriftsdatum  01 oktober 2011   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  18:06   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2011-10-01         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim    47.11        1:38.96   
Margaryta Karlsson  1996  Uddevalla Sim    1:39.28        1:39.28   
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim    49.12        1:47.32   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim    1:55.10        1:55.10   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    55.04        1:55.87   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim    55.53        1:56.67   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    1:57.26        1:57.26   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    54.85        1:59.93   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim    56.40        2:00.68   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Bosén  1997  Uddevalla Sim    47.49        1:42.64   
Armin Listo  1998  Uddevalla Sim    48.66        1:44.35   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    49.31        1:45.63   
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim    49.70        1:49.42   
Erik Edvardsson  2008  Uddevalla Sim    55.92        1:55.95   
Simon Rohi  1998  Uddevalla Sim            DNF   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            24.48   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            25.25   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            26.96   
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            27.00   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            27.31   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            27.78   
Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            28.07   
Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            28.88   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            29.09   
10  Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            29.10   
11  Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            29.38   
12  Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            30.13   
13  Ida Malm  2000  Uddevalla Sim            30.16   
14  Felicia Johansson/jensen  2002  Uddevalla Sim            30.72   
15  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            30.98   
16  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            31.77   
17  Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            31.82   
18  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            32.09   
19  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            32.11   
20  Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            32.17   
21  Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            32.91   
22  Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            33.27   
22  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            33.27   
24  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            33.72   
25  Alma Tegnborg  2003  Uddevalla Sim            34.41   
26  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            34.88   
27  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            34.93   
28  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            35.10   
29  Linn Dao  2003  Uddevalla Sim            35.60   
30  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            35.64   
31  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            36.18   
32  Martina Dahlberg  2003  Uddevalla Sim            36.69   
33  Tova Ejdestig  2004  Uddevalla Sim            36.73   
34  Saga Svanberg  2003  Uddevalla Sim            36.94   
35  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            37.03   
36  Alicia Relfsson  2002  Uddevalla Sim            37.19   
37  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            37.30   
38  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            37.47   
39  Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            37.80   
40  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            39.25   
41  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            39.78   
42  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            40.19   
43  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            40.38   
44  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            41.55   
45  Matilda Hellberg Råden  2003  Uddevalla Sim            41.72   
46  Indiana Wasch  2003  Uddevalla Sim            41.88   
47  Smilla Bryntesson  2004  Uddevalla Sim            42.32   
48  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            43.26   
49  Julia Stenback  2003  Uddevalla Sim            44.94   
50  Anisa Stenhaug  2002  Uddevalla Sim            45.67   
51  Sofia Kleinbrant  2004  Uddevalla Sim            48.88   
52  Elsa Malmling  2004  Uddevalla Sim            49.03   
53  Filippa Magnusson  2002  Uddevalla Sim            51.24   
54  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            54.36   
Hanna Karlsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Josefine Nilsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            26.09   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            27.55   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            28.06   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            28.11   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            28.42   
Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            29.36   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            29.53   
Johan Edvardsson  2001  Uddevalla Sim            30.64   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            31.73   
10  Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            32.14   
11  Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            32.62   
12  Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            33.52   
13  Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            33.93   
14  Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            34.63   
15  Tor Olofsson  2001  Uddevalla Sim            34.94   
16  Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            36.52   
17  Jacob Gustavsson  2002  Uddevalla Sim            36.97   
18  Filip Malmedahl  2002  Uddevalla Sim            37.40   
19  Gustav Skoog  2003  Uddevalla Sim            37.88   
20  Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            39.24   
21  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            39.92   
22  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            40.19   
23  Anton Backman  2003  Uddevalla Sim            42.30   
24  Leo Hansson  2003  Uddevalla Sim            43.23   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            52.67   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            53.95   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            55.34   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            55.64   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            57.73   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            57.90   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            57.98   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            1:05.72   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Edvardsson  2008  Uddevalla Sim            52.40   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim    49.46        1:42.36   
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim    51.46        1:46.70   
Margaryta Karlsson  1996  Uddevalla Sim    52.01        1:48.36   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim    52.79        1:43.70   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    54.00        1:50.29   
Armin Listo  1998  Uddevalla Sim    53.68        1:51.10   
Christoffer Bosén  1997  Uddevalla Sim    55.12        1:56.83   
Simon Rohi  1998  Uddevalla Sim    1:02.38        2:06.68   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            22.56   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            23.71   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            24.72   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            25.27   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            25.50   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            25.69   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            26.23   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            29.10   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Edvardsson  2008  Uddevalla Sim            25.34   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            29.88   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            30.47   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            56.31   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            53.90   
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim            1:00.95   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            26.35   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            26.51   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            26.54   
Felicia Johansson/jensen  2002  Uddevalla Sim            27.47   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            28.02   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            28.11   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            28.56   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            28.83   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            28.96   
10  Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            29.18   
11  Ida Malm  2000  Uddevalla Sim            29.79   
12  Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            30.07   
13  Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            31.48   
14  Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            31.57   
15  Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            32.08   
16  Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            32.28   
17  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            32.61   
18  Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            33.29   
19  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            33.73   
20  Tova Ejdestig  2004  Uddevalla Sim            34.90   
21  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            35.00   
22  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            35.16   
23  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            35.85   
24  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            36.23   
25  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            36.31   
26  Alicia Relfsson  2002  Uddevalla Sim            36.62   
27  Julia Stenback  2003  Uddevalla Sim            37.55   
28  Smilla Bryntesson  2004  Uddevalla Sim            37.59   
29  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            37.86   
30  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            38.16   
31  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            38.18   
32  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            38.35   
33  Alma Tegnborg  2003  Uddevalla Sim            38.56   
34  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            39.29   
35  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            39.89   
36  Indiana Wasch  2003  Uddevalla Sim            39.97   
37  Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            40.01   
38  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            40.18   
39  Saga Svanberg  2003  Uddevalla Sim            40.34   
40  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            40.75   
41  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            40.80   
42  Linn Dao  2003  Uddevalla Sim            41.04   
43  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            41.29   
44  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            42.18   
45  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            42.39   
46  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            42.42   
47  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            43.34   
48  Sofia Kleinbrant  2004  Uddevalla Sim            44.39   
49  Matilda Hellberg Råden  2003  Uddevalla Sim            45.10   
50  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            45.56   
51  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            46.43   
52  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            46.94   
53  Anisa Stenhaug  2002  Uddevalla Sim            47.00   
54  Elsa Malmling  2004  Uddevalla Sim            47.77   
55  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            48.26   
56  Filippa Magnusson  2002  Uddevalla Sim            49.44   
Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Hanna Karlsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Josefine Nilsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            26.82   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            27.03   
Johan Edvardsson  2001  Uddevalla Sim            29.49   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            29.58   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            30.64   
Tor Olofsson  2001  Uddevalla Sim            31.21   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            31.76   
Filip Malmedahl  2002  Uddevalla Sim            33.26   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            34.00   
10  Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            34.70   
11  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            35.84   
12  Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            35.99   
13  Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            37.10   
14  Filip Bäckström  2003  Uddevalla Sim            38.12   
15  Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            38.60   
16  Jacob Gustavsson  2002  Uddevalla Sim            39.00   
17  Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            39.79   
18  Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            40.17   
19  Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            40.44   
20  Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            40.75   
21  Gustav Skoog  2003  Uddevalla Sim            41.58   
22  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            42.71   
23  Anton Lindqvist  1998  Uddevalla Sim            44.38   
24  Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            47.68   
25  Anton Backman  2003  Uddevalla Sim            49.53   
26  Leo Hansson  2003  Uddevalla Sim            56.39   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Filip Lönnqvist  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Simon Hansson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
William Hermansson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            50.74   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            50.90   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            52.52   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            58.45   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            53.40   
Erik Edvardsson  2008  Uddevalla Sim            1:00.03   
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim            1:03.28   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim    49.75        1:46.47   
Margaryta Karlsson  1996  Uddevalla Sim    55.00        1:59.36   
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim    58.47        2:06.87   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Armin Listo  1998  Uddevalla Sim    58.68        2:03.13   
Christoffer Bosén  1997  Uddevalla Sim    59.41        2:05.98   
Simon Rohi  1998  Uddevalla Sim    59.62        2:08.38   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            20.91   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            22.78   
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            23.09   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            25.48   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            25.84   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            26.74   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            27.26   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            28.03   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            29.07   
10  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            29.70   
11  Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            29.73   
12  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            30.71   
13  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            30.81   
14  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            32.86   
15  Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            33.37   
16  Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            34.35   
17  Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            36.49   
18  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            36.67   
19  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            38.04   
20  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            38.25   
21  Smilla Bryntesson  2004  Uddevalla Sim            38.65   
22  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            39.94   
23  Alicia Relfsson  2002  Uddevalla Sim            43.03   
24  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            48.29   
25  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            54.81   
Josefine Nilsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            24.95   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            25.42   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            27.92   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            28.24   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            28.85   
Tor Olofsson  2001  Uddevalla Sim            29.95   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            32.16   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            33.93   
Filip Malmedahl  2002  Uddevalla Sim            34.45   
10  Gustav Skoog  2003  Uddevalla Sim            38.24   
11  Anton Backman  2003  Uddevalla Sim            42.41   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            47.01   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            47.74   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            48.53   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            48.81   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            49.26   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            49.29   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim            44.82   
Erik Edvardsson  2008  Uddevalla Sim            48.38   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            54.12   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Margaryta Karlsson  1996  Uddevalla Sim    42.66        1:29.24   
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim    43.27        1:30.15   
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim    45.84        1:37.35   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Bosén  1997  Uddevalla Sim    41.69        1:31.39   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    43.64        1:33.47   
Armin Listo  1998  Uddevalla Sim    44.90        1:35.93   
Simon Rohi  1998  Uddevalla Sim    49.34        1:44.88   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  01 oktober 2011 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  18:06