Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim 11 februari    Utskriftsdatum  11 februari 2012   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 februari 2012         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    46.37        1:38.29   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim    50.84        1:46.65   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim    52.57        1:49.06   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim    54.03        1:49.34   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim    50.99        1:49.39   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim    53.93        1:57.57   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Malm  2000  Uddevalla Sim            24.37   
Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            26.47   
Emilia Mellin  2000  Uddevalla Sim            26.50   
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            26.50   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            26.56   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            27.38   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            27.41   
Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            27.67   
Elvira Leufvenius  2001  Uddevalla Sim            28.25   
10  Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            28.35   
11  Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            28.42   
12  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            28.71   
13  Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            28.75   
14  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            29.22   
15  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            29.37   
16  Thea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            29.47   
17  Felicia Bernhardtzh  2001  Uddevalla Sim            29.82   
18  Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            30.03   
19  Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            30.15   
20  Saga Svanberg  2003  Uddevalla Sim            30.80   
21  Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            31.05   
22  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            31.27   
23  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            31.43   
24  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            31.46   
25  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            31.55   
26  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            31.74   
27  Vendela Trygg  2003  Uddevalla Sim            31.81   
28  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            31.94   
29  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            32.10   
30  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            32.30   
31  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            32.40   
32  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            33.10   
33  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            33.59   
34  Sofia Kleinbrant  2004  Uddevalla Sim            33.75   
35  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            34.50   
36  Julia Stenback  2003  Uddevalla Sim            34.62   
37  Tilde Hibell  2004  Uddevalla Sim            34.68   
38  Nanna Carlèn  2003  Uddevalla Sim            35.41   
39  Aida Koshhnan  Uddevalla Sim            35.72   
40  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            35.93   
41  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            36.32   
42  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            36.80   
43  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            38.65   
44  Tilda Pettersson  2004  Uddevalla Sim            38.92   
45  Nora Hahne  2003  Uddevalla Sim            38.96   
46  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            39.69   
47  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            56.21   
47  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            56.21   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Malmedahl  2002  Uddevalla Sim            25.53   
Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            27.31   
Tom Kuiper  2000  Uddevalla Sim            27.83   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            28.48   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            29.03   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            29.53   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            30.13   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            30.57   
Gustav Mellin  2002  Uddevalla Sim            30.73   
10  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            32.62   
11  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            36.17   
12  Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            37.77   
13  Jacob Behrendtz  2002  Uddevalla Sim            39.44   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            48.02   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            50.78   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            52.04   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            53.02   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            53.03   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            53.93   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            57.83   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            59.73   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Ahlström  1999  Uddevalla Sim            50.96   
Erik Edvardsson  2000  Uddevalla Sim            54.28   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            55.50   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            1:01.79   
Filip Malmedahl  2002  Uddevalla Sim            1:29.37   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            22.00   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            24.80   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            25.01   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            25.36   
Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            25.83   
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            28.62   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            29.52   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            30.30   
10  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            31.47   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            53.91   
Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            54.02   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            57.88   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            25.30   
Ida Malm  2000  Uddevalla Sim            27.50   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            27.86   
Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            28.36   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            28.59   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            29.31   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            29.54   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            29.92   
Elvira Leufvenius  2001  Uddevalla Sim            29.99   
10  Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            30.28   
11  Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            30.71   
12  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            30.85   
13  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            31.78   
14  Felicia Bernhardtzh  2001  Uddevalla Sim            31.87   
15  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            32.01   
16  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            32.36   
17  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            32.63   
18  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            33.17   
19  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            33.50   
20  Vendela Trygg  2003  Uddevalla Sim            33.54   
21  Julia Stenback  2003  Uddevalla Sim            34.79   
22  Tilde Hibell  2004  Uddevalla Sim            35.28   
23  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            35.38   
24  Amanada Collins  2002  Uddevalla Sim            35.39   
25  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            35.64   
25  Sofia Kleinbrant  2004  Uddevalla Sim            35.64   
27  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            35.79   
28  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            36.02   
29  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            36.53   
30  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            36.97   
31  Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            37.02   
32  Linnea Egelstål  2004  Uddevalla Sim            37.13   
33  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            37.60   
34  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            37.64   
35  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            37.92   
36  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            37.97   
37  Nora Hahne  2003  Uddevalla Sim            38.80   
38  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            39.75   
39  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            39.84   
40  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            39.88   
41  Saga Svanberg  2003  Uddevalla Sim            41.19   
42  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            41.23   
43  Aida Koshhnan  Uddevalla Sim            41.49   
44  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            41.52   
45  Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            41.90   
46  Nanna Carlèn  2003  Uddevalla Sim            42.11   
47  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            42.63   
48  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            42.79   
49  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            43.42   
50  Tilda Pettersson  2004  Uddevalla Sim            43.66   
51  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            48.25   
52  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            51.80   
53  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            1:18.89   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Kuiper  2000  Uddevalla Sim            27.61   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            27.93   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            29.05   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            30.49   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            30.71   
Gustav Mellin  2002  Uddevalla Sim            31.89   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            32.45   
Filip Malmedahl  2002  Uddevalla Sim            32.82   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            33.84   
10  Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            35.22   
11  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            35.56   
12  Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            38.02   
13  Jacob Behrendtz  2002  Uddevalla Sim            38.03   
14  Razan Saadi  2003  Uddevalla Sim            38.68   
15  Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            39.35   
16  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            40.36   
17  Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            44.74   
18  Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            47.78   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            54.72   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            56.18   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            58.31   
Emilia Mellin  2000  Uddevalla Sim            58.47   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            58.47   
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            59.44   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    50.32        1:46.09   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim    54.88        1:56.91   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            22.88   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            24.95   
Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            25.31   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            25.47   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            25.56   
Felicia Bernhardtzh  2001  Uddevalla Sim            26.35   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            26.36   
Ida Malm  2000  Uddevalla Sim            26.67   
Emilia Mellin  2000  Uddevalla Sim            26.85   
10  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            26.89   
11  Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            27.94   
12  Elvira Leufvenius  2001  Uddevalla Sim            28.09   
14  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            29.44   
15  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            29.67   
16  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            30.09   
17  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            31.81   
18  Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            31.85   
19  Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            32.19   
20  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            32.21   
21  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            33.07   
22  Saga Svanberg  2003  Uddevalla Sim            33.62   
23  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            33.83   
24  Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            34.38   
25  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            34.92   
26  Julia Stenback  2003  Uddevalla Sim            36.40   
27  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            36.48   
28  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            37.64   
29  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            41.41   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            24.82   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            26.29   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            26.96   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            27.43   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            28.60   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            30.19   
Gustav Mellin  2002  Uddevalla Sim            31.36   
Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            32.22   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            32.30   
10  Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            33.51   
11  Filip Malmedahl  2002  Uddevalla Sim            35.77   
12  Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            36.03   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            44.46   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            44.89   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            47.44   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            47.69   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            48.98   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            49.03   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            1:00.19   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Ahlström  1999  Uddevalla Sim            47.01   
Erik Edvardsson  2000  Uddevalla Sim            47.78   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            49.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  11 februari 2012 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:41