Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim 19 feb    Utskriftsdatum  19 februari 2011   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2011-02-19         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim    48.11        1:39.85   
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim    49.09        1:46.68   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim    56.61        2:00.04   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim    52.21        1:52.30   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim    1:00.69        2:06.06   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            24.77   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            26.39   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            26.95   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            27.14   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            27.30   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            27.59   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            27.97   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            28.01   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            28.04   
10  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            29.55   
11  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            29.76   
12  Wilma Johansson  2002  Uddevalla Sim            29.77   
13  Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            29.81   
14  Nannie Johansson  2001  Uddevalla Sim            29.93   
15  Evelina Klang  1999  Uddevalla Sim            29.99   
16  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            30.78   
17  Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            30.86   
18  Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            30.91   
19  Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            31.84   
20  Lovisa Klang  2001  Uddevalla Sim            33.22   
21  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            33.33   
22  Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            34.42   
23  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            34.78   
24  Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            36.10   
25  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            36.40   
26  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            36.55   
27  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            36.89   
28  Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            37.12   
29  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            38.97   
30  Ellen Gustafsson  2003  Uddevalla Sim            39.08   
31  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            39.31   
32  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            39.32   
33  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            39.62   
34  Agnes Valberg  Uddevalla Sim            42.40   
35  Evelina Wester  Uddevalla Sim            52.27   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Ahlström  1999  Uddevalla Sim            24.66   
Elliot Sjöqvist  Uddevalla Sim            30.00   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            30.48   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            30.57   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            31.10   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            31.67   
Anton Rydholm  2003  Uddevalla Sim            32.31   
Anton Tauson  1999  Uddevalla Sim            32.83   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            34.10   
10  Kevin Jönsson  2001  Uddevalla Sim            34.81   
11  Hannes Bergström  2002  Uddevalla Sim            35.00   
12  Elias Aronsson  2003  Uddevalla Sim            36.30   
13  Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            41.10   
14  Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            42.98   
15  Filip Lönnqvist  2004  Uddevalla Sim            50.43   
16  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            58.20   
17  William Hermansson  2004  Uddevalla Sim            1:03.76   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            58.16   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            58.85   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            38.96   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            47.35   
Christoffer Bosén  1997  Uddevalla Sim            49.64   
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim            52.58   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            59.43   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim    50.03        1:43.93   
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim    50.62        1:44.95   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            25.70   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            27.19   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            31.32   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christoffer Bosén  1997  Uddevalla Sim            21.58   
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim            24.06   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            30.22   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim            52.21   
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim            54.86   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            38.96   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            51.64   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            24.70   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            25.80   
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            28.09   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            28.32   
Wilma Johansson  2002  Uddevalla Sim            29.21   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            29.89   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            30.08   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            30.13   
Evelina Klang  1999  Uddevalla Sim            30.29   
10  Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            30.86   
11  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            31.15   
12  Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            31.71   
13  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            31.90   
14  Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            31.92   
15  Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            32.00   
16  Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            32.33   
17  Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            32.87   
18  Nannie Johansson  2001  Uddevalla Sim            33.75   
19  Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            35.07   
20  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            35.51   
21  Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            35.55   
22  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            35.66   
23  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            35.94   
24  Alicia Relfsson  2002  Uddevalla Sim            36.13   
25  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            36.26   
26  Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            36.33   
27  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            36.75   
28  Agnes Valberg  Uddevalla Sim            36.96   
29  Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            37.44   
30  Lovisa Klang  2001  Uddevalla Sim            38.02   
31  Alice Carlèn Rosendahl  2003  Uddevalla Sim            38.75   
32  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            40.36   
33  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            40.93   
34  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            41.26   
35  Anisa Stenhaug  2002  Uddevalla Sim            43.79   
36  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            45.21   
37  Ellen Gustafsson  2003  Uddevalla Sim            47.16   
38  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            47.63   
39  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            47.77   
40  Evelina Wester  Uddevalla Sim            54.48   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Ahlström  1999  Uddevalla Sim            26.50   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            28.01   
Elliot Sjöqvist  Uddevalla Sim            29.90   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            30.47   
Anton Tauson  1999  Uddevalla Sim            30.92   
Anton Rydholm  2003  Uddevalla Sim            32.72   
William Svensson  2001  Uddevalla Sim            32.85   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            34.63   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            35.25   
10  Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            35.91   
11  Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            36.66   
12  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            37.33   
13  Kevin Jönsson  2001  Uddevalla Sim            37.86   
14  Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            38.33   
15  Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            43.64   
16  Elias Aronsson  2003  Uddevalla Sim            43.97   
17  Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            44.90   
18  Anton Lindqvist  1998  Uddevalla Sim            51.48   
19  Filip Lönnqvist  2004  Uddevalla Sim            53.17   
20  Hannes Bergström  2002  Uddevalla Sim            58.63   
21  William Hermansson  2004  Uddevalla Sim            1:02.49   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            55.90   
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim            58.29   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            35.85   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            50.23   
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim            1:02.72   
Christoffer Bosén  1997  Uddevalla Sim            1:08.80   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            1:15.60   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim    48.79        1:46.57   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            23.72   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            24.09   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            24.84   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            24.86   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            25.31   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            27.01   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            27.17   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            27.22   
Evelina Klang  1999  Uddevalla Sim            29.21   
10  Nannie Johansson  2001  Uddevalla Sim            29.67   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            28.98   
Elliot Sjöqvist  Uddevalla Sim            29.20   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            29.66   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            29.81   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            29.81   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            33.18   
Anton Tauson  1999  Uddevalla Sim            34.23   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            34.34   
Hannes Bergström  2002  Uddevalla Sim            57.14   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Hellberg  2000  Uddevalla Sim            50.23   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            30.96   
Christoffer Bosén  1997  Uddevalla Sim            41.05   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            41.12   
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim            46.94   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            52.25   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim    1:34.43        1:34.43   
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim    1:36.74        1:36.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  19 februari 2011 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:26