Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim 19 november    Utskriftsdatum  19 november 2011   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2011-11-19         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim    52.28        1:46.48   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim    53.00        1:50.40   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    51.71        1:50.92   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            1:52.31   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    55.50        1:52.51   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            1:55.35   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            1:55.88   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    56.28        2:00.83   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim    59.13        2:01.40   
10  Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim    1:00.72        2:08.91   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim    48.35        1:44.77   
Oskar Gustafsson  2002  Uddevalla Sim    49.13        1:46.70   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    51.54        1:47.35   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    1:06.80        2:14.35   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim    1:07.07        2:23.56   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Stålhandske  1999  Uddevalla Sim            24.82   
Wilma Johansson  2002  Uddevalla Sim            26.37   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            26.67   
Ida Malm  2000  Uddevalla Sim            27.00   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            27.18   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            28.43   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            28.43   
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            28.49   
Tea Wilenius  Uddevalla Sim            28.71   
10  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            29.13   
11  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            29.47   
12  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            29.79   
13  Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            30.21   
14  Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            30.23   
15  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            30.44   
16  Alma Tegnborg  2003  Uddevalla Sim            31.18   
17  Hanna Wallström  2003  Uddevalla Sim            31.57   
18  Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            31.60   
19  Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            31.63   
20  Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            31.99   
21  Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            32.28   
22  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            32.32   
23  Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            32.33   
24  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            32.66   
25  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            33.29   
26  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            33.34   
27  Nora Hahne  2003  Uddevalla Sim            34.27   
28  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            34.35   
29  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            34.65   
30  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            34.75   
31  Linn Dao  2003  Uddevalla Sim            35.02   
32  Vendela Trygg  2003  Uddevalla Sim            35.28   
33  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            35.42   
34  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            35.47   
35  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            35.54   
36  Smilla Bryntesson  2004  Uddevalla Sim            36.12   
37  Emilia Mellin  2000  Uddevalla Sim            36.23   
38  Julia Stenback  2003  Uddevalla Sim            36.51   
39  Lina Nilsen  2005  Uddevalla Sim            36.86   
40  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            37.12   
41  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            37.35   
42  Alicia Relfsson  2002  Uddevalla Sim            37.70   
43  Anisa Stenhaug  2002  Uddevalla Sim            37.91   
44  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            38.06   
45  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            38.67   
46  Ella Jarnedal  2004  Uddevalla Sim            39.33   
47  Tea Stalfors  2004  Uddevalla Sim            40.02   
48  Emma Dahlborg  2003  Uddevalla Sim            40.31   
49  Nanna Carlèn  2003  Uddevalla Sim            40.68   
50  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            40.90   
51  Matilda Hellberg Råden  2003  Uddevalla Sim            41.39   
52  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            41.93   
53  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            42.60   
54  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            43.09   
55  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            43.52   
56  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            43.64   
57  Tilde Hibell  2004  Uddevalla Sim            45.46   
58  Filippa Magnusson  2002  Uddevalla Sim            47.68   
59  Maja Niklasson  2004  Uddevalla Sim            51.67   
60  Moira Last  2003  Uddevalla Sim            59.65   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Alice Dejevik  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Edina Halilovic  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Johansson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Eunise Haglund  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Gabriella Nilsson  1999  Uddevalla Sim            DNS   
Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            26.38   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            26.56   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            28.09   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            28.30   
Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            28.63   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            29.34   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            30.16   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            30.62   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            31.17   
10  Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            31.19   
11  Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            31.51   
11  Gustav Mellin  2002  Uddevalla Sim            31.51   
13  Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            33.02   
14  Adrian Wilenius  2004  Uddevalla Sim            34.64   
15  Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            34.68   
16  Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            37.98   
17  Jacob Behrendtz  2002  Uddevalla Sim            38.62   
18  Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            39.71   
19  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            39.80   
20  Razan Saadi  2003  Uddevalla Sim            42.63   
Izak Malm  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Joakim Oksjö  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tor Olofsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            50.71   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            52.10   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            52.56   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            52.77   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            53.68   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            53.99   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            54.62   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            56.43   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            58.44   
10  Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            1:01.25   
11  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            1:03.66   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafsson  2002  Uddevalla Sim            50.50   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            1:04.15   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim    50.38        1:42.49   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    51.99        1:47.33   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            23.19   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            26.11   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            26.26   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            26.44   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            27.54   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            27.67   
Ella Stålhandske  1999  Uddevalla Sim            29.08   
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            29.41   
Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            29.73   
10  Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            29.81   
11  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            31.14   
12  Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            31.62   
13  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            32.27   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            28.45   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            28.85   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            33.30   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            51.51   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            57.26   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            58.20   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim            53.28   
Oskar Gustafsson  2002  Uddevalla Sim            53.40   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            54.48   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Mellin  2000  Uddevalla Sim            26.12   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            26.49   
Wilma Johansson  2002  Uddevalla Sim            26.81   
Tea Wilenius  Uddevalla Sim            27.16   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            28.71   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            28.98   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            29.04   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            29.28   
Ida Malm  2000  Uddevalla Sim            29.32   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            29.32   
11  Ella Stålhandske  1999  Uddevalla Sim            30.34   
12  Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            30.47   
13  Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            31.61   
14  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            31.88   
15  Alicia Relfsson  2002  Uddevalla Sim            32.45   
16  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            32.58   
17  Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            33.10   
18  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            33.18   
19  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            33.62   
20  Hanna Wallström  2003  Uddevalla Sim            33.71   
21  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            34.23   
22  Amanada Collins  2002  Uddevalla Sim            34.94   
23  Vendela Trygg  2003  Uddevalla Sim            35.04   
24  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            35.08   
25  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            35.26   
26  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            35.41   
27  Tova Ejdestig  2004  Uddevalla Sim            35.45   
28  Tilde Hibell  2004  Uddevalla Sim            35.61   
29  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            35.67   
29  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            35.67   
31  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            35.83   
32  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            36.15   
33  Smilla Bryntesson  2004  Uddevalla Sim            36.19   
34  Julia Stenback  2003  Uddevalla Sim            36.22   
35  Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            36.54   
35  Nora Hahne  2003  Uddevalla Sim            36.54   
37  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            36.76   
38  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            36.83   
39  Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            36.86   
40  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            36.98   
41  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            37.41   
42  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            37.45   
43  Lina Nilsen  2005  Uddevalla Sim            37.66   
44  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            37.84   
45  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            39.07   
46  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            39.21   
47  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            39.52   
48  Linn Dao  2003  Uddevalla Sim            39.71   
49  Anisa Stenhaug  2002  Uddevalla Sim            39.81   
50  Matilda Hellberg Råden  2003  Uddevalla Sim            40.03   
50  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            40.03   
52  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            40.08   
53  Alma Tegnborg  2003  Uddevalla Sim            40.10   
54  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            41.50   
55  Tea Stalfors  2004  Uddevalla Sim            42.41   
56  Nanna Carlèn  2003  Uddevalla Sim            43.13   
57  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            44.01   
58  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            44.45   
59  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            44.61   
60  Maja Niklasson  2004  Uddevalla Sim            46.59   
61  Moira Last  2003  Uddevalla Sim            46.97   
62  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            47.43   
63  Emma Dahlborg  2003  Uddevalla Sim            47.67   
64  Elvira Forsberg  2005  Uddevalla Sim            52.39   
65  Stella Bonomo  2004  Uddevalla Sim            55.52   
66  Filippa Magnusson  2002  Uddevalla Sim            55.81   
67  Ella Jarnedal  2004  Uddevalla Sim            56.90   
68  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            1:07.92   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Alice Dejevik  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Amanda Ragnevi  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Edina Halilovic  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Johansson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Eunise Haglund  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Gabriella Nilsson  1999  Uddevalla Sim            DNS   
Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafsson  2002  Uddevalla Sim            25.90   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            26.48   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            29.64   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            30.04   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            30.10   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            30.40   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            32.01   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            32.09   
Gustav Mellin  2002  Uddevalla Sim            32.87   
10  Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            33.56   
11  Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            34.13   
12  Adrian Wilenius  2004  Uddevalla Sim            35.23   
13  Holger Johasson Skarin  2003  Uddevalla Sim            36.10   
14  Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            37.12   
15  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            37.29   
16  Jacob Behrendtz  2002  Uddevalla Sim            38.28   
17  Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            38.69   
18  Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            38.71   
19  Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            39.55   
20  Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            39.72   
21  Anton Lindqvist  1998  Uddevalla Sim            40.91   
22  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            41.35   
23  Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            44.67   
24  Razan Saadi  2003  Uddevalla Sim            54.49   
Alex Jenssen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Izak Malm  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Joakim Oksjö  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tor Olofsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            54.17   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            54.73   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            59.44   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            1:01.47   
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            1:01.69   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            54.85   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            1:01.64   
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim            1:02.29   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    53.71        1:52.83   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim    56.92        1:59.23   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    56.31        1:59.53   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            22.59   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            23.80   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            23.82   
Ella Stålhandske  1999  Uddevalla Sim            24.48   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            25.54   
Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            26.53   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            26.57   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            27.11   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            27.23   
10  Ida Malm  2000  Uddevalla Sim            28.22   
11  Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            28.27   
12  Tea Wilenius  Uddevalla Sim            28.34   
13  Wilma Johansson  2002  Uddevalla Sim            28.42   
14  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            28.65   
15  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            28.75   
16  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            29.90   
17  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            29.95   
18  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            31.12   
19  Hanna Wallström  2003  Uddevalla Sim            31.17   
20  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            31.59   
21  Nora Hahne  2003  Uddevalla Sim            32.90   
22  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            33.03   
23  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            33.17   
24  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            34.40   
25  Alicia Relfsson  2002  Uddevalla Sim            35.15   
26  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            35.46   
27  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            35.75   
28  Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            36.26   
29  Lina Nilsen  2005  Uddevalla Sim            36.69   
Edina Halilovic  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            21.82   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            24.85   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            26.70   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            28.95   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            29.61   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            32.96   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            42.48   
Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            44.54   
Alex Jensen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Tor Olofsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            43.62   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            45.73   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            46.02   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            46.47   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            48.38   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            50.54   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            51.13   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            52.67   
Hanna Egelstål  1999  Uddevalla Sim            55.07   
Gabriella Nilsson  1999  Uddevalla Sim            DNS   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafsson  2002  Uddevalla Sim            44.92   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            55.07   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            55.20   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Gundersen  2001  Uddevalla Sim    45.07        1:35.14   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    46.25        1:39.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  19 november 2011 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:18