Resultat Totalt - Officiell 

 

 

 

Tävling 

Utmanarsim 

 

Utskriftsdatum 

28 september 2013 

 

 

Tävlingsort 

Uddevalla 

 

Utskriftstid 

09:46 

 

 

Arrangör 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

Bassäng 

25m 

 

 

 

 

 

Tävlingsdatum 

28 september 2013 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Matilda Fransson 

2000 

Uddevalla Sim 

 

48.03 

 

 

 

1:40.39 

 

Tea Wilenius 

2002 

Uddevalla Sim 

 

49.62 

 

 

 

1:44.82 

 

Emelie Apelryd 

2002 

Uddevalla Sim 

 

50.07 

 

 

 

1:48.05 

 

Sara Johansson 

2001 

Uddevalla Sim 

 

51.99 

 

 

 

1:49.93 

 

Nathalie Kleveros 

2001 

Uddevalla Sim 

 

48.89 

 

 

 

1:52.40 

 

Tindra Fredriksson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

53.20 

 

 

 

1:54.20 

 

Jennifer Persson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

53.79 

 

 

 

1:54.24 

 

Lina Nielsen 

2005 

Uddevalla Sim 

 

53.18 

 

 

 

1:54.80 

 

Felicia Bernhardtz 

2001 

Uddevalla Sim 

 

55.55 

 

 

 

1:55.33 

 

10 

Tilde Nordström 

2004 

Uddevalla Sim 

 

55.88 

 

 

 

1:57.12 

 

11 

Wilma Tabarte 

2003 

Uddevalla Sim 

 

58.19 

 

 

 

2:03.42 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Jakob Josephson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

51.56 

 

 

 

1:49.23 

 

Filip Aronsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

53.11 

 

 

 

1:51.71 

 

Victor Anderberg 

2000 

Uddevalla Sim 

 

54.23 

 

 

 

1:52.80 

 

Anton Olsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

56.89 

 

 

 

2:00.78 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Sara Johansson 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

23.41 

 

Tea Wilenius 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

23.42 

 

Emilia Ouseley 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.18 

 

Tilde Nordström 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.24 

 

Tindra Fredriksson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.81 

 

Thea Helleborn 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.00 

 

Elin Fransson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.17 

 

Wilma Tabarte 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.60 

 

Alma Drapkin 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.81 

 

10 

Matilda Östblom 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.00 

 

11 

Tuva Adamsson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.21 

 

12 

Alicia Andreasson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.28 

 

13 

Tilda Pettersson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.54 

 

14 

Ebba Fors 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.27 

 

15 

Alice Carlén 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.40 

 

16 

Juni Karfunkel 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.48 

 

17 

Linnea Andersson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.00 

 

18 

Elin Fredriksson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.10 

 

19 

Danja Mohammed 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.18 

 

20 

Elsa Werner 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.55 

 

21 

Hanna Linsta Gersér 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.84 

 

22 

Sara Minsäter 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.87 

 

23 

Armita Esfandiary 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

31.31 

 

24 

Moa Rödin 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.08 

 

25 

Thea Bolander 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.17 

 

26 

Lova Rodin 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.49 

 

27 

Felicia Gundersen 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.56 

 

28 

Fredrica Forsmark 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.16 

 

29 

Klara Engblom 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.38 

 

30 

Nora Eriksson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.97 

 

31 

Nellie Larsson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

34.59 

 

32 

Alice Wetterberg 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

34.61 

 

33 

Victoria Hägglund 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

34.96 

 

34 

Emilia Fondin 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.27 

 

35 

Moa Johansson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

36.06 

 

36 

Lovis Bergstrand 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

36.46 

 

37 

Annamaria Girnus de Sousa 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

37.64 

 

38 

Hannah Nielsen 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

38.05 

 

39 

Astrid Schörling 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

38.30 

 

40 

Elsali Semby 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

38.74 

 

41 

Clara Aronsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

40.84 

 

42 

Tindra Sporre 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

43.06 

 

43 

Natali Jonefelt 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

51.22 

 

Aida Khoshnam 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Ebba Baard 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Ella Berg 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Emma Jonsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Julia Stenbaek 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Linnea Andreasson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Svea Olsson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Tilda Ström 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Vilma Olsson 

2007 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Victor Anderberg 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

22.71 

 

Linus Minsäter Lundberg 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25,34 

 

Hugo Åberg 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.45 

 

Marcus Östblom 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.35 

 

Hannes Bergström 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.28 

 

David Turesson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.35 

 

Simon Andersson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.88 

 

Gustav Backelund 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.95 

 

Edvin Aronsson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.51 

 

10 

Adam Sparrebäck 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

31.08 

 

11 

Wille Delbring 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

31.44 

 

12 

Petter Lundberg 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.20 

 

13 

Christoffer Andersson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.47 

 

14 

Oskar Egerdal 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

36.51 

 

Daniel Johansson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Elias Sjöstrand 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Jonathan Wistrand 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Josef Yousofi 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Leo Markusson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Lucas Engelbrektsen B 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

William Apelryd 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Emelie Apelryd 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

46.39 

 

Tea Wilenius 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

49.95 

 

Sara Johansson 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

50.90 

 

Matilda Fransson 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

51.23 

 

Nathalie Kleveros 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

51.50 

 

Amanda Collins 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

52.21 

 

Felicia Bernhardtz 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

53.53 

 

Hilda Eriksson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

53.70 

 

Linnea Linsta 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

53.94 

 

10 

Lina Nielsen 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

54.30 

 

11 

Jennifer Persson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

54.93 

 

12 

Tilde Nordström 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

55.06 

 

13 

Linnea Hammarqvist 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

56.86 

 

14 

Sanna Strömblad 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:00.23 

 

15 

Evelina Wester 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:00.45 

 

16 

Linnea Karlsson 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:01.30 

 

17 

Alicia Nestorin 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:04.67 

 

18 

Julia Stenbaek 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:06.68 

 

19 

Armita Esfandiary 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:15.03 

 

Alva Andreasson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Fredrik Börjesson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

49.33 

 

Martin Nguyen 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

52.82 

 

Daniel Andersson 

1998 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

53.45 

 

Filip Aronsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

53.71 

 

Albin Hansson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

56.54 

 

Anders Parrow 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

56.56 

 

Anton Olsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

57.14 

 

Jonathan Hallèn 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

58.27 

 

Stefan Pettersson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Jakob Josephson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

54.56 

 

 

 

1:52.75 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Tea Wilenius 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

24.07 

 

Tindra Fredriksson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

24.28 

 

Nathalie Kleveros 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

24.47 

 

Emelie Apelryd 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

24.75 

 

Linnea Linsta 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.13 

 

Jennifer Persson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.48 

 

Sara Johansson 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.57 

 

Alicia Andreasson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.68 

 

Tilde Nordström 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.25 

 

10 

Wilma Tabarte 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.51 

 

11 

Alma Drapkin 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.79 

 

12 

Amanda Collins 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.86 

 

13 

Lina Nielsen 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.06 

 

14 

Emilia Ouseley 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.26 

 

15 

Felicia Bernhardtz 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.29 

 

16 

Thea Helleborn 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.12 

 

17 

Alice Carlén 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.80 

 

18 

Julia Stenbaek 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.86 

 

19 

Armita Esfandiary 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.93 

 

20 

Matilda Östblom 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.00 

 

21 

Elsa Werner 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

34.19 

 

22 

Alicia Nestorin 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

34.20 

 

23 

Elin Fredriksson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

34.77 

 

24 

Ebba Fors 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.28 

 

Aida Khoshnam 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Ebba Baard 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Ella Berg 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Tilda Ström 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Martin Nguyen 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

23.43 

 

Filip Aronsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

23.71 

 

Fredrik Börjesson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

24.21 

 

Jakob Josephson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.88 

 

Anders Parrow 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.67 

 

Victor Anderberg 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.38 

 

Albin Hansson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.90 

 

Gustav Backelund 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.02 

 

Hugo Åberg 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.43 

 

10 

Anton Olsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.36 

 

11 

Jonathan Hallèn 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.66 

 

12 

William Apelryd 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.65 

 

13 

Edvin Aronsson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

39.09 

 

Stefan Pettersson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Matilda Fransson 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

52.19 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Alicia Andreasson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.01 

 

Nathalie Kleveros 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.59 

 

Alma Drapkin 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.81 

 

Jennifer Persson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.35 

 

Alice Carlén 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.58 

 

Emelie Apelryd 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.99 

 

Thea Helleborn 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.12 

 

Lina Nielsen 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.20 

 

Tindra Fredriksson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.38 

 

10 

Armita Esfandiary 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.03 

 

11 

Matilda Östblom 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.24 

 

12 

Ebba Fors 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.55 

 

13 

Wilma Tabarte 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.48 

 

14 

Felicia Gundersen 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.85 

 

15 

Julia Stenbaek 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

31.20 

 

16 

Linnea Andersson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

31.33 

 

17 

Hanna Linsta Gersér 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.00 

 

18 

Juni Karfunkel 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.44 

 

19 

Elsa Werner 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.06 

 

20 

Moa Rödin 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.09 

 

21 

Tuva Adamsson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.10 

 

22 

Linnea Hammarqvist 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

34.24 

 

23 

Elin Fransson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

34.41 

 

24 

Emilia Fondin 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.45 

 

25 

Sara Minsäter 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.63 

 

26 

Tilda Pettersson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.74 

 

27 

Fanny Mellgren 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.88 

 

28 

Victoria Hägglund 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

36.65 

 

29 

Alice Wetterberg 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

36.79 

 

30 

Danja Mohammed 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

36.98 

 

30 

Thea Bolander 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

36.98 

 

32 

Tindra Sporre 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

37.78 

 

33 

Nora Eriksson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

38.60 

 

34 

Lovis Bergstrand 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

39.77 

 

35 

Fredrica Forsmark 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

39.83 

 

36 

Clara Aronsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

40.03 

 

37 

Klara Engblom 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

40.16 

 

38 

Elin Fredriksson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

40.49 

 

39 

Moa Johansson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

41.28 

 

40 

Astrid Schörling 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

41.37 

 

41 

Hannah Nielsen 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

42.68 

 

42 

Natali Jonefelt 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

43.21 

 

43 

Nellie Larsson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

44.07 

 

44 

Annamaria Girnus de Sousa 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

46.69 

 

45 

Elsali Semby 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

47.25 

 

46 

Lova Rodin 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

49.51 

 

47 

Moa Hammarqvist 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

58.54 

 

Aida Khoshnam 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Ebba Baard 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Ella Berg 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Emma Jonsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Linnea Andreasson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Svea Olsson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Tilda Ström 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Filip Aronsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

24.55 

 

Adam Sparrebäck 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.46 

 

Albin Hansson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.60 

 

Linus Minsäter Lundberg 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.26 

 

Simon Andersson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.78 

 

Hugo Åberg 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

31.63 

 

Jonathan Hallèn 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.09 

 

Hannes Bergström 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.75 

 

Daniel Andersson 

1998 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.89 

 

10 

David Turesson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.46 

 

11 

Marcus Östblom 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.50 

 

12 

William Apelryd 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

36.71 

 

13 

Wille Delbring 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

37.07 

 

14 

Daniel Johansson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

37.70 

 

15 

Axel Baehman 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

37.85 

 

16 

Christoffer Andersson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

38.12 

 

17 

Elias Sjöstrand 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

39.52 

 

18 

Edvin Aronsson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

41.10 

 

19 

Leo Linnås 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

41.52 

 

20 

Oskar Egerdal 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

42.79 

 

21 

Jonathan Wistrand 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

44.15 

 

22 

Petter Lundberg 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

55.76 

 

Josef Yousofi 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Lucas Engelbrektsen B 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Gustav Backelund 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DSQ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Alicia Nestorin 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

54.60 

 

Emilia Ouseley 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

55.53 

 

Sara Johansson 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

56.77 

 

Sanna Strömblad 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

57.29 

 

Linnea Linsta 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

58.58 

 

Felicia Bernhardtz 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

59.12 

 

Tilde Nordström 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

59.52 

 

Amanda Collins 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:03.40 

 

Hilda Eriksson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:05.45 

 

10 

Linnea Karlsson 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:09.56 

 

11 

Evelina Wester 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:11.12 

 

Alva Andreasson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Victor Anderberg 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

54.08 

 

Anders Parrow 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

55.53 

 

Martin Nguyen 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

57.22 

 

Anton Olsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

58.54 

 

Fredrik Börjesson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

1:01.65 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Tea Wilenius 

2002 

Uddevalla Sim 

 

50.43 

 

 

 

1:46.83 

 

Matilda Fransson 

2000 

Uddevalla Sim 

 

51.15 

 

 

 

1:47.30 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Jakob Josephson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

1:00.46 

 

 

 

2:06.41 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Jennifer Persson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

21.64 

 

Lina Nielsen 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

22.43 

 

Alicia Nestorin 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.63 

 

Alice Carlén 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.65 

 

Thea Helleborn 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.71 

 

Matilda Östblom 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.63 

 

Julia Stenbaek 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.48 

 

Armita Esfandiary 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.93 

 

Elin Fransson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.98 

 

10 

Ebba Baard 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.50 

 

11 

Klara Engblom 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.56 

 

12 

Felicia Gundersen 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

29.77 

 

13 

Tilda Pettersson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.07 

 

14 

Ebba Fors 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.21 

 

15 

Thea Bolander 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.70 

 

16 

Nellie Larsson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.78 

 

17 

Elin Fredriksson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.82 

 

18 

Linnea Andersson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

31.39 

 

19 

Juni Karfunkel 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

31.50 

 

20 

Elsa Werner 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

31.53 

 

21 

Moa Rödin 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.26 

 

22 

Alice Wetterberg 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.37 

 

23 

Nora Eriksson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.02 

 

24 

Lova Rodin 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.16 

 

25 

Elsali Semby 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

34.51 

 

26 

Moa Johansson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.95 

 

27 

Sara Minsäter 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.98 

 

28 

Emilia Fondin 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

36.17 

 

29 

Lovis Bergstrand 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

37.71 

 

30 

Fredrica Forsmark 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

37.95 

 

31 

Victoria Hägglund 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

40.54 

 

32 

Tindra Sporre 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

40.89 

 

33 

Clara Aronsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

43.02 

 

34 

Natali Jonefelt 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

46.17 

 

35 

Annamaria Girnus de Sousa 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

46.67 

 

36 

Hannah Nielsen 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

47.72 

 

Aida Khoshnam 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Alicia Andreasson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Danja Mohammed 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Ella Berg 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Emilia Ouseley 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Emma Jonsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Linnea Andreasson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Svea Olsson 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Tilda Ström 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Albin Hansson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

23.38 

 

Gustav Backelund 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

24.74 

 

William Apelryd 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

24.92 

 

Hugo Åberg 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

25.39 

 

Linus Minsäter Lundberg 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.06 

 

Kim Boström 

1991 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.33 

 

Simon Andersson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

26.43 

 

Adam Sparrebäck 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

27.50 

 

Jonathan Hallèn 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.53 

 

10 

Hannes Bergström 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

28.80 

 

11 

David Turesson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

30.03 

 

12 

Leo Linnås 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.16 

 

13 

Edvin Aronsson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

32.55 

 

14 

Marcus Östblom 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

33.96 

 

15 

Wille Delbring 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

35.06 

 

16 

Christoffer Andersson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

37.50 

 

17 

Elias Sjöstrand 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

37.68 

 

18 

Daniel Johansson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

40.22 

 

19 

Oskar Egerdal 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

43.71 

 

Jonathan Wistrand 

2006 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Josef Yousofi 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Leo Markusson 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Lucas Engelbrektsen B 

2005 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Emelie Apelryd 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

42.26 

 

Sara Johansson 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

42.45 

 

Tea Wilenius 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

43.87 

 

Tindra Fredriksson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

45.97 

 

Emilia Ouseley 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

46.97 

 

Felicia Bernhardtz 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

46.97 

 

Hilda Eriksson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

47.02 

 

Alma Drapkin 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

47.05 

 

Nathalie Kleveros 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

47.53 

 

10 

Tilde Nordström 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

48.93 

 

11 

Amanda Collins 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

49.25 

 

12 

Linnea Linsta 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

50.29 

 

13 

Evelina Wester 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

51.69 

 

14 

Linnea Hammarqvist 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

52.30 

 

15 

Wilma Tabarte 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

52.56 

 

16 

Sanna Strömblad 

2003 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

55.38 

 

17 

Linnea Karlsson 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

56.18 

 

Alva Andreasson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Jakob Josephson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

41.21 

 

Martin Nguyen 

2001 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

41.62 

 

Victor Anderberg 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

42.98 

 

Fredrik Börjesson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

44.46 

 

Daniel Andersson 

1998 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

46.59 

 

Filip Aronsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

48.76 

 

Anton Olsson 

2004 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

49.83 

 

Anders Parrow 

2000 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

53.04 

 

Stefan Pettersson 

2002 

Uddevalla Sim 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Matilda Fransson 

2000 

Uddevalla Sim 

 

45.22 

 

 

 

1:37.02 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Skapad av WinGrodan 1.22.00 

Utskriftsdatum 

28 september 2013 

Licensierad till: Uddevalla Sim 

Utskriftstid 

09:46