Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim    Utskriftsdatum  13 april 2013   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 april 2013         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim    47.45        1:40.12   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    49.82        1:46.75   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    52.96        1:51.36   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim    51.90        1:52.97   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim    54.43        1:54.77   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    54.59        1:55.42   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim    58.86        2:01.36   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    56.76        2:02.03   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    55.19        1:57.04   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    57.69        1:58.44   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    1:00.37        1:59.56   
Jacob Josefsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            24.63   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            24.86   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            25.69   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            25.79   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            26.09   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            26.94   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            27.35   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            27.87   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            27.97   
10  Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            28.42   
11  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            28.50   
12  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            28.60   
13  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            28.95   
14  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            29.48   
15  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            29.82   
16  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            30.07   
17  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            30.66   
18  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            31.19   
19  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            31.37   
19  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            31.37   
21  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            31.52   
22  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            31.68   
23  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            32.02   
24  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            32.11   
25  Eifva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            32.16   
26  Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            32.18   
27  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            32.34   
28  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            32.78   
29  Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            33.10   
30  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            33.29   
31  Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            33.49   
32  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            33.70   
33  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            33.89   
34  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            34.32   
35  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            34.33   
36  Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            34.40   
37  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            35.30   
37  Lova Rondin  2005  Uddevalla Sim            35.30   
39  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            35.43   
40  Alice Rosenius  2005  Uddevalla Sim            35.45   
41  Ella Jarnedal  2004  Uddevalla Sim            35.56   
42  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            36.12   
43  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            36.58   
44  Danja Mohammed  2002  Uddevalla Sim            36.74   
45  Lovis Bergstrand  2005  Uddevalla Sim            37.08   
46  Saga Fredgren  2006  Uddevalla Sim            37.64   
47  Thea Bolander  2003  Uddevalla Sim            37.95   
48  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            37.96   
49  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            39.38   
50  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            40.37   
51  Alva Ljung  2005  Uddevalla Sim            41.15   
52  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            43.47   
53  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            47.89   
54  Astrid Schörling  2005  Uddevalla Sim            48.54   
55  Olivia Rosenius  2007  Uddevalla Sim            48.84   
56  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            49.15   
57  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            49.55   
58  Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            49.98   
59  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            50.30   
60  Alice Einarsson  2006  Uddevalla Sim            50.52   
61  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            51.51   
62  Elsali Semby  2003  Uddevalla Sim            54.90   
63  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            58.55   
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Emmy Warlin  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Hanna Wallström  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Tilda Lehtinen  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Osèe Johansson  2000  Uddevalla Sim            26.26   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            27.42   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            27.78   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            27.91   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            27.93   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            27.98   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            28.44   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            30.46   
Gustav Backelund  2000  Uddevalla Sim            30.47   
10  William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            31.47   
11  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            31.94   
12  Wille Delbring  2005  Uddevalla Sim            33.24   
13  Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            34.63   
14  Jakob Baard  2006  Uddevalla Sim            35.09   
15  Måns Olsson  2004  Uddevalla Sim            35.75   
16  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            35.96   
17  Marcus Orloff  2003  Uddevalla Sim            36.93   
18  Joakim Oksjö  2004  Uddevalla Sim            38.01   
19  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            38.86   
20  Amadeus Wennerstrand  2004  Uddevalla Sim            39.34   
21  Isak Einarsson  2004  Uddevalla Sim            39.46   
22  Elias Alaei  2005  Uddevalla Sim            39.56   
23  Lucas Engelbrektsen B  2005  Uddevalla Sim            40.26   
24  Philip Thor  2004  Uddevalla Sim            40.40   
25  Daniel Johansson  2004  Uddevalla Sim            53.36   
26  Hugo Qvist  2006  Uddevalla Sim            54.25   
Emil Benghts  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Leo Markusson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Luka Kovacevic  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            49.50   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            50.81   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            51.97   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            52.69   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            52.73   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            53.96   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            54.05   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            54.10   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            55.30   
10  Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            55.75   
11  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            57.39   
12  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            57.44   
13  Johanna Nilsson  2001  Uddevalla Sim            1:00.54   
14  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            1:03.16   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            51.37   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            53.65   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            54.08   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            55.10   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            58.32   
Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            1:00.54   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            1:02.42   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            1:05.22   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim    51.78        1:43.55   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Josefsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            23.64   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            23.64   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            24.51   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            26.38   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            26.47   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            26.59   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            26.80   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            27.75   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            28.25   
10  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            28.41   
11  Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            29.15   
12  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            29.17   
13  Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            29.22   
14  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            29.79   
15  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            30.81   
16  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            31.52   
17  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            32.19   
18  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            32.37   
19  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            33.15   
20  Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            33.25   
21  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            33.54   
22  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            35.12   
23  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            35.24   
24  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            36.06   
25  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            36.33   
26  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            37.06   
27  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            37.12   
28  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            39.03   
29  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            41.28   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            25.06   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            27.02   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            27.87   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            28.11   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            31.59   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            32.35   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            32.43   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            34.21   
Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            35.39   
10  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            51.67   
Marcus Orloff  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            47.33   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            53.49   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            55.99   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            26.70   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            26.87   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            27.50   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            27.57   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            28.25   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            29.44   
Johanna Nilsson  2001  Uddevalla Sim            29.67   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            29.77   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            30.38   
10  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            30.75   
11  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            30.78   
12  Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            31.07   
13  Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            31.16   
14  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            31.28   
15  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            31.29   
16  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            31.98   
17  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            32.03   
18  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            32.05   
19  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            32.09   
20  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            32.24   
21  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            33.18   
22  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            33.32   
23  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            33.34   
24  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            33.76   
25  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            33.90   
26  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            33.93   
27  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            33.99   
28  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            34.24   
29  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            34.81   
30  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            34.84   
31  Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            34.86   
32  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            34.87   
33  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            35.22   
34  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            35.75   
35  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            36.30   
36  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            37.29   
37  Danja Mohammed  2002  Uddevalla Sim            37.46   
38  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            38.15   
39  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            39.30   
40  Thea Bolander  2003  Uddevalla Sim            39.94   
41  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            40.47   
42  Lovis Bergstrand  2005  Uddevalla Sim            40.87   
43  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            42.13   
44  Eifva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            42.31   
45  Saga Fredgren  2006  Uddevalla Sim            42.75   
46  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            43.94   
47  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            44.12   
48  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            44.50   
49  Tuva Hahne  2006  Uddevalla Sim            45.72   
50  Ella Jarnedal  2004  Uddevalla Sim            45.79   
51  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            46.52   
52  Alice Rosenius  2005  Uddevalla Sim            46.80   
53  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            47.53   
54  Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            47.68   
55  Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            48.11   
56  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            48.16   
57  Lova Rondin  2005  Uddevalla Sim            49.64   
58  Astrid Schörling  2005  Uddevalla Sim            50.32   
59  Alva Ljung  2005  Uddevalla Sim            50.48   
60  Fredrica Forsmark  2005  Uddevalla Sim            50.91   
61  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            51.88   
62  Alice Einarsson  2006  Uddevalla Sim            53.17   
63  Elsali Semby  2003  Uddevalla Sim            57.61   
64  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            58.75   
65  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            58.80   
66  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            59.96   
67  Olivia Rosenius  2007  Uddevalla Sim            1:03.08   
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Emmy Warlin  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Tilda Lehtinen  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            27.11   
Osèe Johansson  2000  Uddevalla Sim            27.64   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            28.71   
Leo Markusson  2003  Uddevalla Sim            29.48   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            30.23   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            30.43   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            31.47   
Gustav Backelund  2000  Uddevalla Sim            31.70   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            31.93   
10  Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            32.17   
11  Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            32.87   
12  Lucas Engelbrektsen B  2005  Uddevalla Sim            35.57   
13  William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            36.77   
14  Måns Olsson  2004  Uddevalla Sim            39.09   
15  Elias Sjöstrand  2003  Uddevalla Sim            39.26   
16  Viktor Johansson  2002  Uddevalla Sim            39.79   
17  Daniel Johansson  2004  Uddevalla Sim            40.26   
18  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            40.55   
19  Marcus Orloff  2003  Uddevalla Sim            41.69   
20  Joakim Oksjö  2004  Uddevalla Sim            42.20   
21  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            42.77   
22  Elias Alaei  2005  Uddevalla Sim            43.33   
23  Axel Backman  2005  Uddevalla Sim            45.39   
24  Isak Einarsson  2004  Uddevalla Sim            45.45   
25  Jakob Baard  2006  Uddevalla Sim            45.81   
26  Wille Delbring  2005  Uddevalla Sim            46.05   
27  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            46.64   
28  Hugo Qvist  2006  Uddevalla Sim            52.80   
29  Amadeus Wennerstrand  2004  Uddevalla Sim            54.81   
30  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            1:11.26   
Emil Benghts  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Eskil Gregart  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Jacob Josefsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Luka Kovacevic  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            54.43   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            55.05   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            56.98   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            57.28   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            58.16   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            59.84   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            1:01.66   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            1:02.63   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            1:03.76   
10  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            1:04.86   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            58.09   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            58.92   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            1:00.38   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            1:00.81   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            1:01.39   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            1:09.80   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    1:53.98        1:53.98   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    1:54.04        1:54.04   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            22.74   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            23.59   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            23.64   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            24.43   
Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            25.59   
Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            26.02   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            26.67   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            28.76   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            29.68   
10  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            30.59   
11  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            30.67   
12  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            31.09   
13  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            31.10   
14  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            31.21   
15  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            31.52   
16  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            31.83   
17  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            31.98   
18  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            32.07   
19  Ella Jarnedal  2004  Uddevalla Sim            32.55   
20  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            32.85   
21  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            32.95   
22  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            33.20   
23  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            33.60   
24  Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            33.81   
25  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            33.82   
26  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            34.30   
27  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            34.35   
28  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            34.39   
29  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            34.51   
30  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            34.93   
31  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            35.02   
32  Eifva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            36.79   
33  Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            37.52   
34  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            38.32   
34  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            38.32   
36  Alice Rosenius  2005  Uddevalla Sim            38.47   
37  Lovis Bergstrand  2005  Uddevalla Sim            38.53   
38  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            39.82   
39  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            40.90   
40  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            41.03   
41  Tuva Hahne  2006  Uddevalla Sim            48.71   
42  Lova Rondin  2005  Uddevalla Sim            48.99   
43  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            49.76   
44  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            50.20   
45  Fredrica Forsmark  2005  Uddevalla Sim            54.26   
46  Olivia Rosenius  2007  Uddevalla Sim            1:02.17   
47  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            1:15.36   
48  Alva Ljung  2005  Uddevalla Sim            1:17.33   
Hanna Wallström  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Tilda Lehtinen  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            26.42   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            26.45   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            26.47   
Osèe Johansson  2000  Uddevalla Sim            26.63   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            27.59   
Gustav Backelund  2000  Uddevalla Sim            28.36   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            28.36   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            28.36   
Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            29.55   
10  Lucas Engelbrektsen B  2005  Uddevalla Sim            32.11   
11  Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            33.41   
12  Elias Alaei  2005  Uddevalla Sim            37.57   
13  Daniel Johansson  2004  Uddevalla Sim            40.38   
14  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            41.01   
15  Elias Sjöstrand  2003  Uddevalla Sim            41.08   
16  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            43.02   
17  Jakob Baard  2006  Uddevalla Sim            43.77   
18  Wille Delbring  2005  Uddevalla Sim            44.79   
19  Joakim Oksjö  2004  Uddevalla Sim            45.60   
20  Amadeus Wennerstrand  2004  Uddevalla Sim            50.06   
21  Hugo Qvist  2006  Uddevalla Sim            53.34   
22  Måns Olsson  2004  Uddevalla Sim            1:01.82   
Leo Markusson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Marcus Orloff  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            46.66   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            46.84   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            49.42   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            49.61   
Johanna Nilsson  2001  Uddevalla Sim            50.38   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            51.28   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            51.56   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            51.82   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            53.00   
10  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            53.47   
11  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            53.97   
12  Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            54.00   
13  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            55.14   
14  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            55.23   
15  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            55.39   
16  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            55.50   
17  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            59.72   
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            46.53   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            47.75   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            49.18   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            49.19   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            49.94   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            59.69   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            1:00.65   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            1:01.17   
Jacob Josefsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Luka Kovacevic  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim    44.81        1:35.55   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim    47.10        1:41.89   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    48.87        1:43.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  13 april 2013 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:07