Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim    Utskriftsdatum  16 april 2016   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 april 2016         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim    45.89        1:37.02   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    47.01        1:44.22   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    49.41        1:44.44   
Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim    52.88        1:46.89   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    48.30        1:47.45   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    51.90        1:49.25   
Malva Arvidsson  2006  Uddevalla Sim    50.74        1:50.35   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    51.16        1:51.64   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    53.79        1:51.95   
10  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim    57.52        2:01.04   
11  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    56.49        2:03.83   
12  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim    2:09.34        2:09.34   
13  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim    1:01.43        2:10.11   
14  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    58.20        2:12.52   
15  Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    1:02.87        2:13.97   
16  Alma Lindsta  2007  Uddevalla Sim    1:00.39        2:14.27   
17  Elvira Bratt  2004  Uddevalla Sim    1:04.97        2:17.47   
18  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    1:02.94        2:17.60   
19  Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim    1:08.12        2:21.73   
20  Alva Engblom  2007  Uddevalla Sim    1:06.63        2:24.89   
21  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    1:07.37        2:29.19   
22  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim    1:09.95        2:30.66   
23  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim    1:07.73        2:30.78   
24  Agnes Gustafsson  2005  Uddevalla Sim    1:12.19        2:31.90   
25  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    1:09.96        2:33.25   
26  Thelma Gustafsson  2007  Uddevalla Sim    1:13.02        2:43.94   
Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    46.90        1:39.67   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim    45.64        1:41.23   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim    47.50        1:45.66   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim    49.44        1:45.89   
Oliver Swedblom  2004  Uddevalla Sim    51.27        1:47.09   
David Happe  2006  Uddevalla Sim    52.62        1:49.13   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    51.70        1:49.52   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim    52.10        1:50.97   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim    55.93        1:55.43   
10  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    56.74        2:00.20   
11  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    55.80        2:00.55   
12  Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    58.79        2:07.47   
13  Rickard Pettersson  2003  Uddevalla Sim    56.78        2:09.92   
14  William Olea Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    1:07.09        2:16.48   
15  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    1:05.53        2:21.37   
16  Hugo Lindsta Gersér  2007  Uddevalla Sim    1:07.83        2:24.95   
17  Lukas Johansson  2007  Uddevalla Sim    1:19.21        2:42.41   
18  Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim    1:14.38        2:46.66   
19  William Utberg  2008  Uddevalla Sim    1:24.70        3:08.37   
20  Lalo Salih  2005  Uddevalla Sim    1:33.04        3:12.12   
Fadi Yousofi  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            23.47   
Malva Arvidsson  2006  Uddevalla Sim            24.25   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            25.36   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            25.66   
Alva Engblom  2007  Uddevalla Sim            26.04   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            26.19   
Isabel Wiktorsson  2007  Uddevalla Sim            26.45   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            26.87   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            26.94   
10  Ida Thuresson  2007  Uddevalla Sim            27.24   
11  Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim            27.42   
12  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            27.54   
13  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            27.66   
14  Meja Kamperin  2006  Uddevalla Sim            27.92   
15  Molly Bergstrand  2006  Uddevalla Sim            28.27   
16  Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            28.47   
17  Alice Einarsson  2006  Uddevalla Sim            28.99   
18  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            29.06   
19  Milla Helleborn  2007  Uddevalla Sim            29.11   
20  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            29.44   
21  Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            29.45   
22  Emelie Nylund  2006  Uddevalla Sim            29.48   
23  Elsa Rångeby  2006  Uddevalla Sim            29.74   
24  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            29.88   
25  Elvira Bratt  2004  Uddevalla Sim            30.12   
26  Ida Hällqvist  2006  Uddevalla Sim            30.18   
27  Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            30.26   
28  Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            30.41   
29  Noomi Ryhage  2007  Uddevalla Sim            30.49   
30  Julia Robertsson  2007  Uddevalla Sim            31.19   
31  Nellie Pettersson  2006  Uddevalla Sim            31.33   
32  Amanda Vinlöv  2004  Uddevalla Sim            31.41   
33  Anna Visser  2007  Uddevalla Sim            31.57   
34  Julia Höglund  2008  Uddevalla Sim            31.89   
35  Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            31.90   
36  Alice Vinlöv  2007  Uddevalla Sim            32.57   
37  Hanna Andersson  2006  Uddevalla Sim            32.77   
38  Alice Carlsson  2008  Uddevalla Sim            32.89   
39  Agnes Gustafsson  2005  Uddevalla Sim            32.92   
40  Isabella Gonsalves  2007  Uddevalla Sim            33.33   
41  Edith Bolander  2008  Uddevalla Sim            33.52   
42  Sara Wockatz  2008  Uddevalla Sim            33.67   
43  Stina Andersson  2009  Uddevalla Sim            34.24   
44  Tilda Till  2009  Uddevalla Sim            35.07   
45  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            35.61   
46  Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            36.92   
47  Matilda Jernberg  2006  Uddevalla Sim            38.24   
48  Ebba Hammar  2007  Uddevalla Sim            39.58   
49  Sofia Olsson Hagström  2008  Uddevalla Sim            39.77   
50  Lilja Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            41.44   
51  Elma Irewärn  2009  Uddevalla Sim            41.56   
52  Vera Olsson  2009  Uddevalla Sim            41.67   
53  Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            42.14   
54  Malin Östemar  2008  Uddevalla Sim            42.82   
55  Nelia Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            43.19   
56  Emma Lindén  2009  Uddevalla Sim            43.62   
57  Leia Linsten  2006  Uddevalla Sim            44.43   
58  Engla Malmin  2007  Uddevalla Sim            45.09   
59  Alice Gergils  2009  Uddevalla Sim            48.57   
60  Linnea Nordqvist  2009  Uddevalla Sim            53.45   
61  Astrid Ström  2008  Uddevalla Sim            56.99   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            23.29   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            24.08   
Leon Andersson, Sjöqvist  2007  Uddevalla Sim            25.73   
Anton Andersson Clarelind  2004  Uddevalla Sim            25.99   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            26.50   
Theo Stroud  2008  Uddevalla Sim            26.96   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            27.08   
Jack Karlsson  2007  Uddevalla Sim            28.78   
Hugo Lindsta Gersér  2007  Uddevalla Sim            29.66   
10  Jonathan Carlsson  2007  Uddevalla Sim            29.70   
11  Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            29.91   
12  Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            30.08   
13  Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            30.17   
14  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            30.46   
15  Adam Qvist  2008  Uddevalla Sim            30.54   
16  Neville Lundström  2006  Uddevalla Sim            30.66   
17  Arman Esfandiary  2007  Uddevalla Sim            31.01   
18  Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            31.27   
19  Vincent Lilliesköld  2006  Uddevalla Sim            31.52   
20  Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            31.88   
21  Lukas Johansson  2007  Uddevalla Sim            32.12   
22  Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            32.46   
23  Max Erixon  2007  Uddevalla Sim            33.89   
24  Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            34.08   
25  William Sällström  2006  Uddevalla Sim            35.39   
26  Ryan Lundström  2007  Uddevalla Sim            35.81   
27  Leo Hand  2007  Uddevalla Sim            36.43   
28  Oliver Zell  2008  Uddevalla Sim            37.38   
29  Philip Stalfors  2008  Uddevalla Sim            37.54   
30  William Utberg  2008  Uddevalla Sim            38.32   
31  Wiebe Visser  2009  Uddevalla Sim            40.60   
32  Lalo Salih  2005  Uddevalla Sim            41.83   
33  Aryan Chalousi  2008  Uddevalla Sim            42.31   
34  Jelle Persson  2008  Uddevalla Sim            42.52   
35  Fadi Yousofi  2007  Uddevalla Sim            44.91   
36  Rami Yousofi  2007  Uddevalla Sim            51.39   
37  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            52.03   
Isak Tengberg  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            46.86   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            47.23   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            50.04   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            50.54   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            51.78   
Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            51.95   
Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            52.43   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            52.57   
Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            53.61   
10  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            55.57   
11  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            55.81   
12  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            56.09   
13  Alma Lindsta  2007  Uddevalla Sim            57.33   
14  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            1:00.10   
15  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            1:01.43   
16  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            1:02.07   
17  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            1:03.90   
18  Thelma Gustafsson  2007  Uddevalla Sim            1:11.94   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            50.13   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            50.38   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            50.64   
Oliver Swedblom  2004  Uddevalla Sim            52.39   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            56.08   
Ervin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            56.99   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            57.04   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            57.18   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            57.86   
10  Rickard Pettersson  2003  Uddevalla Sim            59.55   
11  William Olea Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            59.95   
12  Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            1:01.77   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim    48.04        1:39.47   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    49.95        1:43.42   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim    50.32        1:48.81   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    53.61        1:49.83   
Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    47.85        1:38.38   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim    49.19        1:39.56   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim    49.66        1:41.68   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            23.20   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            23.64   
Malva Arvidsson  2006  Uddevalla Sim            23.71   
Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            24.36   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            26.86   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            26.89   
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            27.37   
Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            27.55   
Ida Thuresson  2007  Uddevalla Sim            27.65   
10  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            27.68   
11  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            27.83   
12  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            27.91   
13  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            28.83   
14  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            29.30   
15  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            30.03   
16  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            30.10   
17  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            30.41   
18  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            31.36   
19  Alma Lindsta  2007  Uddevalla Sim            31.40   
20  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            32.22   
21  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            32.39   
22  Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            32.68   
23  Meja Kamperin  2006  Uddevalla Sim            32.80   
24  Elvira Bratt  2004  Uddevalla Sim            33.29   
25  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            33.76   
26  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            34.02   
27  Agnes Gustafsson  2005  Uddevalla Sim            34.36   
28  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            34.69   
29  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            34.77   
30  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            37.03   
31  Alva Engblom  2007  Uddevalla Sim            38.25   
32  Thelma Gustafsson  2007  Uddevalla Sim            38.90   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            22.75   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            23.45   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            24.84   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            25.32   
Oliver Swedblom  2004  Uddevalla Sim            25.87   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            26.14   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            26.48   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            27.39   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            30.30   
10  Hugo Lindsta Gersér  2007  Uddevalla Sim            32.86   
11  Theo Stroud  2008  Uddevalla Sim            33.71   
12  Ervin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            35.32   
13  Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            38.04   
14  Lukas Johansson  2007  Uddevalla Sim            38.20   
15  William Utberg  2008  Uddevalla Sim            42.23   
16  Lalo Salih  2005  Uddevalla Sim            42.70   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            47.28   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            51.41   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            53.41   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            53.88   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            58.91   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            1:02.94   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            48.02   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            48.77   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            49.38   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            51.21   
Fadi Yousofi  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Rami Yousofi  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            25.09   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            25.89   
Malva Arvidsson  2006  Uddevalla Sim            26.27   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            26.82   
Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            27.15   
Ida Thuresson  2007  Uddevalla Sim            27.60   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            27.73   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            27.77   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            27.93   
10  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            28.30   
11  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            28.38   
12  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            28.73   
13  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            29.13   
14  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            29.29   
15  Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            29.73   
16  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            29.76   
17  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            29.84   
18  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            29.96   
19  Alice Einarsson  2006  Uddevalla Sim            30.03   
20  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            30.09   
21  Emelie Collins  2006  Uddevalla Sim            30.12   
22  Milla Helleborn  2007  Uddevalla Sim            30.15   
23  Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            30.51   
24  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            30.66   
25  Alma Lindsta  2007  Uddevalla Sim            30.69   
26  Elvira Bratt  2004  Uddevalla Sim            30.91   
27  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            31.13   
28  Meja Kamperin  2006  Uddevalla Sim            31.23   
29  Alice Vinlöv  2007  Uddevalla Sim            31.30   
30  Emelie Nylund  2006  Uddevalla Sim            31.37   
31  Thelma Gustafsson  2007  Uddevalla Sim            31.69   
32  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            31.81   
33  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            32.27   
34  Hanna Andersson  2006  Uddevalla Sim            32.41   
35  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            32.59   
36  Noomi Ryhage  2007  Uddevalla Sim            33.07   
37  Julia Robertsson  2007  Uddevalla Sim            33.35   
38  Sara Wockatz  2008  Uddevalla Sim            33.89   
39  Molly Bergstrand  2006  Uddevalla Sim            34.02   
40  Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            34.08   
41  Alva Engblom  2007  Uddevalla Sim            34.11   
42  Agnes Gustafsson  2005  Uddevalla Sim            34.83   
43  Nellie Pettersson  2006  Uddevalla Sim            35.00   
44  Elsa Rångeby  2006  Uddevalla Sim            35.90   
45  Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            37.15   
46  Isabel Wiktorsson  2007  Uddevalla Sim            37.46   
47  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            37.62   
48  Ida Hällqvist  2006  Uddevalla Sim            37.83   
49  Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            38.35   
50  Anna Visser  2007  Uddevalla Sim            38.44   
51  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            39.79   
52  Amanda Vinlöv  2004  Uddevalla Sim            39.91   
53  Matilda Jernberg  2006  Uddevalla Sim            40.54   
54  Vera Olsson  2009  Uddevalla Sim            40.91   
55  Leia Linsten  2006  Uddevalla Sim            41.19   
56  Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim            41.98   
57  Isabella Gonsalves  2007  Uddevalla Sim            42.07   
58  Malin Östemar  2008  Uddevalla Sim            43.44   
59  Astrid Ström  2008  Uddevalla Sim            44.06   
60  Engla Malmin  2007  Uddevalla Sim            44.19   
61  Edith Bolander  2008  Uddevalla Sim            44.48   
62  Julia Höglund  2008  Uddevalla Sim            45.09   
63  Alice Carlsson  2008  Uddevalla Sim            45.14   
64  Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            45.71   
65  Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            45.88   
66  Tilda Till  2009  Uddevalla Sim            46.09   
67  Sofia Olsson Hagström  2008  Uddevalla Sim            46.40   
68  Alice Gergils  2009  Uddevalla Sim            47.25   
69  Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            47.28   
70  Linnea Nordqvist  2009  Uddevalla Sim            47.68   
71  Stina Andersson  2009  Uddevalla Sim            47.82   
72  Ebba Hammar  2007  Uddevalla Sim            48.12   
73  Lilja Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            51.56   
74  Nelia Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            1:00.80   
75  Elma Irewärn  2009  Uddevalla Sim            1:18.41   
Herweijer Leontien  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            25.23   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            25.41   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            25.71   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            27.40   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            27.63   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            28.56   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            28.67   
Anton Andersson Clarelind  2004  Uddevalla Sim            29.31   
Hugo Lindsta Gersér  2007  Uddevalla Sim            30.35   
10  Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            30.69   
11  Theo Stroud  2008  Uddevalla Sim            31.02   
12  William Olea Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            31.70   
13  Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            32.26   
14  Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            32.40   
15  Vincent Lilliesköld  2006  Uddevalla Sim            32.97   
16  Arman Esfandiary  2007  Uddevalla Sim            33.21   
17  Lukas Johansson  2007  Uddevalla Sim            33.33   
18  Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            33.43   
19  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            33.74   
20  Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            34.02   
21  Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            34.59   
22  Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            35.09   
23  Leon Andersson, Sjöqvist  2007  Uddevalla Sim            35.61   
24  Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            35.97   
25  Ervin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            35.99   
26  Lalo Salih  2005  Uddevalla Sim            36.32   
27  Melvin Norèn  2007  Uddevalla Sim            37.42   
28  Adam Qvist  2008  Uddevalla Sim            37.79   
29  William Utberg  2008  Uddevalla Sim            38.56   
30  Max Erixon  2007  Uddevalla Sim            39.12   
31  Jonathan Carlsson  2007  Uddevalla Sim            40.74   
32  Jelle Persson  2008  Uddevalla Sim            40.77   
33  Neville Lundström  2006  Uddevalla Sim            41.12   
34  Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            41.25   
35  Ryan Lundström  2007  Uddevalla Sim            41.45   
36  Jack Karlsson  2007  Uddevalla Sim            42.25   
37  Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            43.01   
38  Leo Hand  2007  Uddevalla Sim            45.19   
39  Aryan Chalousi  2008  Uddevalla Sim            47.70   
40  Wiebe Visser  2009  Uddevalla Sim            48.66   
41  Rami Yousofi  2007  Uddevalla Sim            49.31   
42  Oliver Zell  2008  Uddevalla Sim            49.97   
43  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            56.79   
44  Philip Stalfors  2008  Uddevalla Sim            59.82   
45  Fadi Yousofi  2007  Uddevalla Sim            1:05.38   
Isak Tengberg  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            52.80   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            53.31   
Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            53.81   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            55.57   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            59.04   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            1:02.45   
Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            1:02.73   
Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            52.07   
Oliver Swedblom  2004  Uddevalla Sim            52.59   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            53.16   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            54.74   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            59.38   
Rickard Pettersson  2003  Uddevalla Sim            1:05.12   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim    47.97        1:42.76   
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim    53.52        1:53.58   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Nilsson  2001  Uddevalla Sim    55.88        1:44.79   
Fadi Yousofi  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Rami Yousofi  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malva Arvidsson  2006  Uddevalla Sim            20.30   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            23.37   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            24.45   
Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            24.57   
Alma Lindsta  2007  Uddevalla Sim            24.83   
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            24.98   
Alva Engblom  2007  Uddevalla Sim            25.38   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            25.38   
Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            25.93   
10  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            26.11   
11  Alma Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            26.82   
12  Alice Einarsson  2006  Uddevalla Sim            26.89   
12  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            26.89   
12  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            26.89   
15  Meja Kamperin  2006  Uddevalla Sim            27.18   
16  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            27.22   
17  Ida Thuresson  2007  Uddevalla Sim            27.38   
18  Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            27.66   
19  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            27.85   
20  Emelie Nylund  2006  Uddevalla Sim            28.39   
21  Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            28.49   
22  Noomi Ryhage  2007  Uddevalla Sim            28.78   
23  Emelie Collins  2006  Uddevalla Sim            28.92   
24  Agnes Gustafsson  2005  Uddevalla Sim            29.10   
25  Thelma Gustafsson  2007  Uddevalla Sim            30.06   
26  Isabel Wiktorsson  2007  Uddevalla Sim            30.22   
27  Alice Vinlöv  2007  Uddevalla Sim            30.66   
28  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            30.93   
29  Molly Bergstrand  2006  Uddevalla Sim            30.94   
30  Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim            31.04   
31  Julia Robertsson  2007  Uddevalla Sim            31.19   
32  Milla Helleborn  2007  Uddevalla Sim            31.37   
33  Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            31.57   
34  Alice Carlsson  2008  Uddevalla Sim            31.96   
35  Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            32.25   
36  Hanna Andersson  2006  Uddevalla Sim            33.05   
37  Nellie Pettersson  2006  Uddevalla Sim            33.06   
38  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            33.10   
39  Ida Hällqvist  2006  Uddevalla Sim            33.46   
40  Edith Bolander  2008  Uddevalla Sim            34.01   
41  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            34.25   
42  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            34.91   
43  Sara Wockatz  2008  Uddevalla Sim            36.96   
44  Tilda Till  2009  Uddevalla Sim            37.20   
45  Matilda Jernberg  2006  Uddevalla Sim            37.58   
46  Amanda Vinlöv  2004  Uddevalla Sim            38.15   
47  Elsa Rångeby  2006  Uddevalla Sim            38.70   
48  Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            39.46   
49  Isabella Gonsalves  2007  Uddevalla Sim            39.62   
50  Malin Östemar  2008  Uddevalla Sim            41.42   
51  Leia Linsten  2006  Uddevalla Sim            41.72   
52  Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            42.09   
53  Anna Visser  2007  Uddevalla Sim            42.81   
54  Engla Malmin  2007  Uddevalla Sim            43.74   
55  Lilja Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            44.84   
56  Stina Andersson  2009  Uddevalla Sim            45.15   
57  Ebba Hammar  2007  Uddevalla Sim            46.21   
58  Elma Irewärn  2009  Uddevalla Sim            48.01   
59  Vera Olsson  2009  Uddevalla Sim            49.12   
60  Nelia Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            50.17   
61  Alice Gergils  2009  Uddevalla Sim            53.27   
62  Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            54.01   
63  Linnea Nordqvist  2009  Uddevalla Sim            56.91   
Herweijer Leontien  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            18.56   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            19.24   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            20.64   
Leon Andersson, Sjöqvist  2007  Uddevalla Sim            26.20   
William Olea Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            26.38   
Ryan Lundström  2007  Uddevalla Sim            27.11   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            27.91   
Hugo Lindsta Gersér  2007  Uddevalla Sim            27.94   
Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            28.28   
10  Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            28.64   
11  Arman Esfandiary  2007  Uddevalla Sim            28.85   
12  Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            28.99   
13  Lukas Johansson  2007  Uddevalla Sim            29.05   
14  Jack Karlsson  2007  Uddevalla Sim            29.39   
15  Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            29.89   
16  Anton Andersson Clarelind  2004  Uddevalla Sim            30.02   
17  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            30.07   
18  Theo Stroud  2008  Uddevalla Sim            30.31   
19  Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            31.01   
20  Vincent Lilliesköld  2006  Uddevalla Sim            31.22   
21  Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            31.59   
22  Adam Qvist  2008  Uddevalla Sim            31.91   
23  Ervin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            32.05   
24  Neville Lundström  2006  Uddevalla Sim            32.33   
25  Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            32.38   
26  Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            32.51   
27  Max Erixon  2007  Uddevalla Sim            33.10   
28  Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            34.53   
29  Lalo Salih  2005  Uddevalla Sim            35.64   
30  Leo Hand  2007  Uddevalla Sim            35.71   
31  Jonathan Carlsson  2007  Uddevalla Sim            38.15   
32  William Utberg  2008  Uddevalla Sim            38.29   
33  Aryan Chalousi  2008  Uddevalla Sim            42.03   
34  Wiebe Visser  2009  Uddevalla Sim            43.83   
35  Melvin Norèn  2007  Uddevalla Sim            45.49   
36  Rami Yousofi  2007  Uddevalla Sim            49.03   
37  Fadi Yousofi  2007  Uddevalla Sim            49.35   
38  Philip Stalfors  2008  Uddevalla Sim            56.10   
39  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            59.42   
Isak Tengberg  2008  Uddevalla Sim            DNS   
Oliver Zell  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            42.02   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            44.37   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            45.07   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            46.03   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            47.25   
Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            48.20   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            48.45   
Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            48.63   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            49.33   
10  Elvira Bratt  2004  Uddevalla Sim            50.88   
11  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            52.52   
12  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            55.86   
13  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            59.25   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            44.84   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            45.86   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            47.94   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            50.81   
Rickard Pettersson  2003  Uddevalla Sim            55.63   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim    39.54        1:24.69   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim    41.72        1:29.33   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    43.31        1:30.36   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim    43.51        1:32.76   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    44.28        1:33.24   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    44.60        1:33.75   
Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    42.90        1:29.79   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim    43.50        1:30.98   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim    43.16        1:31.23   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    44.30        1:32.57   
Oliver Swedblom  2004  Uddevalla Sim    46.19        1:38.12   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim    47.84        1:38.38   
                     
 
Gren 103, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim    48.75  1:43.32  2:45.17    3:32.35   
                     
 
Gren 104, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    55.57  1:50.51  2:54.77    3:42.77   
                     
 
Gren 105, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim    48.22        1:47.13   
Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  16 april 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:26