Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim 9 februari 2013    Utskriftsdatum  09 februari 2013   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2013         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim    50.30        1:47.77   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim    53.22        1:49.27   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim    53.55        1:55.96   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim    54.79        1:57.05   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim    58.48        2:01.72   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    1:00.56        2:07.25   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    53.69        1:50.54   
Erik Edvardsson  2000  Uddevalla Sim    51.78        1:51.04   
Jacob Josefsson  2002  Uddevalla Sim    56.90        1:59.25   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Nilsson  2001  Uddevalla Sim            25.29   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            25.34   
Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            26.06   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            26.07   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            26.30   
Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            26.32   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            26.86   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            26.87   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            27.03   
10  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            27.22   
11  Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            27.47   
12  Julia Stenbaek  2003  Uddevalla Sim            28.31   
13  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            28.57   
14  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            29.00   
15  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            29.04   
16  Vendela Trygg  2003  Uddevalla Sim            29.23   
17  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            29.35   
18  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            29.42   
19  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            29.56   
20  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            29.77   
21  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            30.09   
22  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            30.22   
23  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            31.76   
24  Eva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            32.14   
25  Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            32.31   
26  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            32.32   
27  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            32.43   
27  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            32.43   
29  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            32.69   
30  Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            32.74   
31  Lovisa Linsta  2005  Uddevalla Sim            33.01   
32  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            33.62   
33  Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            33.63   
34  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            33.78   
35  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            34.02   
36  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            34.14   
37  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            34.74   
38  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            34.84   
39  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            34.85   
40  Josefin Brekke Mellgren  2004  Uddevalla Sim            36.09   
41  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            36.75   
42  Thea Lehtinen  2005  Uddevalla Sim            36.92   
43  Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            37.04   
44  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            37.07   
45  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            37.61   
46  Alice Rosenius  2005  Uddevalla Sim            37.73   
47  Lovis Bergstrand  2004  Uddevalla Sim            37.76   
48  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            40.40   
49  Elin Brisholt  2004  Uddevalla Sim            42.01   
50  Tilda Lehtinen  2005  Uddevalla Sim            42.10   
51  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            44.24   
52  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            53.89   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Catalina Barra  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Ebba Olsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Blom  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Erika Nyqvist  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            26.22   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            26.24   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            27.22   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            27.66   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            28.36   
Leo Rodin  2002  Uddevalla Sim            29.40   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            30.53   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            30.73   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            30.95   
10  Gustav Backelund  2000  Uddevalla Sim            31.06   
11  Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            31.35   
12  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            34.34   
13  Christoffer Andersson  2003  Uddevalla Sim            36.58   
14  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            37.89   
15  Lucas Engelbrektsen B  2005  Uddevalla Sim            39.35   
16  Elias Alaei  2005  Uddevalla Sim            42.32   
Adam Stroud  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Josef Yousofi  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Leo Markusson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Luka Kovacevic  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Marcus Orloff  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Osèe Johansson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Tim Johansson  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Vilgot Hjort  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            52.74   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            55.77   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            57.80   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            59.67   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            50.49   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            51.69   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            52.17   
Erik Edvardsson  2000  Uddevalla Sim            54.25   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            57.64   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            58.09   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            58.48   
Dorde Kovacevic  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim    50.80        1:44.25   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim    55.67        1:54.61   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Josefsson  2002  Uddevalla Sim    54.28        1:47.01   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            21.33   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            25.15   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            25.53   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            25.84   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            26.10   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            26.15   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            26.79   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            26.94   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            29.17   
10  Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            29.66   
11  Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            30.00   
12  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            30.24   
13  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            30.67   
14  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            31.09   
15  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            32.37   
16  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            34.10   
17  Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            34.78   
18  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            36.34   
19  Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            36.66   
20  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            36.94   
21  Vendela Trygg  2003  Uddevalla Sim            36.98   
22  Julia Stenbaek  2003  Uddevalla Sim            37.12   
Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Erika Nyqvist  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            26.64   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            27.25   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            28.66   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            29.87   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            30.48   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            30.49   
Jacob Josefsson  2002  Uddevalla Sim            30.72   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            34.44   
Gustav Backelund  2000  Uddevalla Sim            38.29   
10  Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            39.67   
11  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            40.50   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Osèe Johansson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            51.02   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Edvardsson  2000  Uddevalla Sim            56.47   
Dorde Kovacevic  1998  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            26.13   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            26.82   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            28.52   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            28.57   
Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            29.03   
Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            29.66   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            30.14   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            30.54   
Vendela Trygg  2003  Uddevalla Sim            30.55   
10  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            30.75   
11  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            30.82   
12  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            31.25   
13  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            31.62   
14  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            31.64   
15  Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            32.38   
16  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            32.61   
17  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            32.72   
18  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            32.78   
19  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            32.81   
20  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            33.36   
21  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            33.43   
22  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            33.65   
23  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            33.74   
24  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            34.30   
25  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            34.49   
26  Julia Stenbaek  2003  Uddevalla Sim            35.12   
27  Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            35.18   
28  Johanna Nilsson  2001  Uddevalla Sim            35.21   
29  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            35.65   
30  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            36.29   
31  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            36.47   
32  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            36.60   
33  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            38.33   
34  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            40.39   
35  Tilda Lehtinen  2005  Uddevalla Sim            40.72   
36  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            41.45   
37  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            41.46   
38  Lovis Bergstrand  2004  Uddevalla Sim            42.14   
39  Eva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            42.55   
40  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            42.83   
41  Thea Lehtinen  2005  Uddevalla Sim            45.32   
42  Lovisa Linsta  2005  Uddevalla Sim            45.40   
43  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            47.05   
44  Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            48.76   
45  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            48.79   
46  Elin Brisholt  2004  Uddevalla Sim            48.92   
47  Josefin Brekke Mellgren  2004  Uddevalla Sim            48.97   
48  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            50.34   
49  Alice Rosenius  2005  Uddevalla Sim            50.46   
50  Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            51.24   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Catalina Barra  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Blom  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Erika Nyqvist  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            25.65   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            27.35   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            27.56   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            27.85   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            28.06   
Jacob Josefsson  2002  Uddevalla Sim            29.80   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            30.15   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            31.40   
Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            32.90   
10  Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            33.51   
11  Leo Rodin  2002  Uddevalla Sim            33.88   
12  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            34.59   
13  Gustav Backelund  2000  Uddevalla Sim            34.93   
14  Lucas Engelbrektsen B  2005  Uddevalla Sim            37.04   
15  Christoffer Andersson  2003  Uddevalla Sim            37.99   
16  Elias Alaei  2005  Uddevalla Sim            39.58   
17  David Turesson  2004  Uddevalla Sim            40.97   
18  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            42.83   
19  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            46.26   
20  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            51.61   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Adam Stroud  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Josef Yousofi  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Leo Markusson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Luka Kovacevic  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Marcus Orloff  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Osèe Johansson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Tim Johansson  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Vilgot Hjort  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            52.61   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            52.77   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            55.55   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            57.35   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            58.22   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            59.49   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            1:01.99   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            56.97   
Erik Edvardsson  2000  Uddevalla Sim            58.03   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            58.99   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            1:02.64   
Dorde Kovacevic  1998  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            22.93   
Johanna Nilsson  2001  Uddevalla Sim            24.57   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            25.20   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            25.93   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            26.76   
Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            27.10   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            27.70   
Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            27.99   
Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            28.04   
10  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            28.18   
11  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            29.54   
12  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            30.28   
13  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            30.48   
14  Vendela Trygg  2003  Uddevalla Sim            30.59   
15  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            31.12   
16  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            31.39   
17  Lovisa Linsta  2005  Uddevalla Sim            32.38   
18  Thea Lehtinen  2005  Uddevalla Sim            33.16   
19  Julia Stenbaek  2003  Uddevalla Sim            33.18   
20  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            33.23   
21  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            34.80   
21  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            34.80   
23  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            34.88   
24  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            35.53   
25  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            35.55   
26  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            36.26   
27  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            36.67   
28  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            37.60   
29  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            38.11   
30  Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            38.39   
31  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            38.44   
32  Eva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            38.94   
33  Tilda Lehtinen  2005  Uddevalla Sim            40.03   
34  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            40.16   
35  Lovis Bergstrand  2004  Uddevalla Sim            41.12   
36  Alice Rosenius  2005  Uddevalla Sim            42.42   
37  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            44.69   
38  Josefin Brekke Mellgren  2004  Uddevalla Sim            44.75   
39  Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            46.91   
40  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            47.54   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Catalina Barra  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Ebba Olsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Blom  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Erika Nyqvist  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            23.04   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            25.23   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            26.28   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            27.81   
Leo Rodin  2002  Uddevalla Sim            29.83   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            30.26   
Gustav Backelund  2000  Uddevalla Sim            30.58   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            32.47   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            33.64   
10  Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            34.08   
11  Lucas Engelbrektsen B  2005  Uddevalla Sim            35.15   
12  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            35.52   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Adam Stroud  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Josef Yousofi  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Osèe Johansson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Tim Johansson  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            44.87   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            45.20   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            49.99   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            51.71   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            53.66   
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            54.24   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            56.25   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            56.44   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            56.89   
10  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            1:00.23   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            44.85   
Erik Edvardsson  2000  Uddevalla Sim            46.31   
Jacob Josefsson  2002  Uddevalla Sim            46.48   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            52.48   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            53.40   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            53.64   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            59.20   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim    49.98        1:45.23   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    48.21        1:42.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  09 februari 2013 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:42