Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim 28 april    Utskriftsdatum  28 april 2012   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  13:58   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 april 2012         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    48.14        1:42.12   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim    50.94        1:51.56   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim    54.53        1:51.94   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    52.41        1:53.28   
Ella Stålhandske  1999  Uddevalla Sim    52.96        1:53.37   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    54.51        2:00.19   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim    58.71        2:03.56   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim    54.29        2:04.73   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim    1:01.84        2:05.37   
10  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    1:01.62        2:07.68   
11  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim    57.08        2:12.23   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim    54.02        1:52.52   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    57.97        1:55.35   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim    1:02.80        2:13.63   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            24.68   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            24.90   
Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            26.19   
Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            26.21   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            27.03   
Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            27.21   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            27.55   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            27.94   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            27.98   
10  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            27.99   
11  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            28.07   
12  Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            28.11   
13  Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            28.29   
14  Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            28.33   
15  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            28.55   
16  Thea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            28.94   
17  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            29.23   
18  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            29.34   
19  Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            29.39   
20  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            29.62   
21  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            30.17   
22  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            30.31   
23  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            30.53   
24  Emma Johnsson  2004  Uddevalla Sim            30.79   
25  Moira Last  2003  Uddevalla Sim            30.92   
26  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            31.17   
27  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            31.34   
28  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            31.40   
29  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            31.44   
30  Saga Svanberg  2003  Uddevalla Sim            31.53   
31  Elvira Leufvenius  2001  Uddevalla Sim            31.60   
32  Eliina Grebner  2004  Uddevalla Sim            31.70   
33  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            31.79   
34  Amanada Collins  2002  Uddevalla Sim            31.92   
35  Hanna Wallström  2003  Uddevalla Sim            32.26   
36  Nora Hahne  2003  Uddevalla Sim            32.39   
37  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            32.52   
38  Sofia Kleinbrant  2004  Uddevalla Sim            33.00   
39  Tilde Hibell  2004  Uddevalla Sim            34.08   
40  Tilda Pettersson  2004  Uddevalla Sim            34.16   
41  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            34.37   
42  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            35.11   
43  Stella Bonomo  2004  Uddevalla Sim            35.42   
44  Smilla Bryntesson  2004  Uddevalla Sim            35.98   
45  Nanna Carlèn  2003  Uddevalla Sim            36.19   
46  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            36.34   
47  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            36.48   
48  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            36.56   
49  Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            37.25   
50  Eva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            37.48   
51  Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            37.56   
52  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            38.46   
53  Matilda Hellberg Råden  2003  Uddevalla Sim            38.79   
54  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            39.54   
55  Elin Åkerström  2004  Uddevalla Sim            39.88   
56  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            40.09   
57  Lovis Bergstrand  2004  Uddevalla Sim            40.27   
58  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            40.29   
59  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            40.48   
60  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            41.51   
61  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            42.49   
62  Josefin Brekke Mellgren  2004  Uddevalla Sim            44.54   
63  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            47.06   
64  Esmeralda Svensson  2004  Uddevalla Sim            47.68   
65  Alice Wetterberg  2004  Uddevalla Sim            52.05   
Alina Hellberg  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Edina Halilovic  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Granat  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Isabelle Holmgren  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Meja Jonsson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Saga Eriksson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Saga Kinnander  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Vendela Trygg  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            25.28   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            25.62   
Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            26.24   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            27.40   
Gustav Backelund  2000  Uddevalla Sim            27.66   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            28.61   
Tom Kuiper  2000  Uddevalla Sim            28.69   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            28.91   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            29.08   
10  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            29.47   
11  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            30.03   
12  Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            30.07   
13  Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            31.55   
14  Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            32.00   
15  Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            32.03   
16  Osèe Johansson  2000  Uddevalla Sim            32.93   
17  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            33.05   
18  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            33.64   
19  Elias Berggren  2004  Uddevalla Sim            35.72   
20  Razan Saadi  2003  Uddevalla Sim            36.28   
21  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            37.31   
22  Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            38.10   
23  Jacob Behrendtz  2002  Uddevalla Sim            39.29   
24  Lucas Dahlborg  2004  Uddevalla Sim            41.06   
25  Sebastian Korpi  2004  Uddevalla Sim            48.27   
Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            49.26   
Ella Stålhandske  1999  Uddevalla Sim            49.69   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            49.86   
Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            56.14   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            58.96   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            1:00.65   
Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            1:03.89   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            55.19   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            55.62   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            59.29   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            1:00.90   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    50.55        1:44.06   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim    53.91        1:52.94   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Ahlström  1999  Uddevalla Sim    49.36        1:51.10   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Stålhandske  1999  Uddevalla Sim            23.25   
Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            24.31   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            24.85   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            25.29   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            26.93   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            27.03   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            28.45   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            29.45   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            30.59   
10  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            31.59   
11  Hanna Wallström  2003  Uddevalla Sim            38.31   
12  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            43.98   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            25.93   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            28.28   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            30.87   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            53.20   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            58.19   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            1:04.21   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            24.51   
Ella Stålhandske  1999  Uddevalla Sim            26.24   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            26.41   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            26.62   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            27.87   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            27.97   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            27.99   
Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            28.34   
Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            28.45   
10  Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            28.80   
11  Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            29.87   
12  Elvira Leufvenius  2001  Uddevalla Sim            30.31   
13  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            30.70   
14  Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            30.83   
15  Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            30.86   
16  Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            31.54   
17  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            31.73   
18  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            31.92   
19  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            32.11   
20  Hanna Wallström  2003  Uddevalla Sim            32.50   
21  Amanada Collins  2002  Uddevalla Sim            32.58   
22  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            34.03   
23  Tilde Hibell  2004  Uddevalla Sim            34.04   
24  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            34.13   
25  Saga Svanberg  2003  Uddevalla Sim            34.14   
26  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            34.17   
27  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            34.18   
28  Smilla Bryntesson  2004  Uddevalla Sim            34.27   
29  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            34.32   
30  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            34.43   
31  Sofia Kleinbrant  2004  Uddevalla Sim            34.53   
32  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            34.72   
33  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            34.88   
34  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            34.95   
35  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            35.54   
36  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            35.92   
37  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            36.02   
38  Ebba Ask  2002  Uddevalla Sim            36.05   
38  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            36.05   
40  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.27   
41  Nora Hahne  2003  Uddevalla Sim            36.45   
42  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            36.56   
43  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            36.96   
44  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            37.14   
45  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            37.22   
46  Isabelle Holmgren  2004  Uddevalla Sim            38.07   
47  Meja Jonsson  2004  Uddevalla Sim            38.26   
48  Saga Kinnander  2003  Uddevalla Sim            38.85   
49  Sandra Mohnssen  2004  Uddevalla Sim            39.10   
50  Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            39.27   
51  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            39.36   
52  Eva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            40.41   
53  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            40.57   
54  Tilda Pettersson  2004  Uddevalla Sim            40.69   
55  Eliina Grebner  2004  Uddevalla Sim            40.74   
56  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            41.30   
57  Nanna Carlèn  2003  Uddevalla Sim            41.44   
58  Emma Johnsson  2004  Uddevalla Sim            42.12   
59  Matilda Hellberg Råden  2003  Uddevalla Sim            42.20   
60  Stella Bonomo  2004  Uddevalla Sim            42.71   
61  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            43.35   
62  Alice Wetterberg  2004  Uddevalla Sim            43.57   
63  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            44.04   
64  Lovis Bergstrand  2004  Uddevalla Sim            45.54   
65  Josefin Brekke Mellgren  2004  Uddevalla Sim            46.61   
66  Esmeralda Svensson  2004  Uddevalla Sim            46.92   
67  Moira Last  2003  Uddevalla Sim            48.67   
68  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            48.87   
69  Elin Åkerström  2004  Uddevalla Sim            49.35   
70  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            49.43   
71  Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            53.45   
72  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            53.69   
73  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            1:04.18   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Alina Hellberg  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Granat  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Emma Nilsson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Josefin Brekke Mellgren  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Johansson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Saga Eriksson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Selin Ibrahim  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            28.62   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            29.57   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            29.62   
Tom Kuiper  2000  Uddevalla Sim            29.91   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            29.93   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            30.20   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            30.72   
Osèe Johansson  2000  Uddevalla Sim            30.83   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            31.13   
10  Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            31.45   
11  Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            31.50   
12  Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            33.36   
13  Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            33.89   
14  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            34.10   
15  Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            34.39   
16  Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            35.46   
17  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            35.95   
18  Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            38.62   
19  Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            38.85   
20  Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            38.92   
21  Razan Saadi  2003  Uddevalla Sim            39.40   
22  Jacob Behrendtz  2002  Uddevalla Sim            40.19   
23  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            41.52   
24  Waaha Saadi  2004  Uddevalla Sim            48.55   
25  Lucas Dahlborg  2004  Uddevalla Sim            48.66   
26  Sebastian Korpi  2004  Uddevalla Sim            52.17   
27  Elias Berggren  2004  Uddevalla Sim            53.37   
Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            53.80   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            55.51   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            56.70   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            58.35   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            56.41   
Andreas Ahlström  1999  Uddevalla Sim            57.47   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            1:09.36   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    51.30        1:46.59   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            22.23   
Philippa Ahlström  2001  Uddevalla Sim            23.80   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            24.21   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            24.70   
Minna Blomhag Molin  2003  Uddevalla Sim            25.11   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            25.33   
Thea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            25.81   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            26.00   
Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            26.11   
10  Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            26.15   
11  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            26.37   
12  Elina Hallèn  2001  Uddevalla Sim            27.71   
13  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            27.80   
14  Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            28.39   
15  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            28.88   
16  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            29.05   
17  Miriam Karlsson  1998  Uddevalla Sim            29.06   
18  Smilla Bryntesson  2004  Uddevalla Sim            29.14   
19  Tilde Ryhage  2002  Uddevalla Sim            29.93   
20  Elvira Leufvenius  2001  Uddevalla Sim            29.98   
21  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            30.18   
22  Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            30.53   
23  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            31.72   
24  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            33.09   
25  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            33.23   
26  Nora Hahne  2003  Uddevalla Sim            33.66   
27  Hanna Wallström  2003  Uddevalla Sim            33.97   
28  Nanna Carlèn  2003  Uddevalla Sim            36.09   
29  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            36.71   
30  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            38.91   
31  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            39.33   
32  Victoria Hägglund  2003  Uddevalla Sim            40.98   
33  Julia Fält  2004  Uddevalla Sim            43.13   
Amanada Collins  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Edina Halilovic  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Fredgren  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Saga Kinnander  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Selin Ibrahim  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tindra Ejdestig  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            23.78   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            24.73   
Fredrik Börjesson  2001  Uddevalla Sim            25.72   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            27.76   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            27.79   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            28.22   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            28.23   
Tom Kuiper  2000  Uddevalla Sim            28.77   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            29.03   
10  Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            30.02   
11  Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            30.84   
12  Gustav Backelund  2000  Uddevalla Sim            31.13   
13  Razan Saadi  2003  Uddevalla Sim            31.58   
14  Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            33.33   
15  Elias Berggren  2004  Uddevalla Sim            34.58   
16  Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            35.57   
17  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            36.24   
18  Jacob Behrendtz  2002  Uddevalla Sim            37.07   
Elias Karlsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            42.49   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            44.71   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            48.03   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            48.72   
Maja Gustafsson  2001  Uddevalla Sim            49.20   
Ella Stålhandske  1999  Uddevalla Sim            49.28   
Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            52.56   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            55.83   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Ahlström  1999  Uddevalla Sim            47.39   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            49.27   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            51.19   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            54.85   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            57.55   
Elliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    43.77        1:34.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 april 2012 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:58