Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim    Utskriftsdatum  07 december 2013   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 december 2013         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    1:38.23        1:38.23   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    1:40.38        1:40.38   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim    1:41.65        1:41.65   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    1:44.20        1:44.20   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    1:45.93        1:45.93   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    1:51.98        1:51.98   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim    55.11        1:52.70   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim    1:53.96        1:53.96   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim    54.42        1:54.01   
10  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim    53.74        1:55.62   
11  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim    59.63        2:03.05   
12  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    58.85        2:08.39   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim    47.94        1:40.89   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    47.54        1:41.71   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    49.62        1:43.09   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    48.68        1:44.10   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    57.04        1:55.67   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            24.85   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            25.15   
Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            25.53   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            25.67   
Hanna Lindsta Gersei  2004  Uddevalla Sim            25.79   
Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            25.86   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            26.88   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            27.43   
Tova Webb  2005  Uddevalla Sim            27.93   
10  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            28.31   
11  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            28.46   
12  Danja Mohammed  2002  Uddevalla Sim            28.50   
13  Maja Marcusson  2003  Uddevalla Sim            28.64   
14  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            28.70   
15  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            29.35   
15  Svea Olsson  2005  Uddevalla Sim            29.35   
17  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            29.55   
18  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            29.84   
19  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            29.85   
20  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            30.11   
21  Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            30.22   
22  Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            30.24   
23  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            30.60   
24  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            30.80   
25  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            31.55   
26  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            32.66   
27  Moa Hammarqvist  2005  Uddevalla Sim            32.81   
28  Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            33.34   
29  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            34.42   
30  Tuva Eriksson  2006  Uddevalla Sim            34.43   
31  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            34.62   
32  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            34.66   
33  Anna-Maria Girnus-Desousa  2005  Uddevalla Sim            34.87   
34  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            35.48   
35  Olivia Tång  2005  Uddevalla Sim            35.78   
36  Lovis Bergstrand  2005  Uddevalla Sim            36.61   
37  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            36.75   
38  Felicia Johansson  2005  Uddevalla Sim            38.10   
39  Ida Granat  2005  Uddevalla Sim            38.76   
40  Ellie Palander  2005  Uddevalla Sim            38.95   
41  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            39.49   
42  Agnes Johansson  2005  Uddevalla Sim            39.87   
43  Märta Ysander  2004  Uddevalla Sim            40.24   
44  Maja Hallqvist  2005  Uddevalla Sim            40.58   
45  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            41.58   
46  Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            41.97   
47  Natali Jonefelt  2005  Uddevalla Sim            43.29   
48  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            45.90   
49  Felizia Bärgård Vilhelmss  2006  Uddevalla Sim            47.52   
50  Elsali Semby  2003  Uddevalla Sim            48.53   
51  Linnea Hammar  2006  Uddevalla Sim            49.27   
52  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            1:00.21   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Alva Olsson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Alva Sahlgren Fjell  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Emma Johansson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Kristiansson  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Lily Trolled  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Saga Fredgren  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Johansson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            25.61   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            26.09   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            26.67   
Kim Boström  1991  Uddevalla Sim            27.35   
Måns Olsson  2004  Uddevalla Sim            28.42   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            29.03   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            29.07   
Adam Strömberg  2004  Uddevalla Sim            32.35   
Axel Backman  2005  Uddevalla Sim            32.81   
10  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            33.87   
11  Elias Alaei  2005  Uddevalla Sim            35.57   
12  Alfons Lindén  2004  Uddevalla Sim            38.33   
13  Leon Rössner  2006  Uddevalla Sim            39.79   
14  Leo Mellqvist  2006  Uddevalla Sim            39.92   
15  Axel Karlsson  2006  Uddevalla Sim            40.68   
16  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            41.95   
17  Edvin Drapkin  2005  Uddevalla Sim            42.13   
18  Johan Malmström  2006  Uddevalla Sim            43.17   
19  Huga Larsson  2006  Uddevalla Sim            58.02   
20  Tobias Klomp  2006  Uddevalla Sim            1:04.34   
Elias Sjöstrand  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Emil Karsten Haigh  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Leo Linnås  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Lucas Johansson  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Marcus Orloff  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            45.83   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            49.13   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            50.24   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            50.63   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            51.18   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            52.07   
Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            53.26   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            53.86   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            54.29   
10  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            54.34   
11  Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            54.46   
12  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            54.59   
13  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            54.82   
14  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            59.78   
15  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            1:01.10   
16  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            1:01.30   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            45.70   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            49.95   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            51.40   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            52.15   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            55.38   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            55.45   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            55.46   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            55.93   
Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            1:00.38   
10  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            1:02.67   
11  Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            1:02.76   
Alfons Linden  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim    49.07        1:41.91   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    51.98        1:48.42   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    53.58        1:51.87   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    51.82        1:46.45   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            23.04   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            24.26   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            24.40   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            24.91   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            25.33   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            25.39   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            25.86   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            25.91   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            25.99   
10  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            26.48   
11  Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            26.76   
12  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            27.13   
13  Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            27.30   
14  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            27.97   
15  Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            28.21   
16  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            30.17   
17  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            30.37   
18  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            32.37   
19  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            34.68   
20  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            34.77   
21  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            35.64   
22  Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            35.96   
23  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            37.12   
Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tova Webb  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            23.07   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            24.41   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            24.56   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            24.83   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            26.54   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            27.49   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            29.29   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            29.90   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            30.86   
10  Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            31.94   
11  Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            32.62   
12  Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            36.16   
13  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            41.05   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            52.29   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            52.56   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            52.67   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            53.04   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            52.59   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            25.35   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            27.52   
Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            27.56   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            27.69   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            27.71   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            27.78   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            28.19   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            29.16   
Maja Marcusson  2003  Uddevalla Sim            29.57   
10  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            29.61   
11  Hanna Lindsta Gersei  2004  Uddevalla Sim            30.37   
12  Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            30.47   
13  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            30.48   
14  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            30.80   
15  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            31.00   
16  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            31.72   
17  Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            32.31   
18  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            32.44   
19  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            32.98   
20  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            33.05   
21  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            33.69   
22  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            33.82   
23  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            34.04   
24  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            34.16   
25  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            34.44   
26  Olivia Tång  2005  Uddevalla Sim            34.48   
27  Danja Mohammed  2002  Uddevalla Sim            34.58   
28  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            36.14   
29  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            37.23   
30  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            37.60   
31  Tuva Eriksson  2006  Uddevalla Sim            37.79   
32  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            37.99   
33  Lovis Bergstrand  2005  Uddevalla Sim            38.28   
34  Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            38.86   
35  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            39.05   
36  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            39.66   
37  Julia Kristiansson  2006  Uddevalla Sim            40.00   
38  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            40.33   
39  Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            40.79   
40  Anna-Maria Girnus-Desousa  2005  Uddevalla Sim            41.13   
41  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            41.36   
42  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            42.11   
43  Lily Trolled  2006  Uddevalla Sim            42.35   
44  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            42.55   
45  Felicia Johansson  2005  Uddevalla Sim            42.56   
46  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            42.74   
47  Elsali Semby  2003  Uddevalla Sim            43.36   
48  Agnes Johansson  2005  Uddevalla Sim            43.40   
48  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            43.40   
50  Moa Hammarqvist  2005  Uddevalla Sim            44.26   
51  Märta Ysander  2004  Uddevalla Sim            44.33   
52  Natali Jonefelt  2005  Uddevalla Sim            44.93   
53  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            45.32   
54  Ida Granat  2005  Uddevalla Sim            45.79   
55  Tova Webb  2005  Uddevalla Sim            45.90   
56  Felizia Bärgård Vilhelmss  2006  Uddevalla Sim            48.47   
57  Ellie Palander  2005  Uddevalla Sim            48.60   
58  Svea Olsson  2005  Uddevalla Sim            50.17   
59  Linnea Hammar  2006  Uddevalla Sim            53.45   
Agnes Kronberg  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Alva Olsson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Alva Sahlgren Fjell  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Emma Johansson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Iva Olsson-Strand  1997  Uddevalla Sim            DNS   
Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Saga Fredgren  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Johansson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            24.22   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            27.73   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            28.29   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            28.41   
Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            31.84   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            31.95   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            32.25   
Axel Backman  2005  Uddevalla Sim            34.41   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            34.69   
10  Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            36.03   
11  Måns Olsson  2004  Uddevalla Sim            36.19   
12  David Turesson  2004  Uddevalla Sim            36.62   
13  Liam Torstensvik  2005  Uddevalla Sim            37.47   
14  Elias Alaei  2005  Uddevalla Sim            37.54   
15  Gabriel Anderberg  2004  Uddevalla Sim            39.43   
16  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            39.52   
17  Leon Rössner  2006  Uddevalla Sim            39.95   
18  Alfons Lindén  2004  Uddevalla Sim            41.11   
19  Tobias Klomp  2006  Uddevalla Sim            41.80   
20  Leo Mellqvist  2006  Uddevalla Sim            43.23   
21  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            43.24   
22  Johan Malmström  2006  Uddevalla Sim            45.90   
23  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            47.36   
24  Huga Larsson  2006  Uddevalla Sim            47.78   
25  Adam Strömberg  2004  Uddevalla Sim            47.89   
26  Axel Karlsson  2006  Uddevalla Sim            56.40   
27  Edvin Drapkin  2005  Uddevalla Sim            1:08.17   
Alfons Linden  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
Emil Karsten Haigh  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            51.94   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            53.75   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            53.79   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            54.98   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            55.50   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            55.89   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            56.31   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            58.19   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            1:00.28   
10  Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            1:00.50   
11  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            1:03.16   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            52.17   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            52.66   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            53.14   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            55.87   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            58.39   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            1:03.91   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    1:43.73        1:43.73   
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    52.38        1:49.76   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            1:57.00   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            22.87   
Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            23.26   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            24.18   
Thea Helleborn  2004  Uddevalla Sim            24.70   
Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            25.34   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            25.42   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            26.02   
Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            26.13   
Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            26.26   
10  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            26.68   
11  Ebba Fors  2004  Uddevalla Sim            27.43   
12  Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            27.52   
12  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            27.52   
14  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            27.57   
15  Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            28.15   
16  Hanna Lindsta Gersei  2004  Uddevalla Sim            28.40   
17  Moa Hermansson  2004  Uddevalla Sim            29.38   
18  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            29.86   
19  Maja Marcusson  2003  Uddevalla Sim            30.20   
20  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            30.29   
21  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            30.42   
22  Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            30.52   
23  Ellie Palander  2005  Uddevalla Sim            30.55   
24  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            30.72   
25  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            30.78   
26  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            32.73   
27  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            33.36   
28  Lovis Bergstrand  2005  Uddevalla Sim            33.49   
29  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            33.62   
30  Olivia Tång  2005  Uddevalla Sim            33.82   
31  Maja Hallqvist  2005  Uddevalla Sim            33.86   
32  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            34.19   
33  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            35.85   
34  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            35.99   
35  Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            36.56   
36  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            37.11   
37  Agnes Johansson  2005  Uddevalla Sim            37.54   
38  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            38.23   
39  Tuva Eriksson  2006  Uddevalla Sim            38.24   
40  Elsali Semby  2003  Uddevalla Sim            38.92   
41  Moa Hammarqvist  2005  Uddevalla Sim            39.20   
42  Natali Jonefelt  2005  Uddevalla Sim            42.07   
43  Ida Granat  2005  Uddevalla Sim            44.36   
44  Anna-Maria Girnus-Desousa  2005  Uddevalla Sim            44.72   
45  Svea Olsson  2005  Uddevalla Sim            45.93   
46  Felizia Bärgård Vilhelmss  2006  Uddevalla Sim            46.60   
47  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            47.32   
48  Märta Ysander  2004  Uddevalla Sim            51.61   
49  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            59.12   
50  Linnea Hammar  2006  Uddevalla Sim            1:04.00   
Agnes Kronberg  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Alva Olsson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Alva Sahlgren Fjell  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Danja Mohammed  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Emma Johansson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Kristiansson  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Lily Trolled  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Saga Fredgren  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Johansson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            23.63   
Kim Boström  1991  Uddevalla Sim            25.74   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            26.56   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            27.82   
Jonathan Hallèn  2003  Uddevalla Sim            27.93   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            28.24   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            28.36   
Måns Olsson  2004  Uddevalla Sim            30.83   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            32.03   
10  Axel Backman  2005  Uddevalla Sim            32.20   
11  Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            32.40   
12  Gabriel Anderberg  2004  Uddevalla Sim            34.00   
13  Liam Torstensvik  2005  Uddevalla Sim            34.51   
14  Elias Alaei  2005  Uddevalla Sim            36.59   
15  Alfons Linden  2004  Uddevalla Sim            40.37   
16  Adam Strömberg  2004  Uddevalla Sim            40.42   
17  Leon Rössner  2006  Uddevalla Sim            41.38   
18  Huga Larsson  2006  Uddevalla Sim            45.18   
19  Leo Mellqvist  2006  Uddevalla Sim            49.35   
20  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            49.54   
21  Tobias Klomp  2006  Uddevalla Sim            51.26   
22  Johan Malmström  2006  Uddevalla Sim            56.34   
Alfons Lindén  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Elias Sjöstrand  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Emil Karsten Haigh  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Leo Linnås  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Lucas Johansson  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Marcus Orloff  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            43.11   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            43.35   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            46.23   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            46.45   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            46.50   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            46.90   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            46.92   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            47.02   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            48.34   
10  Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            48.45   
11  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            53.48   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            43.34   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            43.71   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            47.48   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            48.86   
Anders Parrow  2000  Uddevalla Sim            51.31   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            55.67   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            58.40   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Daniel Andersson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    44.42        1:31.15   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim    44.95        1:31.46   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    44.61        1:34.80   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    45.72        1:38.56   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    43.45        1:31.52   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim    44.01        1:34.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  07 december 2013 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:20