Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Bamseskuttet    Utskriftsdatum  09 maj 2010   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  14:51   
  Arrangör  Uddevallasim         
 
 
Gren 1, 6X25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mass  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:54.85   
  Erik Zixuan Chen  2000                 
  Sam Taheri  2000      38.96        38.96   
  Alexander Fredholm  2001                 
  Tova Olsson  2001      1:17.87        1:17.87   
  Rebecka Dahlgren  2000                 
  Kamelia Gradinarska  2001      1:54.85        1:54.85   
                     
Lass 1  Linköpings Allmänna SS            2:00.59   
  Albert Askmalm  2000                 
  Carl Friberg  2000      36.10        36.10   
  Oliver Tykesson  2000                 
  Andrea Palm  2000      1:13.95        1:13.95   
  Olivia Malm  2000                 
  Ia Bjerlöw  2002      2:00.59        2:00.59   
                     
SK Alingsås  Simklubben Alingsås            2:05.66   
  Lukas Larsson  2003                 
  Kajsa Elwhagen  2000      54.25        54.25   
  Oliver Larsson  2001                 
  Emmie Wahlström  2000      1:43.98        1:43.98   
  Elias Hyvönen  2000                 
  Klara Tistrand  2001      2:05.66        2:05.66   
                     
Trollhättans Simsällskap  2000  Trollhättans Simsällskap            2:24.11   
  Elin Lokrantz  2000                 
  Daniel Stjärnborg  2000      43.08        43.08   
  Klara Hasslin  2001                 
  William Hägg  2002      2:24.11        2:24.11   
  Oscar Caf  2000                 
  Olivia Rudqvist  2000      2:24.11        2:24.11   
                     
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            43.92   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            43.99   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            44.73   
Rebecka Dahlgren  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.94   
Ellen Nyman  2000  Töreboda Simförening            44.97   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            46.47   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            47.47   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            47.49   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            48.95   
10  Sofia Klahr  2000  Simklubben Elfsborg            50.42   
11  Evelina Dahlqvist  2000  Lysekils Simsällskap            50.83   
12  Jennie Levinsson  2000  Simklubben Elfsborg            50.85   
13  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            51.27   
14  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.76   
15  Emy Alwin  2000  Simklubben Alingsås            54.07   
16  Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            54.25   
17  Olivia Bengtsson  2000  Simklubben Elfsborg            55.07   
18  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS            56.32   
19  Emmie Wahlström  2000  Simklubben Alingsås            58.51   
20  Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02            58.95   
21  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            59.87   
22  Li Freidlitz  2000  Simklubben S 02            1:00.05   
23  Elina Maksumic  2000  Simklubben Elfsborg            1:00.93   
24  Ebba Köhl  2000  Linköpings Allmänna SS            1:01.27   
25  Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            1:02.14   
26  Thilde Andersson  2000  Töreboda Simförening            1:04.87   
27  Kajsa Elwhagen  2000  Simklubben Alingsås            1:05.37   
28  Tilde Danielsson  2000  Simklubben S 02            1:06.14   
29  Linnea Blomqvist  2000  Simklubben S 02            1:06.96   
30  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            1:10.05   
Amanda Jacobsson  2000  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Alva Olsson  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            44.19   
Filip Marksund-Larsson  2000  Uddevalla Sim            48.32   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            48.42   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            49.55   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            52.26   
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Alingsås            52.56   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.80   
Martin Waern  2000  Åmåls Simsällskap            52.81   
Sebastian Hermansson  2000  Simklubben Vänersborg            54.80   
10  Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            55.20   
11  Max Ström  2000  Uddevalla Sim            56.66   
12  Erik Zixuan Chen  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.00   
13  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            57.92   
14  Benjamin Wiklund  2000  Simklubben S 02            58.78   
15  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            58.96   
16  Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            1:01.86   
17  Joel Kenndal  2000  Töreboda Simförening            1:03.14   
18  Jonathan Hjelm  2000  Simklubben Vänersborg            1:03.83   
19  Oscar Caf  2000  Trollhättans Simsällskap            1:14.13   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.69   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.14   
Klara Tistrand  2001  Simklubben Alingsås            47.86   
Alice Aurell  2001  Simklubben S 02            50.40   
Emelie Andersson  2001  Simklubben Elfsborg            50.90   
Klara Kyhlén  2001  Lysekils Simsällskap            51.45   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            51.96   
Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            52.21   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            52.41   
10  Clara Kjellson  2001  Lysekils Simsällskap            53.02   
11  Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            53.40   
12  Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.73   
13  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            55.61   
14  Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02            58.34   
15  Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS            58.87   
16  Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:01.21   
17  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            1:05.00   
18  Linnea Carlsson  2001  Uddevalla Sim            1:10.78   
19  Emelie Wilhelmsson  2001  Uddevalla Sim            1:14.67   
20  Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            1:15.26   
21  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            1:18.96   
22  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim            1:19.48   
23  Elvira Strandberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:20.42   
24  Lovisa Klang  2001  Uddevalla Sim            1:26.95   
25  Emelie Larsson  2001  Uddevalla Sim            1:29.56   
26  Isabell Tamnhed  2001  Uddevalla Sim            1:29.60   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Sjöström  2001  Alingsås SLS            48.34   
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            49.70   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            51.56   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.08   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            57.85   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            1:01.62   
Oliver Larsson  2001  Simklubben Alingsås            1:02.06   
Theodor Savhammar  2001  Simklubben Elfsborg            1:02.83   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
Samuel Alei  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            21.51   
Elina Lindqvist  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            24.82   
Ebba Busk  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            25.83   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS            25.95   
Wilma Borglin  2002  Töreboda Simförening            26.76   
Ida Lilja  2002  Säffle Simsällskap            28.11   
Elin Köhl  2002  Linköpings Allmänna SS            28.63   
Matilda Eni  2002  Töreboda Simförening            28.78   
Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.81   
10  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.35   
11  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            30.77   
12  Wilhelmina Sjösvall  2002  Töreboda Simförening            33.14   
13  Fanny Solhemmer  2003  Åmåls Simsällskap            33.15   
14  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            35.55   
15  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            35.97   
16  Alva Andersson  2002  Uddevalla Sim            36.13   
17  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            37.09   
18  Ida Lundman  2003  Trollhättans Simsällskap            38.04   
19  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            38.96   
20  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            39.19   
21  Felicia Bordi  2003  Trollhättans Simsällskap            43.43   
22  Thilda Engman Winberg  2002  Trollhättans Simsällskap            43.53   
23  Emelie Wahlgren  2002  Uddevalla Sim            45.07   
24  Matilda Reinholdsson  2002  Trollhättans Simsällskap            53.26   
                     
 
Gren 7, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sjöström  2003  Alingsås SLS            28.33   
Hugo Olsson  2002  Simklubben Elfsborg            31.02   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            32.24   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            32.92   
Lukas Larsson  2003  Simklubben Alingsås            33.36   
Stefan Petersson  2002  Uddevalla Sim            33.39   
Theo Jansson-Bruce  2004  Säffle Simsällskap            33.56   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            37.89   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            37.41   
Ellen Nyman  2000  Töreboda Simförening            37.51   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            37.70   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            39.15   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            39.34   
Rebecka Dahlgren  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.75   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            41.75   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            42.06   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            42.45   
10  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            43.65   
11  Sofia Klahr  2000  Simklubben Elfsborg            45.31   
12  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.13   
13  Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02            47.72   
14  Emy Alwin  2000  Simklubben Alingsås            48.12   
15  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.82   
16  Evelina Dahlqvist  2000  Lysekils Simsällskap            50.27   
17  Emmie Wahlström  2000  Simklubben Alingsås            50.67   
18  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.36   
19  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            51.86   
20  Therese Wall  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.17   
21  Olivia Bengtsson  2000  Simklubben Elfsborg            52.28   
22  Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            52.98   
23  Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            54.04   
24  Ebba Lundmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.91   
25  Kajsa Elwhagen  2000  Simklubben Alingsås            56.16   
26  Elina Maksumic  2000  Simklubben Elfsborg            57.97   
27  Ebba Köhl  2000  Linköpings Allmänna SS            58.05   
28  Tilde Danielsson  2000  Simklubben S 02            59.09   
29  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            59.17   
30  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS            1:00.23   
31  Alva Olsson  2000  Uddevalla Sim            1:03.82   
32  Amanda Jacobsson  2000  Falköpings Simsällskap            1:21.98   
Wilma Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
Jennie Levinsson  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Klara Karlsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            37.26   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            42.45   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            43.14   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            43.50   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            44.38   
Martin Waern  2000  Åmåls Simsällskap            44.55   
Erik Zixuan Chen  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.76   
Filip Marksund-Larsson  2000  Uddevalla Sim            45.53   
Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            45.65   
10  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.32   
11  Elias Hyvönen  2000  Simklubben Alingsås            46.79   
12  Benjamin Wiklund  2000  Simklubben S 02            47.16   
13  Sebastian Hermansson  2000  Simklubben Vänersborg            50.74   
14  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            53.05   
15  Jonathan Hjelm  2000  Simklubben Vänersborg            58.44   
16  Joel Kenndal  2000  Töreboda Simförening            59.75   
17  Oscar Caf  2000  Trollhättans Simsällskap            1:10.64   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
Charlie Nord  2000  Töreboda Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.21   
Alice Aurell  2001  Simklubben S 02            42.55   
Emelie Andersson  2001  Simklubben Elfsborg            43.56   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.09   
Klara Tistrand  2001  Simklubben Alingsås            44.19   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            44.84   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            45.73   
Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            47.01   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.31   
10  Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            49.99   
11  Clara Kjellson  2001  Lysekils Simsällskap            50.07   
12  Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS            50.22   
13  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            50.53   
14  Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.80   
15  Klara Kyhlén  2001  Lysekils Simsällskap            52.52   
16  Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02            55.51   
17  Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:00.83   
18  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            1:15.24   
19  Elvira Strandberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:22.18   
20  Lovisa Klang  2001  Uddevalla Sim            1:27.49   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            37.54   
Viktor Sjöström  2001  Alingsås SLS            39.94   
Samuel Alei  2001  Uddevalla Sim            45.82   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            47.61   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            51.41   
Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.36   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            53.09   
Theodor Savhammar  2001  Simklubben Elfsborg            55.52   
Hossam Aleousari  2001  Åmåls Simsällskap            1:02.38   
10  Oliver Larsson  2001  Simklubben Alingsås            1:02.67   
11  Joel Linnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            1:02.76   
12  Alfred Karlsson  2001  Linköpings Allmänna SS            1:11.41   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            20.11   
Elina Lindqvist  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            21.62   
Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            22.42   
Matilda Eni  2002  Töreboda Simförening            23.44   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS            24.11   
Ida Lilja  2002  Säffle Simsällskap            24.80   
Elin Köhl  2002  Linköpings Allmänna SS            27.48   
Ebba Busk  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.75   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.64   
10  Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            31.24   
11  Wilma Borglin  2002  Töreboda Simförening            31.97   
12  Fanny Solhemmer  2003  Åmåls Simsällskap            32.88   
13  Wilhelmina Sjösvall  2002  Töreboda Simförening            33.30   
14  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            36.54   
15  Ida Lundman  2003  Trollhättans Simsällskap            39.51   
16  Tuva Elwhagen  2002  Simklubben Alingsås            40.99   
17  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            46.65   
18  Felicia Bordi  2003  Trollhättans Simsällskap            52.88   
19  Matilda Reinholdsson  2002  Trollhättans Simsällskap            57.91   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sjöström  2003  Alingsås SLS            26.23   
Lukas Larsson  2003  Simklubben Alingsås            27.03   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            27.37   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            32.06   
Hugo Olsson  2002  Simklubben Elfsborg            32.55   
Gabriel Karlsson  2003  Uddevalla Sim            32.73   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            49.38   
Ellen Nyman  2000  Töreboda Simförening            49.40   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            49.96   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            52.55   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            52.58   
Olivia Bengtsson  2000  Simklubben Elfsborg            53.46   
Ebba Lundmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.57   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            54.90   
Sofia Klahr  2000  Simklubben Elfsborg            55.66   
10  Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            55.73   
11  Emy Alwin  2000  Simklubben Alingsås            56.10   
12  Elina Maksumic  2000  Simklubben Elfsborg            57.10   
13  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            57.34   
14  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            57.70   
15  Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            57.88   
16  Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.00   
17  Daniela Fredriksson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.04   
18  Emmie Wahlström  2000  Simklubben Alingsås            58.96   
19  Olivia Malm  2000  Linköpings Allmänna SS            59.49   
20  Wilma Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            59.59   
21  Rebecka Dahlgren  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:00.32   
22  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            1:00.45   
23  Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02            1:01.47   
24  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            1:01.74   
25  Elin Gustafsson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:02.81   
26  Evelina Dahlqvist  2000  Lysekils Simsällskap            1:03.42   
27  Thilde Andersson  2000  Töreboda Simförening            1:03.53   
28  Tilde Danielsson  2000  Simklubben S 02            1:03.76   
29  Ebba Köhl  2000  Linköpings Allmänna SS            1:04.45   
30  Amanda Jacobsson  2000  Falköpings Simsällskap            1:04.80   
31  Alva Olsson  2000  Uddevalla Sim            1:10.44   
32  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            1:15.02   
Kajsa Elwhagen  2000  Simklubben Alingsås            DSQ   
Jennie Levinsson  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Alingsås            51.31   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            52.21   
Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            52.88   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            54.18   
Erik Zixuan Chen  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.68   
Carl Friberg  2000  Linköpings Allmänna SS            54.88   
Filip Marksund-Larsson  2000  Uddevalla Sim            55.33   
Martin Waern  2000  Åmåls Simsällskap            58.59   
Daniel Stjärnborg  2000  Trollhättans Simsällskap            58.84   
10  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            1:00.25   
11  Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            1:05.19   
12  Max Ström  2000  Uddevalla Sim            1:05.66   
13  Benjamin Wiklund  2000  Simklubben S 02            1:05.76   
14  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS            1:06.74   
15  Oscar Caf  2000  Trollhättans Simsällskap            1:09.02   
16  Charlie Nord  2000  Töreboda Simförening            1:12.95   
17  Oscar Klarquist-Holmberg  2000  Trollhättans Simsällskap            1:22.02   
Gustav Lundin  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            52.06   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            52.81   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.41   
Emelie Andersson  2001  Simklubben Elfsborg            56.16   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.02   
Bella Engelson  2001  Linköpings Allmänna SS            57.37   
Alice Aurell  2001  Simklubben S 02            58.33   
Sofia Abrahamsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:00.90   
Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:01.22   
10  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            1:01.43   
11  Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            1:02.41   
12  Clara Kjellson  2001  Lysekils Simsällskap            1:03.52   
13  Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02            1:08.25   
14  Alma Winberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:13.01   
15  Cheri Storck  2001  Uddevalla Sim            1:14.74   
16  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            1:18.79   
17  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            1:21.15   
18  Felicia Benhardtz  2001  Uddevalla Sim            1:23.96   
19  Elvira Strandberg  2001  Falköpings Simsällskap            1:24.29   
20  Emelie Wilhelmsson  2001  Uddevalla Sim            1:34.06   
Ditte Nielsen  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
Klara Tistrand  2001  Simklubben Alingsås            DSQ   
Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
Linnea Carlsson  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
Lovisa Klang  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            49.25   
Viktor Sjöström  2001  Alingsås SLS            52.12   
Samuel Alei  2001  Uddevalla Sim            53.56   
Daniel Någård  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.22   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            57.07   
Leo Iséni  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.00   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            1:00.81   
Alfred Karlsson  2001  Linköpings Allmänna SS            1:04.03   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            1:05.75   
10  Theodor Savhammar  2001  Simklubben Elfsborg            1:06.87   
11  Joel Linnarsson  2001  Falköpings Simsällskap            1:12.42   
12  Oliver Larsson  2001  Simklubben Alingsås            1:17.38   
Hossam Aleousari  2001  Åmåls Simsällskap            DSQ   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            26.96   
Wilma Borglin  2002  Töreboda Simförening            27.54   
Ia Bjerlöw  2002  Linköpings Allmänna SS            28.95   
Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.98   
Ida Lilja  2002  Säffle Simsällskap            31.20   
Elin Köhl  2002  Linköpings Allmänna SS            32.26   
Matilda Eni  2002  Töreboda Simförening            32.65   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            33.16   
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            33.22   
10  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.33   
11  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            35.26   
12  Felicia Johansson Jensen  2002  Uddevalla Sim            35.75   
13  Wilhelmina Sjösvall  2002  Töreboda Simförening            36.48   
14  Fanny Solhemmer  2003  Åmåls Simsällskap            39.91   
15  Alva Andersson  2002  Uddevalla Sim            40.74   
16  Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            46.48   
17  Ida Hildebrand  2002  Uddevalla Sim            50.19   
18  Emelie Wahlgren  2002  Uddevalla Sim            50.40   
19  Elsa Werner  2002  Uddevalla Sim            52.73   
20  Felicia Bordi  2003  Trollhättans Simsällskap            1:04.90   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Sjöström  2003  Alingsås SLS            31.84   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            36.42   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            37.66   
Axel Hedlund  2002  Uddevalla Sim            38.48   
Hugo Olsson  2002  Simklubben Elfsborg            38.73   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            42.51   
Stefan Petersson  2002  Uddevalla Sim            43.15   
Alexander Strandberg  2003  Simklubben Vänersborg            45.65   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            47.34   
10  Filip Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            49.26   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            45.63   
Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg            46.93   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            47.93   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            50.24   
Rebecka Dahlgren  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.64   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            52.10   
Pauline Strandberg  2000  Simklubben Vänersborg            52.89   
Frida Johansson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.04   
Emy Alwin  2000  Simklubben Alingsås            56.60   
Emmie Wahlström  2000  Simklubben Alingsås            DSQ   
Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02            DSQ   
Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS            48.24   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.72   
Filip Marksund-Larsson  2000  Uddevalla Sim            53.09   
Erik Zixuan Chen  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.80   
Martin Waern  2000  Åmåls Simsällskap            57.94   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            20.87   
Alice Aurell  2001  Simklubben S 02            22.65   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            22.66   
Klara Tistrand  2001  Simklubben Alingsås            23.19   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            24.36   
Emelie Andersson  2001  Simklubben Elfsborg            25.44   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            25.90   
Tuva Samuelsson  2001  Falköpings Simsällskap            26.93   
Amanda Alvekrans  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.35   
                     
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Sjöström  2001  Alingsås SLS            21.08   
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            21.65   
Samuel Alei  2001  Uddevalla Sim            24.44   
Oscar Sjöström  2003  Alingsås SLS            37.01   
                     
 
Gren 24, 4X25m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ske  Simklubben Elfsborg            1:25.16   
  Theodor Savhammar  2001                 
  Jonathan Arvidsson  2000                 
  Sofie Wirfalk  2000                 
  Tilda Öman  2000      1:25.16        1:25.16   
                     
Mass Lag 1  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:26.12   
  Rebecka Dahlgren  2000                 
  Erik Zixuan Chen  2000      47.19        47.19   
  Sam Taheri  2000                 
  Tova Olsson  2001      1:26.12        1:26.12   
                     
Uddevalla Sim  Uddevalla Sim            1:28.35   
  Maja Jernberg  2000                 
  Nikki Bryntesson  2000                 
  Filip Marksund-Larsson  2000                 
  Oskar Robertsson  2000      1:28.35        1:28.35   
                     
S02  Simklubben S 02            1:32.04   
  Malin Kaldrup  2000                 
  Leo Vartoomian  2000      51.22        51.22   
  Hanna Gebart  2000                 
  Benjamin Wiklund  2000      1:32.04        1:32.04   
                     
Mass Lag 2  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:32.23   
  Kamelia Gradinarska  2001                 
  Daniel Någård  2001      48.02        48.02   
  Frida Johansson  2000                 
  Leo Iséni  2001      1:32.23        1:32.23   
                     
Lass 1  Linköpings Allmänna SS            1:33.24   
  Olivia Malm  2000                 
  Alfred Karlsson  2001      53.98        53.98   
  Albert Askmalm  2000                 
  Andrea Palm  2000      1:33.24        1:33.24   
                     
SK Alingsås  Simklubben Alingsås            1:35.07   
  Oliver Larsson  2001                 
  Elias Hyvönen  2000      50.75        50.75   
  Emy Alwin  2000                 
  Klara Tistrand  2001      1:35.07        1:35.07   
                     
Lass 2  Linköpings Allmänna SS            1:38.49   
  Ia Bjerlöw  2002                 
  Bella Engelson  2001      50.92        50.92   
  Carl Friberg  2000                 
  Wilhelm Lindqvist  2000      1:38.49        1:38.49   
                     
Trollhättans Simsällskap  2000  Trollhättans Simsällskap            1:41.44   
  Oscar Caf  2000                 
  Daniel Stjärnborg  2000                 
  Olivia Rudqvist  2000                 
  Elin Lokrantz  2000      1:41.44        1:41.44   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  09 maj 2010 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:51