Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  US-cupen    Utskriftsdatum  05 mars 2011   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  14:49   
  Arrangör  Uddevalla sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2011-03-05         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 13-14år 
US-Cuprekord 35.77 
Viktoria Reinhold-96 Göteborg Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            35.46   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            39.25   
Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap            43.40   
Elin Jonasson  1997  Trollhättans Simsällskap            43.59   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            43.69   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim            44.26   
Jennifer Lång  1998  Lidköpings Gymnastik o SS            44.30   
Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            44.68   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            44.76   
10  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            45.65   
11  Elin Alaei  1998  Uddevalla Sim            46.31   
12  Elin Palmgren  1997  Trollhättans Simsällskap            46.87   
13  Lina Andreasson  1997  Föreningen Ale Simmarna            48.19   
14  Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim            48.95   
15  Julia Sandberg  1997  Föreningen Ale Simmarna            49.00   
16  Hedvig Olsson  1998  Uddevalla Sim            49.36   
17  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            49.39   
18  Julia Läth  1997  Mariestads Simsällskap            49.56   
19  Viktoria Wilhelmsson  1998  Simklubben Vänersborg            49.74   
20  Mathilda Ericsson  1998  Simklubben Vänersborg            50.02   
21  Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim            54.82   
Johanna Wetterlind  1997  Uddevalla Sim            DSQ   
Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 13-14år 
US-Cuprekord 32.92 
Johan Andersson-95 Uddevalla Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            34.10   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            35.61   
Simon Schultheiz  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            37.75   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            37.85   
Jonas Kamperin  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            41.50   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            42.22   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            42.57   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            42.98   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap            43.20   
10  Linus Olsson  1997  Trollhättans Simsällskap            44.00   
11  Johan Milding  1997  Lysekils Simsällskap            44.44   
12  Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim            44.82   
12  William Wensing  1997  Föreningen Ale Simmarna            44.82   
14  William Nyqvist  1997  Föreningen Ale Simmarna            44.98   
15  Ludwig Svensson  1997  Trollhättans Simsällskap            45.78   
16  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            47.25   
17  Viggo Koch  Uddevalla Sim            47.38   
18  Nils Junskog  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            48.35   
19  Philip Hjalmarsson  1998  Lidköpings Gymnastik o SS            54.17   
20  Anton Ivarsbro  1998  Föreningen Ale Simmarna            56.73   
21  Rickard Pettersson  1998  Uddevalla Sim            57.11   
22  Armin Listo  1998  Uddevalla Sim            58.65   
Christoffer Bosin  1997  Uddevalla Sim            DSQ   
Oskar Ekman  1998  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 12år 
US-Cuprekord 37.26 
Johanna Nicklasson-96 Karlsborg SK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            42.22   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            43.13   
Matilda Hermansson  1999  Simklubben Alingsås            45.02   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            45.58   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            45.68   
Johanna Avlund  1999  Simklubben Elfsborg            45.87   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg            45.97   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            46.36   
Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg            47.46   
10  Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås            47.87   
11  Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap            48.72   
12  Julia Johansson  1999  Uddevalla Sim            49.95   
13  Agnes Johansson  1999  Uddevalla Sim            50.18   
14  Jennifer Fredriksson  1999  Simklubben Vänersborg            51.08   
15  Valentina Titova  1999  Säffle Simsällskap            52.63   
16  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            53.12   
17  Alice Hedlund  1999  Uddevalla Sim            53.65   
18  Emma Andreasson  1999  Föreningen Ale Simmarna            54.88   
19  Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            55.24   
20  Julia Lindqvist  1999  Simklubben Alingsås            55.75   
21  Irina Titova  1999  Säffle Simsällskap            57.39   
22  Isabelle Pettersson  1999  Trollhättans Simsällskap            59.16   
Ida Andersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS            DSQ   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 37.58 
Konrad Nilsson-95 Säffle SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            43.90   
Henrik Boban  1999  Trollhättans Simsällskap            45.06   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            46.22   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            47.32   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            49.79   
Robin Pettersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS            52.96   
Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            54.52   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            55.19   
Rasmus Olsson  1999  Simklubben Vänersborg            55.92   
10  Fredrik Nilsson  1999  Lysekils Simsällskap            56.15   
11  Axl Svedlund-Selander  1999  Lysekils Simsällskap            56.84   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 11år 
US-Cuprekord 39.85 
Amanda Calh-91 Melleruds SK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            44.40   
Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            46.65   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            46.76   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            48.33   
Emy Alwin  2000  Simklubben Alingsås            48.48   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            49.57   
Kajsa Elwhagen  2000  Simklubben Alingsås            50.89   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            51.59   
Elsa Arenbjörk  2000  Lidköpings Gymnastik o SS            52.60   
10  Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            53.02   
11  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            54.00   
12  Hanna Nilsson-Dhejne  2000  Simklubben Vänersborg            55.29   
13  Astrid Gustavsson  2000  Lidköpings Gymnastik o SS            55.56   
14  Johanna Wallberg  2000  Föreningen Ale Simmarna            55.61   
15  Alva Kullenberg  2000  Simklubben Vänersborg            58.73   
16  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            59.16   
17  Isa Johansson  2000  Föreningen Ale Simmarna            59.18   
18  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            1:00.04   
19  Julia Edvardsson  2000  Simsällskapet Tumlarna            1:05.65   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 41.18 
Guliver Koch-92 Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            46.85   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            48.20   
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Alingsås            50.94   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim            54.52   
Kianoosh Mohammadali  2000  Säffle Simsällskap            54.90   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            56.51   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            1:04.30   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Herman af Geigerstam  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 41.34 
Hanna Lövgren-93 Tibro SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            48.42   
Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna            49.09   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            53.21   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            54.71   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            55.15   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            1:01.26   
Clara Pettersson  2001  Föreningen Ale Simmarna            1:01.68   
Julia Jansson  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            1:02.36   
Viktoria Åkerfeldt  2001  Simklubben Vänersborg            1:02.56   
10  Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap            1:03.38   
11  Tova Holmberg  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            1:05.92   
12  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            1:06.63   
13  Olivia Collén  2001  Föreningen Ale Simmarna            1:07.73   
14  Louise Andersson  2001  Simklubben Vänersborg            1:18.48   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 43.47 
Konrad Nilsson-95 Säffle SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            45.47   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            47.48   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            53.37   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            54.94   
Christoffer Pettersson  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            1:00.68   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            1:01.47   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            1:01.58   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 21.07 
Frida Alm-92 Uddevalla SF 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            27.42   
Anna Alwin  2002  Simklubben Alingsås            28.55   
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            28.83   
Moa Hermansson  2002  Simklubben Alingsås            30.60   
Linnea Svensson  2002  Föreningen Ale Simmarna            31.71   
Felicia Bordi  2003  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Julia Wallberg  2004  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 9 år 
US-Cuprekord 20.80 
Anton Ingves-01 Säffle SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            29.64   
Hugo Olsson  2002  Simklubben Elfsborg            30.07   
Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            37.81   
Alexander Wallberg  2002  Föreningen Ale Simmarna            47.85   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 32.23 
Isabelle Höglund-90 Alingsås SLS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            34.17   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            37.14   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            37.88   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            38.76   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            38.80   
Julia Läth  1997  Mariestads Simsällskap            39.24   
Jennifer Lång  1998  Lidköpings Gymnastik o SS            39.36   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim            40.33   
Elin Jonasson  1997  Trollhättans Simsällskap            41.88   
10  Elin Palmgren  1997  Trollhättans Simsällskap            42.19   
11  Elin Alaei  1998  Uddevalla Sim            42.82   
12  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            43.48   
13  Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap            45.69   
14  Johanna Wetterlind  1997  Uddevalla Sim            46.00   
15  Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim            47.09   
16  Hedvig Olsson  1998  Uddevalla Sim            47.68   
17  Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim            47.75   
18  Viktoria Wilhelmsson  1998  Simklubben Vänersborg            48.21   
19  Linda Andersson  1997  Simklubben Vänersborg            49.09   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 13-14år 
US-Cuprekord 31.22 
Axel Gårdström-91 Kungsbacka SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            32.81   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            33.31   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            33.85   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap            37.46   
Johan Milding  1997  Lysekils Simsällskap            38.84   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            38.96   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            38.97   
Linus Olsson  1997  Trollhättans Simsällskap            39.42   
Ludwig Svensson  1997  Trollhättans Simsällskap            40.10   
10  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            40.39   
11  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            40.42   
12  Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim            40.76   
13  William Wensing  1997  Föreningen Ale Simmarna            44.62   
14  William Nyqvist  1997  Föreningen Ale Simmarna            45.00   
15  Viggo Koch  Uddevalla Sim            49.40   
16  Rickard Pettersson  1998  Uddevalla Sim            50.72   
17  Armin Listo  1998  Uddevalla Sim            50.81   
18  Christoffer Bosin  1997  Uddevalla Sim            52.48   
Oskar Ekman  1998  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 12 år 
US-Cuprekord 33.30 
Celine Bertrand -95 Skövde SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            38.08   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås            39.16   
Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg            39.25   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            40.68   
Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap            40.70   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg            40.70   
Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            41.22   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            41.38   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            41.55   
10  Agnes Johansson  1999  Uddevalla Sim            42.30   
11  Johanna Avlund  1999  Simklubben Elfsborg            42.90   
12  Matilda Hermansson  1999  Simklubben Alingsås            43.24   
13  Alice Hedlund  1999  Uddevalla Sim            44.77   
14  Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            44.83   
15  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            45.54   
16  Valentina Titova  1999  Säffle Simsällskap            46.92   
17  Irina Titova  1999  Säffle Simsällskap            49.55   
18  Julia Johansson  1999  Uddevalla Sim            49.83   
19  Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            55.84   
20  Jennifer Fredriksson  1999  Simklubben Vänersborg            57.24   
21  Julia Lindqvist  1999  Simklubben Alingsås            1:04.18   
22  Isabelle Pettersson  1999  Trollhättans Simsällskap            1:15.23   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 34.55 
Alexander Triantafiou-97 Göteborg Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            39.36   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            40.64   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            41.29   
Axl Svedlund-Selander  1999  Lysekils Simsällskap            41.89   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            44.40   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            44.88   
Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            45.08   
Robin Pettersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS            46.67   
Fredrik Nilsson  1999  Lysekils Simsällskap            49.16   
10  Rasmus Olsson  1999  Simklubben Vänersborg            50.62   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 36.55 
Olivia Frank-92 Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            42.38   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            42.52   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            43.87   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            44.72   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            45.59   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            46.07   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            47.25   
Elsa Arenbjörk  2000  Lidköpings Gymnastik o SS            48.11   
Emy Alwin  2000  Simklubben Alingsås            48.89   
10  Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            50.28   
11  Astrid Gustavsson  2000  Lidköpings Gymnastik o SS            51.40   
12  Therese Carlsson  2000  Föreningen Ale Simmarna            51.68   
13  Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            53.83   
14  Johanna Wallberg  2000  Föreningen Ale Simmarna            54.46   
15  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            56.06   
16  Isa Johansson  2000  Föreningen Ale Simmarna            58.60   
17  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            1:00.51   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
Julia Edvardsson  2000  Simsällskapet Tumlarna            DSQ   
Kajsa Elwhagen  2000  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 36.35 
Thomas Myhrer-94 Askimsvömmerne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            39.06   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            40.45   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            41.55   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim            48.61   
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Alingsås            50.42   
Kianoosh Mohammadali  2000  Säffle Simsällskap            50.56   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            51.76   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            55.49   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 37.44 
Alfhild Kristensson-99 Göteborg Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            50.17   
Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna            51.17   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            52.08   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            55.86   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            56.98   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            57.46   
Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap            58.90   
Julia Jansson  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            59.44   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            1:01.37   
10  Viktoria Åkerfeldt  2001  Simklubben Vänersborg            1:02.68   
11  Olivia Collén  2001  Föreningen Ale Simmarna            1:09.81   
12  Tova Holmberg  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            1:18.42   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 39.46 
Mattias Johansson-97 Trollhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            41.40   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            44.28   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            45.67   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            47.62   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            47.92   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            50.13   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            1:04.12   
                     
 
Gren 19, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 19.50 
Celine Bertrand Karlsborg SK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Moa Hermansson  2002  Simklubben Alingsås            26.09   
Anna Alwin  2002  Simklubben Alingsås            26.79   
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            28.61   
Linnea Larsson  2002  Föreningen Ale Simmarna            28.87   
Jennie Carlsson  2002  Föreningen Ale Simmarna            31.49   
Linnea Kristiansen  2002  Föreningen Ale Simmarna            32.40   
Linnea Svensson  2002  Föreningen Ale Simmarna            34.26   
Felicia Bordi  2003  Trollhättans Simsällskap            37.22   
Julia Wallberg  2004  Föreningen Ale Simmarna            49.14   
                     
 
Gren 20, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 9 år o yngre 
US-Cuprekord 19.40 
Johan Andersson-95 Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            25.04   
Hugo Olsson  2002  Simklubben Elfsborg            25.22   
Alexander Wallberg  2002  Föreningen Ale Simmarna            33.79   
Theo Jansson-Bruce  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  25m        Tid  Status 











 
Uddevalla Sim Lag 1  2000  Uddevalla Sim            1:09.91   
  Oskar Robertsson  2000                 
  Nikki Bryntesson  2000      36.55        36.55   
  Samuel Alaei  2001                 
  Maja Jernberg  2000      1:09.91        1:09.91   
                     
Säffle SS Lag M  Säffle Simsällskap            1:10.53   
  Anton Ingves  2001                 
  Amanda Isaksson  2000      35.06        35.06   
  Max Jansson-Bruce  2001                 
  Linnéa Jansson  2000      1:10.53        1:10.53   
                     
SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            1:16.18   
  Melker Olsson  2000                 
  Hugo Olsson  2002      38.61        38.61   
  Linea Holström  2000                 
  Sofie Wirfalk  2000      1:16.18        1:16.18   
                     
Vänersborg  Simklubben Vänersborg            1:16.45   
  Edwin Larsson  2001                 
  Hanna Nilsson-Dhejne  2000      43.75        43.75   
  Ada Gillberg  2000                 
  Alexander Assor  2000      1:16.45        1:16.45   
                     
Uddevalla Sim Lag 2  2000  Uddevalla Sim            1:20.51   
  Jens Pettersson  2001                 
  Carolina Wetterlind  2000      39.22        39.22   
  Wilma Dahlberg  2001                 
  Max Ström  2000      1:20.51        1:20.51   
                     
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 27.93 
Nathalie Andersson-88 Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            28.67   
Julia Läth  1997  Mariestads Simsällskap            31.14   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            31.70   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            33.35   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            33.59   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            33.69   
Jennifer Lång  1998  Lidköpings Gymnastik o SS            34.48   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim            34.64   
Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap            34.69   
10  Elin Jonasson  1997  Trollhättans Simsällskap            34.77   
11  Elin Palmgren  1997  Trollhättans Simsällskap            35.86   
12  Elin Alaei  1998  Uddevalla Sim            37.03   
13  Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna            38.50   
14  Julia Sandberg  1997  Föreningen Ale Simmarna            38.71   
15  Hedvig Olsson  1998  Uddevalla Sim            38.76   
16  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            39.00   
17  Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim            39.06   
18  Johanna Wetterlind  1997  Uddevalla Sim            39.31   
19  Paulina Sandqvist  1998  Kungälvs Simsällskap            39.37   
20  Lina Andreasson  1997  Föreningen Ale Simmarna            39.78   
21  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg            40.30   
22  Linda Andersson  1997  Simklubben Vänersborg            40.85   
23  Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim            42.54   
24  Viktoria Wilhelmsson  1998  Simklubben Vänersborg            43.36   
25  Mathilda Ericsson  1998  Simklubben Vänersborg            44.69   
26  Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna            47.79   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 13-14 år 
US-Cuprekord 26.19 
Gustav Eriksson-94 Trolhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            28.61   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            28.95   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            29.64   
Simon Schultheiz  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            30.60   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap            30.97   
Johan Milding  1997  Lysekils Simsällskap            32.20   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            32.63   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            32.94   
Ludwig Svensson  1997  Trollhättans Simsällskap            32.99   
10  Nils Junskog  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            33.12   
11  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            33.63   
12  Linus Olsson  1997  Trollhättans Simsällskap            33.66   
13  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            33.95   
14  William Wensing  1997  Föreningen Ale Simmarna            34.34   
15  Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim            35.43   
16  William Nyqvist  1997  Föreningen Ale Simmarna            36.65   
17  Christoffer Bosin  1997  Uddevalla Sim            39.69   
18  Viggo Koch  Uddevalla Sim            40.55   
19  Rickard Pettersson  1998  Uddevalla Sim            40.99   
20  Armin Listo  1998  Uddevalla Sim            43.52   
21  Anton Ivarsbro  1998  Föreningen Ale Simmarna            43.70   
22  Oskar Ekman  1998  Simklubben Vänersborg            48.26   
23  Philip Hjalmarsson  1998  Lidköpings Gymnastik o SS            51.88   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 12 år 
US- Cuprekord 29.29 
Ninni Arvidsson-91 SS Stimmet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            32.44   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            32.86   
Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg            33.75   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg            34.48   
Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            35.83   
Matilda Hermansson  1999  Simklubben Alingsås            36.13   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            36.14   
Johanna Avlund  1999  Simklubben Elfsborg            36.20   
Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås            36.44   
10  Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap            36.67   
11  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            37.03   
12  Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            37.47   
13  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            39.38   
14  Agnes Johansson  1999  Uddevalla Sim            39.66   
15  Alice Hedlund  1999  Uddevalla Sim            41.73   
16  Julia Johansson  1999  Uddevalla Sim            43.33   
17  Valentina Titova  1999  Säffle Simsällskap            44.18   
18  Ida Andersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS            44.59   
19  Irina Titova  1999  Säffle Simsällskap            44.70   
20  Emma Andreasson  1999  Föreningen Ale Simmarna            45.57   
21  Julia Lindqvist  1999  Simklubben Alingsås            49.42   
22  Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            51.45   
23  Jennifer Fredriksson  1999  Simklubben Vänersborg            52.59   
24  Isabelle Pettersson  1999  Trollhättans Simsällskap            1:02.34   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 28.93 
Johan Andersson Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            33.48   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            33.61   
Axl Svedlund-Selander  1999  Lysekils Simsällskap            35.23   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            35.92   
Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            37.66   
Henrik Boban  1999  Trollhättans Simsällskap            38.16   
Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap            38.45   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            40.35   
Robin Pettersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS            41.49   
10  Fredrik Nilsson  1999  Lysekils Simsällskap            42.85   
11  Rasmus Olsson  1999  Simklubben Vänersborg            51.17   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 31.31 
Olivia Frank Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            35.72   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            35.74   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            37.89   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            38.26   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            38.44   
Emy Alwin  2000  Simklubben Alingsås            38.73   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            39.00   
Elsa Arenbjörk  2000  Lidköpings Gymnastik o SS            41.94   
Johanna Wallberg  2000  Föreningen Ale Simmarna            43.91   
10  Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            43.98   
11  Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg            44.44   
12  Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            44.84   
13  Astrid Gustavsson  2000  Lidköpings Gymnastik o SS            46.38   
14  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            50.01   
15  Alva Kullenberg  2000  Simklubben Vänersborg            50.44   
16  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            50.99   
17  Isa Johansson  2000  Föreningen Ale Simmarna            51.00   
18  Kajsa Elwhagen  2000  Simklubben Alingsås            53.25   
19  Hanna Nilsson-Dhejne  2000  Simklubben Vänersborg            54.95   
20  Julia Edvardsson  2000  Simsällskapet Tumlarna            56.50   
Carolina Wetterlind  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
Therese Carlsson  2000  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 30.54 
Gustav Eriksson-94 Trollhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            34.44   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            34.49   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            38.96   
Kianoosh Mohammadali  2000  Säffle Simsällskap            41.03   
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Alingsås            41.44   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim            41.80   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            44.88   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            59.05   
Herman af Geigerstam  2000  Simklubben Vänersborg            1:01.75   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 31.23 
Alfhild Kristensson-99 Göteborg Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            41.57   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            42.55   
Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna            42.88   
Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap            49.45   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            49.53   
Viktoria Åkerfeldt  2001  Simklubben Vänersborg            49.87   
Olivia Collén  2001  Föreningen Ale Simmarna            51.25   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            53.00   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            53.29   
10  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            54.25   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 33.57 
Albin Lövgren-99 Mariestads SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            34.03   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            41.34   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            42.62   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            44.33   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            45.66   
Christoffer Pettersson  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            49.54   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 30, 25m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 16.12 
Celine Bertrand-95 Karksborgs SK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anna Alwin  2002  Simklubben Alingsås            23.44   
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            23.62   
Moa Hermansson  2002  Simklubben Alingsås            24.10   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            27.77   
Jennie Carlsson  2002  Föreningen Ale Simmarna            32.20   
Julia Wallberg  2004  Föreningen Ale Simmarna            36.50   
Felicia Bordi  2003  Trollhättans Simsällskap            38.71   
Linnea Kristiansen  2002  Föreningen Ale Simmarna            43.14   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 9 år o yngre 
US-Cuprekord 16.22 
Albin Lövgren Mariestads SS/ Anton Ingves Säffle SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            21.32   
Hugo Olsson  2002  Simklubben Elfsborg            23.31   
Alexander Wallberg  2002  Föreningen Ale Simmarna            30.53   
Theo Jansson-Bruce  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 30.56 
Therese Thall-90 Trollhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            31.90   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            35.85   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            36.44   
Julia Läth  1997  Mariestads Simsällskap            38.52   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            39.03   
Elin Jonasson  1997  Trollhättans Simsällskap            39.05   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            39.45   
Jennifer Lång  1998  Lidköpings Gymnastik o SS            39.89   
Elin Palmgren  1997  Trollhättans Simsällskap            43.13   
10  Elin Alaei  1998  Uddevalla Sim            44.24   
11  Johanna Wetterlind  1997  Uddevalla Sim            46.53   
12  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            49.90   
13  Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna            50.92   
14  Hedvig Olsson  1998  Uddevalla Sim            52.17   
Alma Olsson  1997  Uddevalla Sim            DSQ   
Alva Bergdahl  1997  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Pojkar 13-14 år 
US-Cuprekord 28.58 
Gustav Eriksson-94 Trollhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            31.01   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            32.34   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            32.99   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            36.55   
Johan Milding  1997  Lysekils Simsällskap            36.71   
Simon Schultheiz  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            37.42   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap            37.66   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            37.74   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            37.85   
10  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            37.86   
11  Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim            39.85   
12  Ludwig Svensson  1997  Trollhättans Simsällskap            40.12   
13  William Wensing  1997  Föreningen Ale Simmarna            41.60   
14  Linus Olsson  1997  Trollhättans Simsällskap            44.13   
15  William Nyqvist  1997  Föreningen Ale Simmarna            47.20   
16  Viggo Koch  Uddevalla Sim            47.44   
17  Rickard Pettersson  1998  Uddevalla Sim            51.71   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Flickor 12 år 
US-Cuprekord 31.24 
Celine Bertrand-95 Skövde SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            38.56   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            39.01   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            39.11   
Matilda Hermansson  1999  Simklubben Alingsås            39.44   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg            40.30   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            41.31   
Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg            42.52   
Frida Kalmertun  1999  Trollhättans Simsällskap            44.67   
Linnéa Guldbrand  1999  Trollhättans Simsällskap            45.66   
10  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            45.68   
11  Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås            45.83   
12  Johanna Avlund  1999  Simklubben Elfsborg            46.90   
13  Emma Dubo  1999  Simklubben Elfsborg            49.22   
14  Alice Hedlund  1999  Uddevalla Sim            49.81   
15  Valentina Titova  1999  Säffle Simsällskap            49.96   
16  Agnes Johansson  1999  Uddevalla Sim            51.47   
17  Julia Johansson  1999  Uddevalla Sim            56.95   
                     
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 32.66 
Fredrik Chail-93 Grums SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            39.70   
William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            43.86   
Axl Svedlund-Selander  1999  Lysekils Simsällskap            44.00   
Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            44.82   
Fredrik Nilsson  1999  Lysekils Simsällskap            48.13   
Rasmus Olsson  1999  Simklubben Vänersborg            1:00.02   
Filip Jelic  1999  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 35.33 
Felicia Andersson-97 Uddevalla Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            42.39   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            42.81   
Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg            45.55   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            47.94   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            50.92   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            52.30   
Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            57.96   
Emy Alwin  2000  Simklubben Alingsås            DSQ   
Julia Edvardsson  2000  Simsällskapet Tumlarna            DSQ   
Kajsa Elwhagen  2000  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Pojkar 11år 
US-Cuprekord 35.88 
Fredrik Chai-93 Grums SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            40.68   
Elias Hyvönen  2000  Simklubben Alingsås            DSQ   
Kianoosh Mohammadali  2000  Säffle Simsällskap            DSQ   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 38, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 16.65 
Hanna Lövgren-93 Tibro SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            21.19   
Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap            25.27   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 16.56 
Fredrik Chai-93 Grums SS/ Albin Lövgren -99 Mariestads SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            18.31   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            21.13   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            21.38   
Hugo Olsson  2002  Simklubben Elfsborg            32.96   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Sim Lag 1  1997  Uddevalla Sim            2:00.25   
  Kalle Svensson  1997      29.27        29.27   
  Navid Fageeh  1997      32.29        1:01.56   
  Matilda Larsson  1998      30.72        1:32.28   
  Felicia Andersson  1997      27.97        2:00.25   
                     
SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  Simklubben Elfsborg            2:08.89   
  William Reinholdsson  1997      28.73        28.73   
  Linnéa Fahlberg  1998      33.73        1:02.46   
  Johanna Forsström  1999      34.10        1:36.56   
  Hannes Wirfalk  1997      32.33        2:08.89   
                     
Uddevalla Sim Lag 2  1997  Uddevalla Sim            2:11.88   
  Hilda Andersson  1999      32.58        32.58   
  Albin Robertsson  1998      33.25        1:05.83   
  Hanna Wester  1997      32.33        1:38.16   
  Martin Andersson  1998      33.72        2:11.88   
                     
Trollhättans SS Lag 1  1997  Trollhättans Simsällskap            2:12.53   
  Steven Angelo Larsson  1998      30.74        30.74   
  Elin Palmgren  1997      35.07        1:05.81   
  Linus Olsson  1997      34.08        1:39.89   
  Elin Jonasson  1997      32.64        2:12.53   
                     
Trollhättan SS Lag 2  Trollhättans Simsällskap            2:19.95   
  Ludwig Svensson  1997      33.99        33.99   
  Samuel Rudqvist  1999      33.86        1:07.85   
  Frida Kalmertun  1999      35.69        1:43.54   
  Linnéa Guldbrand  1999      36.41        2:19.95   
                     
SK Elfsborg Lag 2 Dam  2005  Simklubben Elfsborg            2:25.67   
  Emma Dubo  1999      36.86        36.86   
  William W Holappa  1999      36.27        1:13.13   
  Elliot Olsson  1999      35.34        1:48.47   
  Johanna Avlund  1999      37.20        2:25.67   
                     
Lgss Mix  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            2:26.49   
  Robin Pettersson  1999      42.75        42.75   
  Ida Andersson  1999      39.04        1:21.79   
  Jennifer Lång  1998      33.90        1:55.69   
  Simon Schultheiz  1997      30.80        2:26.49   
                     
Uddevalla Sim Lag 3  1997  Uddevalla Sim            2:27.74   
  Gabriella Sanftleben  1999      37.23        37.23   
  Viggo Koch      40.25        1:17.48   
  Pontus Sundström  1998      36.09        1:53.57   
  Malin Jonsson  1997      34.17        2:27.74   
                     
Uddevalla Sim Lag 4  1997  Uddevalla Sim            2:34.49   
  Elin Alaei  1998      36.77        36.77   
  Hedvig Olsson  1998      37.31        1:14.08   
  Rickard Pettersson  1998      41.97        1:56.05   
  David Olsson  1999      38.44        2:34.49   
                     
10  Uddevalla Sim Lag 5  1997  Uddevalla Sim            2:41.56   
  Elin Gustafson  1999      39.14        39.14   
  Johanna Wetterlind  1997      39.69        1:18.83   
  Christoffer Bosin  1997      39.52        1:58.35   
  Armin Listo  1998      43.21        2:41.56   
                     
11  Vänersborg  Simklubben Vänersborg            2:51.58   
  Rasmus Olsson  1999      47.36        47.36   
  Oskar Ekman  1998      49.50        1:36.86   
  Moa Gillberg  1998      39.57        2:16.43   
  Thilda Larsson  1999      35.15        2:51.58   
                     
12  Lgss Lag2  Lidköpings Gymnastik o SS            2:59.37   
  Alexandra P. Hukvist  2001      52.99        52.99   
  Philip Hjalmarsson  1998      2:06.38        2:59.37   
  Elsa Arenbjörk  2000                 
  Nils Junskog  1997      2:59.37        2:59.37   
                     
13  Trollhättan SS Lag3  Trollhättans Simsällskap            3:00.23   
  Jesper Eriksson  1999      36.81        36.81   
  Henrik Boban  1999      38.96        1:15.77   
  Isabelle Pettersson  1999      59.67        2:15.44   
  Lovisa Faarinen  1999      44.79        3:00.23   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  05 mars 2011 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:49