Deltagarlista Gren 1-40 
 
  Tävling  US-cupen    Utskriftsdatum  24 februari 2011   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Uddevalla sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2011-03-05         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 
Flickor 13-14år 
US-Cuprekord 35.77 
Viktoria Reinhold-96 Göteborg Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  35.79   
168  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  40.21   
78  Jonasson Elin  1997  TROLLHÄTTA  AX2497  25 m  42.46   
175  Birath Josephine  1997  KUNGÄLV    25 m  42.47   
39  Palmqvist Maja  1998  SÄFFLE SS  AC0698  25 m  43.96   
153  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  44.22   
103  Lång Jennifer  1998  LIDKÖPING  AK2298  25 m  44.35   
152  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  44.41   
Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  45.34   
10  116  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m  46.33   
11  86  Palmgren Elin  1997  TROLLHÄTTA  AX6497  25 m  46.98   
12  134  Alaei Elin  1998  UDDEVALLA  AX7698  25 m  47.05   
13  Thomas Hanna  1997  ELFSBORG  AI3297  25 m  47.20   
14  46  Andreasson Lina  1997  ALE  BD9697  25 m  47.39   
15  139  Bergdahl Alva  1997  UDDEVALLA  AH5297  25 m  48.58   
16  59  Sandberg Julia  1997  ALE    25 m  48.90   
17  29  Läth Julia  1997  MARIESTAD  AV1897  25 m  49.03   
18  Helgesson Emma  1997  ELFSBORG  AX8897  25 m  49.76   
19  170  Wetterlind Johanna  1997  UDDEVALLA  BP4297  25 m  50.86   
20  157  Olsson Hedvig  1998  UDDEVALLA  BG2698  25 m  50.89   
21  155  Olsson Alma  1997  UDDEVALLA  BO1697  25 m  55.27   
22  125  Wilhelmsson Viktoria  1998  VÄNERSBORG    25 m  56.46   
23  113  Ericsson Mathilda  1998  VÄNERSBORG    25 m  59.86   
24  58  Rajovic Nina  1998  ALE    25 m     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 
Pojkar 13-14år 
US-Cuprekord 32.92 
Johan Andersson-95 Uddevalla Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  34.01   
165  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  36.11   
Sumi Daniel  1997  ELFSBORG  AN6597  25 m  36.77   
106  Schultheiz Simon  1997  LIDKÖPING  AL6197  25 m  37.50   
145  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  39.26   
160  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  41.95   
174  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  41.96   
Wirfalk Hannes  1997  ELFSBORG  AM6797  25 m  42.31   
82  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  42.38   
10  102  Kamperin Jonas  1997  LIDKÖPING  AW0397  25 m  44.07   
11  172  Klasson Anton  1998  GRUMS SS  AK0398  25 m  44.24   
12  55  Nyqvist William  1997  ALE  AE7597  25 m  44.49   
13  189  Wensing William  1997  ALE  AD2997  25 m  44.81   
14  85  Olsson Linus  1997  TROLLHÄTTA  AM5797  25 m  45.39   
15  25  Milding Johan  1997  LYSEKIL SS  AK2997  25 m  46.02   
16  63  Tillman Rickard  1997  ALE  AS3597  25 m  47.57   
17  101  Junskog Nils  1997  LIDKÖPING  AL4197  25 m  47.83   
18  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  48.22   
19  164  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  48.81   
20  92  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  50.39   
21  140  Bosin Christoffer  1997  UDDEVALLA  AW1397  25 m  50.50   
22  138  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  52.77   
23  97  Hjalmarsson Philip  1998  LIDKÖPING  AS2598  25 m  55.61   
24  112  Ekman Oskar  1998  VÄNERSBORG  AS3598  25 m  58.70   
25  154  Listo Armin  1998  UDDEVALLA    25 m  59.09   
26  159  Pettersson Rickard  1998  UDDEVALLA  AS2998  25 m  59.78   
27  52  Ivarsbro Anton  1998  ALE    25 m     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
Flickor 12år 
US-Cuprekord 37.26 
Johanna Nicklasson-96 Karlsborg SK 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  42.17   
184  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  44.09   
162  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  44.10   
10  Avlund Johanna  1999  ELFSBORG  AL6499  25 m  45.36   
38  Myrén Nora  1999  SÄFFLE SS  AK0499  25 m  46.19   
Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  46.28   
144  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  46.41   
137  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  47.52   
44  Kramer Tove  1999  TÖREBODA  AX4699  25 m  47.62   
10  121  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  47.68   
11  94  Andersson Ida  1999  LIDKÖPING  AY7499  25 m  49.12   
12  79  Kalmertun Frida  1999  TROLLHÄTTA  AL0299  25 m  49.18   
13  151  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  49.37   
14  183  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  49.54   
15  114  Fredriksson Jennifer  1999  VÄNERSBORG    25 m  50.44   
16  150  Johansson Agnes  1999  UDDEVALLA  AP8499  25 m  50.76   
17  Forsström Johanna  1999  ELFSBORG  AQ9699  25 m  51.59   
18  42  Titova Valentina  1999  SÄFFLE SS  BE3699  25 m  53.19   
19  45  Andreasson Emma  1999  ALE    25 m  53.66   
20  148  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  54.41   
21  147  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  55.26   
22  124  Tholin Sofia  1999  VÄNERSBORG  AV5499  25 m  58.71   
23  187  Lindqvist Julia  1999  SK ALINGSÅ  BC9899  25 m  58.75   
24  87  Pettersson Isabelle  1999  TROLLHÄTTA  BD5499  25 m  59.03   
25  41  Titova Irina  1999  SÄFFLE SS  BE4699  25 m  1:02.20   
26  73  Faarinen Lovisa  1999  TROLLHÄTTA  BF6299  25 m  1:02.80   
27  166  Tallberg Moa  1999  UDDEVALLA    25 m     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 37.58 
Konrad Nilsson-95 Säffle SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  42.14   
72  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  47.26   
15  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  49.19   
90  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  49.31   
70  Boban Henrik  1999  TROLLHÄTTA  AP0399  25 m  50.63   
12  Holappa William W  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  51.18   
11  Jelic Filip  1999  ELFSBORG  AE0799  25 m  52.66   
50  Eliasson Joel  1999  ALE    25 m  53.04   
13  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  53.70   
10  123  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  55.61   
11  105  Pettersson Robin  1999  LIDKÖPING  AI9599  25 m  56.06   
12  27  Svedlund-Selander Axl  1999  LYSEKIL SS  AA4799  25 m  56.06   
13  26  Nilsson Fredrik  1999  LYSEKIL SS  AD1799  25 m  56.11   
14  156  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  25 m  58.79   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 
Flickor 11år 
US-Cuprekord 39.85 
Amanda Calh-91 Melleruds SK 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  44.74   
149  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  25 m  47.24   
19  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  47.80   
18  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  48.97   
115  Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  48.99   
89  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  49.15   
180  Alwin Emy  2000  SK ALINGSÅ  AB9600  25 m  50.00   
33  Jansson Linnéa  2000  SÄFFLE SS  AG8600  25 m  53.50   
141  Bryntesson Nikki  2000  UDDEVALLA  AS7400  25 m  53.92   
10  56  Olsson Sofia  2000  ALE    25 m  54.41   
11  95  Arenbjörk Elsa  2000  LIDKÖPING  AO2200  25 m  54.87   
12  182  Elwhagen Kajsa  2000  SK ALINGSÅ  AG2800  25 m  55.20   
13  122  Nilsson-Dhejne Hanna  2000  VÄNERSBORG  AS4400  25 m  55.38   
14  65  Wallberg Johanna  2000  ALE  AD3600  25 m  55.77   
15  83  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  25 m  56.45   
16  169  Wetterlind Carolina  2000  UDDEVALLA    25 m  57.59   
17  53  Johansson Isa  2000  ALE  AK3600  25 m  57.94   
18  16  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  59.07   
19  119  Kullenberg Alva  2000  VÄNERSBORG    25 m  1:02.33   
20  81  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m  1:11.55   
21  193  Edvardsson Julia  2000  TUMLARNA  AU7200  25 m     
22  142  Börjesson Emilly  2000  UDDEVALLA    25 m     
23  192  Hellberg Klara  2000  UDDEVALLA    25 m     
24  96  Gustavsson Astrid  2000  LIDKÖPING    25 m     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 41.18 
Guliver Koch-92 Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  47.82   
161  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  48.03   
20  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  48.76   
181  Andersson Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA6700  25 m  49.04   
186  Hyvönen Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA7700  25 m  49.73   
163  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  54.90   
37  Mohammadali Kianoosh  2000  SÄFFLE SS  AN6900  25 m  55.72   
40  Svensson Adam  2000  SÄFFLE SS  AD6100  25 m  57.88   
77  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  1:06.88   
10  108  Geigerstam Herman af  2000  VÄNERSBORG    25 m     
11  61  Thillman Viktor  2000  ALE    25 m     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 41.34 
Hanna Lövgren-93 Tibro SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Kramer Linn  2001  TÖREBODA  AD8801  25 m  48.27   
62  Thonander Felicia  2001  ALE  AC8801  25 m  51.64   
107  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  53.87   
99  Hukvist Alexandra P.  2001  LIDKÖPING  AL5201  25 m  55.79   
126  Åkerfeldt Viktoria  2001  VÄNERSBORG    25 m  57.96   
76  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  59.49   
98  Holmberg Tova  2001  LIDKÖPING  AQ5401  25 m  1:02.46   
57  Pettersson Clara  2001  ALE    25 m  1:03.61   
100  Jansson Julia  2001  LIDKÖPING  AI8201  25 m  1:03.72   
10  49  Collén Olivia  2001  ALE    25 m  1:11.80   
11  143  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  1:21.15   
12  110  Andersson Louise  2001  VÄNERSBORG    25 m     
13  118  Karlsson Ida  2001  VÄNERSBORG    25 m     
14  167  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA    25 m     
15  88  Robertson Melina  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
16  84  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 43.47 
Konrad Nilsson-95 Säffle SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  45.99   
120  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  47.68   
135  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  47.95   
34  Jansson-Bruce Max  2001  SÄFFLE SS  AB1501  25 m  53.60   
158  Pettersson Jens  2001  UDDEVALLA  AG9101  25 m  58.54   
146  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  1:00.86   
104  Pettersson Christoffer  2001  LIDKÖPING  AG5501  25 m  1:03.43   
36  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS    25 m     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 21.07 
Frida Alm-92 Uddevalla SF 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
91  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  28.04   
185  Hermansson Moa  2002  SK ALINGSÅ  AB0202  25 m  28.59   
60  Svensson Linnea  2002  ALE    25 m  30.74   
80  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA    25 m  32.19   
179  Alwin Anna  2002  SK ALINGSÅ  AA6402  25 m  32.99   
71  Bordi Felicia  2003  TROLLHÄTTA  AA5803  25 m  1:01.21   
66  Wallberg Julia  2004  ALE    25 m     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 
Pojkar 9 år 
US-Cuprekord 20.80 
Anton Ingves-01 Säffle SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
21  Olsson Hugo  2002  ELFSBORG  AB5502  25 m  29.43   
74  Fransson Hugo  2005  TROLLHÄTTA    25 m     
64  Wallberg Alexander  2002  ALE    25 m     
51  Hansson Eskil  2003  ALE    25 m     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 32.23 
Isabelle Höglund-90 Alingsås SLS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
39  Palmqvist Maja  1998  SÄFFLE SS  AC0698  25 m  28.32   
136  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  34.74   
Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  36.97   
29  Läth Julia  1997  MARIESTAD  AV1897  25 m  38.56   
153  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  38.70   
103  Lång Jennifer  1998  LIDKÖPING  AK2298  25 m  38.73   
168  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  39.86   
Thomas Hanna  1997  ELFSBORG  AI3297  25 m  41.62   
78  Jonasson Elin  1997  TROLLHÄTTA  AX2497  25 m  41.92   
10  152  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  42.29   
11  134  Alaei Elin  1998  UDDEVALLA  AX7698  25 m  42.40   
12  86  Palmgren Elin  1997  TROLLHÄTTA  AX6497  25 m  42.48   
13  116  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m  43.39   
14  170  Wetterlind Johanna  1997  UDDEVALLA  BP4297  25 m  46.47   
15  155  Olsson Alma  1997  UDDEVALLA  BO1697  25 m  48.42   
16  157  Olsson Hedvig  1998  UDDEVALLA  BG2698  25 m  48.76   
17  139  Bergdahl Alva  1997  UDDEVALLA  AH5297  25 m  48.80   
18  175  Birath Josephine  1997  KUNGÄLV    25 m  51.41   
19  109  Andersson Linda  1997  VÄNERSBORG    25 m  54.61   
20  125  Wilhelmsson Viktoria  1998  VÄNERSBORG    25 m     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar 
Pojkar 13-14år 
US-Cuprekord 31.22 
Axel Gårdström-91 Kungsbacka SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  32.50   
Sumi Daniel  1997  ELFSBORG  AN6597  25 m  33.43   
165  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  33.93   
Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  34.00   
174  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  36.56   
172  Klasson Anton  1998  GRUMS SS  AK0398  25 m  36.65   
Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  38.07   
25  Milding Johan  1997  LYSEKIL SS  AK2997  25 m  38.75   
Wirfalk Hannes  1997  ELFSBORG  AM6797  25 m  38.96   
10  138  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  39.63   
11  160  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  39.72   
12  145  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  40.71   
13  85  Olsson Linus  1997  TROLLHÄTTA  AM5797  25 m  41.19   
14  92  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  42.73   
15  55  Nyqvist William  1997  ALE  AE7597  25 m  43.99   
16  164  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  44.44   
17  189  Wensing William  1997  ALE  AD2997  25 m  46.80   
18  63  Tillman Rickard  1997  ALE  AS3597  25 m  47.84   
19  159  Pettersson Rickard  1998  UDDEVALLA  AS2998  25 m  53.08   
20  140  Bosin Christoffer  1997  UDDEVALLA  AW1397  25 m  54.33   
21  154  Listo Armin  1998  UDDEVALLA    25 m  55.88   
22  112  Ekman Oskar  1998  VÄNERSBORG  AS3598  25 m  1:02.36   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 
Flickor 12 år 
US-Cuprekord 33.30 
Celine Bertrand -95 Skövde SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
137  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  39.34   
183  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  40.25   
Forsström Johanna  1999  ELFSBORG  AQ9699  25 m  40.30   
171  Björck-Teuscher Kajsa  1999  GRUMS SS  AA7499  25 m  41.00   
121  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  41.57   
Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  41.61   
79  Kalmertun Frida  1999  TROLLHÄTTA  AL0299  25 m  42.09   
184  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  42.24   
162  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  42.36   
10  38  Myrén Nora  1999  SÄFFLE SS  AK0499  25 m  42.57   
11  150  Johansson Agnes  1999  UDDEVALLA  AP8499  25 m  42.79   
12  10  Avlund Johanna  1999  ELFSBORG  AL6499  25 m  43.63   
13  144  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  44.07   
14  44  Kramer Tove  1999  TÖREBODA  AX4699  25 m  44.15   
15  75  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  44.51   
16  148  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  46.73   
17  147  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  46.76   
18  42  Titova Valentina  1999  SÄFFLE SS  BE3699  25 m  48.59   
19  41  Titova Irina  1999  SÄFFLE SS  BE4699  25 m  49.59   
20  151  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  50.60   
21  187  Lindqvist Julia  1999  SK ALINGSÅ  BC9899  25 m  1:01.69   
22  87  Pettersson Isabelle  1999  TROLLHÄTTA  BD5499  25 m  1:24.11   
23  166  Tallberg Moa  1999  UDDEVALLA    25 m     
24  114  Fredriksson Jennifer  1999  VÄNERSBORG    25 m     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 34.55 
Alexander Triantafiou-97 Göteborg Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Holappa William W  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  40.46   
14  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  41.05   
90  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  42.20   
15  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  42.34   
27  Svedlund-Selander Axl  1999  LYSEKIL SS  AA4799  50 m  42.98   
11  Jelic Filip  1999  ELFSBORG  AE0799  25 m  44.34   
72  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  44.93   
13  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  45.27   
156  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  25 m  47.73   
10  105  Pettersson Robin  1999  LIDKÖPING  AI9599  25 m  49.30   
11  123  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  49.52   
12  26  Nilsson Fredrik  1999  LYSEKIL SS  AD1799  25 m  54.92   
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 36.55 
Olivia Frank-92 Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  38.70   
83  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  25 m  42.75   
115  Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  42.95   
149  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  25 m  44.08   
33  Jansson Linnéa  2000  SÄFFLE SS  AG8600  25 m  44.48   
18  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  45.63   
89  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  45.96   
180  Alwin Emy  2000  SK ALINGSÅ  AB9600  25 m  48.26   
32  Isaksson Amanda  2000  SÄFFLE SS  AG9600  25 m  48.37   
10  19  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  49.65   
11  56  Olsson Sofia  2000  ALE    25 m  49.86   
12  95  Arenbjörk Elsa  2000  LIDKÖPING  AO2200  25 m  50.88   
13  16  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  53.26   
14  65  Wallberg Johanna  2000  ALE  AD3600  25 m  54.36   
15  182  Elwhagen Kajsa  2000  SK ALINGSÅ  AG2800  25 m  55.49   
16  169  Wetterlind Carolina  2000  UDDEVALLA    25 m  55.82   
17  141  Bryntesson Nikki  2000  UDDEVALLA  AS7400  25 m  59.58   
18  81  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m  1:02.61   
19  53  Johansson Isa  2000  ALE  AK3600  25 m  1:04.60   
20  193  Edvardsson Julia  2000  TUMLARNA  AU7200  25 m     
21  48  Carlsson Therese  2000  ALE    25 m     
22  142  Börjesson Emilly  2000  UDDEVALLA    25 m     
23  192  Hellberg Klara  2000  UDDEVALLA    25 m     
24  96  Gustavsson Astrid  2000  LIDKÖPING    25 m     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 36.35 
Thomas Myhrer-94 Askimsvömmerne 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  39.57   
20  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  41.73   
161  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  42.84   
181  Andersson Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA6700  25 m  43.32   
163  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  46.88   
186  Hyvönen Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA7700  25 m  47.77   
37  Mohammadali Kianoosh  2000  SÄFFLE SS  AN6900  25 m  51.08   
173  Klasson Tobias  2000  GRUMS SS  AM1500  25 m  51.66   
40  Svensson Adam  2000  SÄFFLE SS  AD6100  25 m  56.09   
10  117  Hjelm Jonathan  2000  VÄNERSBORG    25 m  1:00.50   
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 37.44 
Alfhild Kristensson-99 Göteborg Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  48.38   
43  Kramer Linn  2001  TÖREBODA  AD8801  25 m  50.79   
62  Thonander Felicia  2001  ALE  AC8801  25 m  51.86   
100  Jansson Julia  2001  LIDKÖPING  AI8201  25 m  1:02.40   
99  Hukvist Alexandra P.  2001  LIDKÖPING  AL5201  25 m  1:07.50   
49  Collén Olivia  2001  ALE    25 m  1:16.91   
118  Karlsson Ida  2001  VÄNERSBORG    25 m  1:19.40   
98  Holmberg Tova  2001  LIDKÖPING  AQ5401  25 m  1:19.75   
167  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA    25 m     
10  126  Åkerfeldt Viktoria  2001  VÄNERSBORG    25 m     
11  107  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m     
12  88  Robertson Melina  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
13  84  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 39.46 
Mattias Johansson-97 Trollhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  42.32   
158  Pettersson Jens  2001  UDDEVALLA  AG9101  25 m  46.81   
135  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  48.08   
120  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  49.57   
34  Jansson-Bruce Max  2001  SÄFFLE SS  AB1501  25 m  51.11   
146  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  51.28   
36  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS    25 m     
 
Gren 19, 25m Ryggsim Damer 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 19.50 
Celine Bertrand Karlsborg SK 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
185  Hermansson Moa  2002  SK ALINGSÅ  AB0202  25 m  27.36   
179  Alwin Anna  2002  SK ALINGSÅ  AA6402  25 m  28.32   
91  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  28.67   
71  Bordi Felicia  2003  TROLLHÄTTA  AA5803  25 m  37.98   
66  Wallberg Julia  2004  ALE    25 m  41.83   
47  Carlsson Jennie  2002  ALE    25 m     
60  Svensson Linnea  2002  ALE    25 m     
54  Kristiansen Linnea  2002  ALE    25 m     
 
Gren 20, 25m Ryggsim Herrar 
Pojkar 9 år o yngre 
US-Cuprekord 19.40 
Johan Andersson-95 Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
21  Olsson Hugo  2002  ELFSBORG  AB5502  25 m  26.85   
51  Hansson Eskil  2003  ALE    25 m  29.38   
35  Jansson-Bruce Theo  2004  SÄFFLE SS    25 m  31.87   
64  Wallberg Alexander  2002  ALE    25 m  32.34   
74  Fransson Hugo  2005  TROLLHÄTTA    25 m     
 
Gren 21, 4X25m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Uddevalla Sim Lag 1  2000  UDDEVALLA    25 m  1:08.00   
130  Uddevalla Sim Lag 2  2000  UDDEVALLA    25 m  1:13.00   
30  Säffle SS Lag M  SÄFFLE SS    25 m  1:15.10   
22  SK Elfsborg Lag 2 Pojk  2005  ELFSBORG    25 m  1:17.29   
68  Trollhättans Simsällskap  2000  TROLLHÄTTA    25 m  1:30.00   
178  SK Alingsås  SK ALINGSÅ    25 m  1:35.43   
 
Gren 22, 50m Frisim Damer 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 27.93 
Nathalie Andersson-88 Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  29.09   
29  Läth Julia  1997  MARIESTAD  AV1897  25 m  30.78   
153  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  31.64   
Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  33.14   
39  Palmqvist Maja  1998  SÄFFLE SS  AC0698  25 m  33.47   
103  Lång Jennifer  1998  LIDKÖPING  AK2298  25 m  33.82   
175  Birath Josephine  1997  KUNGÄLV    25 m  33.87   
168  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  34.77   
78  Jonasson Elin  1997  TROLLHÄTTA  AX2497  25 m  35.01   
10  Thomas Hanna  1997  ELFSBORG  AI3297  25 m  35.39   
11  86  Palmgren Elin  1997  TROLLHÄTTA  AX6497  25 m  35.67   
12  152  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  36.38   
13  134  Alaei Elin  1998  UDDEVALLA  AX7698  25 m  36.55   
14  157  Olsson Hedvig  1998  UDDEVALLA  BG2698  25 m  38.65   
15  Helgesson Emma  1997  ELFSBORG  AX8897  25 m  38.96   
16  170  Wetterlind Johanna  1997  UDDEVALLA  BP4297  25 m  39.10   
17  116  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m  40.27   
18  139  Bergdahl Alva  1997  UDDEVALLA  AH5297  25 m  40.90   
19  67  Wensing Kajsa  1998  ALE  AB9898  25 m  41.42   
20  46  Andreasson Lina  1997  ALE  BD9697  25 m  41.61   
21  59  Sandberg Julia  1997  ALE    25 m  42.05   
22  155  Olsson Alma  1997  UDDEVALLA  BO1697  25 m  43.15   
23  125  Wilhelmsson Viktoria  1998  VÄNERSBORG    25 m  45.11   
24  176  Sandqvist Paulina  1998  KUNGÄLV  BG1298  25 m  46.77   
25  113  Ericsson Mathilda  1998  VÄNERSBORG    25 m  50.33   
26  58  Rajovic Nina  1998  ALE    25 m     
27  109  Andersson Linda  1997  VÄNERSBORG    25 m     
 
Gren 23, 50m Frisim Herrar 
Pojkar 13-14 år 
US-Cuprekord 26.19 
Gustav Eriksson-94 Trolhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Sumi Daniel  1997  ELFSBORG  AN6597  25 m  27.80   
Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  28.32   
82  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  29.57   
165  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  29.73   
172  Klasson Anton  1998  GRUMS SS  AK0398  25 m  29.75   
106  Schultheiz Simon  1997  LIDKÖPING  AL6197  25 m  32.02   
Wirfalk Hannes  1997  ELFSBORG  AM6797  25 m  32.25   
145  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  32.54   
25  Milding Johan  1997  LYSEKIL SS  AK2997  25 m  32.72   
10  138  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  32.81   
11  85  Olsson Linus  1997  TROLLHÄTTA  AM5797  25 m  33.20   
12  160  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  33.62   
13  92  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  34.21   
14  63  Tillman Rickard  1997  ALE  AS3597  25 m  34.57   
15  174  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  35.33   
16  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  35.34   
17  55  Nyqvist William  1997  ALE  AE7597  25 m  35.91   
18  101  Junskog Nils  1997  LIDKÖPING  AL4197  25 m  36.23   
19  189  Wensing William  1997  ALE  AD2997  25 m  36.99   
20  164  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  38.67   
21  159  Pettersson Rickard  1998  UDDEVALLA  AS2998  25 m  41.78   
22  140  Bosin Christoffer  1997  UDDEVALLA  AW1397  25 m  42.20   
23  154  Listo Armin  1998  UDDEVALLA    25 m  47.57   
24  112  Ekman Oskar  1998  VÄNERSBORG  AS3598  25 m  50.70   
25  97  Hjalmarsson Philip  1998  LIDKÖPING  AS2598  25 m  51.07   
26  52  Ivarsbro Anton  1998  ALE    25 m     
 
Gren 24, 50m Frisim Damer 
Flickor 12 år 
US- Cuprekord 29.29 
Ninni Arvidsson-91 SS Stimmet 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
137  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  32.03   
171  Björck-Teuscher Kajsa  1999  GRUMS SS  AA7499  25 m  33.48   
Forsström Johanna  1999  ELFSBORG  AQ9699  25 m  33.76   
44  Kramer Tove  1999  TÖREBODA  AX4699  25 m  34.18   
121  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  35.04   
184  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  35.31   
162  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  35.34   
183  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  35.88   
79  Kalmertun Frida  1999  TROLLHÄTTA  AL0299  25 m  35.97   
10  75  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  36.14   
11  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  36.81   
12  144  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  37.15   
13  38  Myrén Nora  1999  SÄFFLE SS  AK0499  25 m  37.84   
14  10  Avlund Johanna  1999  ELFSBORG  AL6499  25 m  38.40   
15  150  Johansson Agnes  1999  UDDEVALLA  AP8499  25 m  40.27   
16  94  Andersson Ida  1999  LIDKÖPING  AY7499  25 m  40.75   
17  147  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  40.87   
18  148  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  41.97   
19  41  Titova Irina  1999  SÄFFLE SS  BE4699  25 m  43.23   
20  42  Titova Valentina  1999  SÄFFLE SS  BE3699  25 m  44.44   
21  151  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  45.62   
22  45  Andreasson Emma  1999  ALE    25 m  46.85   
23  187  Lindqvist Julia  1999  SK ALINGSÅ  BC9899  25 m  48.14   
24  124  Tholin Sofia  1999  VÄNERSBORG  AV5499  25 m  48.47   
25  114  Fredriksson Jennifer  1999  VÄNERSBORG    25 m  53.45   
26  73  Faarinen Lovisa  1999  TROLLHÄTTA  BF6299  25 m  58.31   
27  87  Pettersson Isabelle  1999  TROLLHÄTTA  BD5499  25 m  1:06.32   
28  166  Tallberg Moa  1999  UDDEVALLA    25 m     
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 28.93 
Johan Andersson Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  33.11   
90  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  33.33   
27  Svedlund-Selander Axl  1999  LYSEKIL SS  AA4799  25 m  35.49   
12  Holappa William W  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  35.98   
15  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  36.12   
11  Jelic Filip  1999  ELFSBORG  AE0799  25 m  37.18   
72  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  37.39   
13  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  39.49   
26  Nilsson Fredrik  1999  LYSEKIL SS  AD1799  25 m  39.98   
10  105  Pettersson Robin  1999  LIDKÖPING  AI9599  25 m  40.23   
11  156  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  25 m  40.81   
12  123  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  47.82   
13  70  Boban Henrik  1999  TROLLHÄTTA  AP0399  25 m     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 31.31 
Olivia Frank Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  33.54   
149  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  25 m  36.17   
89  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  36.57   
115  Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  37.45   
33  Jansson Linnéa  2000  SÄFFLE SS  AG8600  25 m  37.65   
180  Alwin Emy  2000  SK ALINGSÅ  AB9600  25 m  38.87   
18  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  25 m  38.90   
83  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  25 m  39.38   
95  Arenbjörk Elsa  2000  LIDKÖPING  AO2200  25 m  40.26   
10  56  Olsson Sofia  2000  ALE    25 m  42.03   
11  32  Isaksson Amanda  2000  SÄFFLE SS  AG9600  25 m  42.32   
12  65  Wallberg Johanna  2000  ALE  AD3600  25 m  44.45   
13  19  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  45.88   
14  16  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  25 m  47.08   
15  141  Bryntesson Nikki  2000  UDDEVALLA  AS7400  25 m  49.93   
16  119  Kullenberg Alva  2000  VÄNERSBORG    25 m  52.68   
17  182  Elwhagen Kajsa  2000  SK ALINGSÅ  AG2800  25 m  53.31   
18  169  Wetterlind Carolina  2000  UDDEVALLA    25 m  53.67   
19  81  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m  59.17   
20  53  Johansson Isa  2000  ALE  AK3600  25 m  1:00.59   
21  122  Nilsson-Dhejne Hanna  2000  VÄNERSBORG  AS4400  25 m  1:02.36   
22  96  Gustavsson Astrid  2000  LIDKÖPING    25 m     
23  142  Börjesson Emilly  2000  UDDEVALLA    25 m     
24  192  Hellberg Klara  2000  UDDEVALLA    25 m     
25  193  Edvardsson Julia  2000  TUMLARNA  AU7200  25 m     
26  48  Carlsson Therese  2000  ALE    25 m     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 30.54 
Gustav Eriksson-94 Trollhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  34.94   
111  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  35.30   
181  Andersson Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA6700  25 m  37.30   
161  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  38.90   
163  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  39.89   
186  Hyvönen Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA7700  25 m  42.41   
40  Svensson Adam  2000  SÄFFLE SS  AD6100  25 m  43.12   
37  Mohammadali Kianoosh  2000  SÄFFLE SS  AN6900  25 m  43.66   
173  Klasson Tobias  2000  GRUMS SS  AM1500  25 m  44.00   
10  117  Hjelm Jonathan  2000  VÄNERSBORG    25 m  46.46   
11  77  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  58.34   
12  108  Geigerstam Herman af  2000  VÄNERSBORG    25 m     
13  61  Thillman Viktor  2000  ALE    25 m     
 
Gren 28, 50m Frisim Damer 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 31.23 
Alfhild Kristensson-99 Göteborg Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Kramer Linn  2001  TÖREBODA  AD8801  25 m  41.73   
62  Thonander Felicia  2001  ALE  AC8801  25 m  44.93   
76  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  45.27   
126  Åkerfeldt Viktoria  2001  VÄNERSBORG    25 m  52.95   
100  Jansson Julia  2001  LIDKÖPING  AI8201  25 m  53.50   
107  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  54.21   
49  Collén Olivia  2001  ALE    25 m  55.48   
99  Hukvist Alexandra P.  2001  LIDKÖPING  AL5201  25 m  56.48   
143  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  1:15.24   
10  118  Karlsson Ida  2001  VÄNERSBORG    25 m  1:16.23   
11  167  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA    25 m     
12  88  Robertson Melina  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
13  84  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 33.57 
Albin Lövgren-99 Mariestads SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  34.49   
135  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  41.24   
34  Jansson-Bruce Max  2001  SÄFFLE SS  AB1501  25 m  42.25   
158  Pettersson Jens  2001  UDDEVALLA  AG9101  25 m  46.25   
146  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  46.76   
120  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  48.52   
104  Pettersson Christoffer  2001  LIDKÖPING  AG5501  25 m  50.05   
 
Gren 30, 25m Frisim Damer 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 16.12 
Celine Bertrand-95 Karksborgs SK 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
185  Hermansson Moa  2002  SK ALINGSÅ  AB0202  25 m  22.84   
179  Alwin Anna  2002  SK ALINGSÅ  AA6402  25 m  24.16   
91  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  24.48   
80  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA    25 m  30.85   
71  Bordi Felicia  2003  TROLLHÄTTA  AA5803  25 m  38.01   
66  Wallberg Julia  2004  ALE    25 m  38.52   
54  Kristiansen Linnea  2002  ALE    25 m  39.23   
47  Carlsson Jennie  2002  ALE    25 m  1:00.05   
 
Gren 31, 25m Frisim Herrar 
Pojkar 9 år o yngre 
US-Cuprekord 16.22 
Albin Lövgren Mariestads SS/ Anton Ingves Säffle SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
21  Olsson Hugo  2002  ELFSBORG  AB5502  25 m  22.56   
64  Wallberg Alexander  2002  ALE    25 m  27.83   
51  Hansson Eskil  2003  ALE    25 m  30.14   
35  Jansson-Bruce Theo  2004  SÄFFLE SS    25 m  31.67   
74  Fransson Hugo  2005  TROLLHÄTTA    25 m     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 30.56 
Therese Thall-90 Trollhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
136  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  31.41   
29  Läth Julia  1997  MARIESTAD  AV1897  25 m  35.96   
153  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  36.39   
Fahlberg Linnéa  1998  ELFSBORG  AC5898  25 m  37.57   
103  Lång Jennifer  1998  LIDKÖPING  AK2298  25 m  39.40   
168  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  41.59   
78  Jonasson Elin  1997  TROLLHÄTTA  AX2497  25 m  42.47   
Thomas Hanna  1997  ELFSBORG  AI3297  25 m  42.93   
39  Palmqvist Maja  1998  SÄFFLE SS  AC0698  25 m  42.95   
10  134  Alaei Elin  1998  UDDEVALLA  AX7698  25 m  43.32   
11  152  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  44.47   
12  170  Wetterlind Johanna  1997  UDDEVALLA  BP4297  25 m  45.55   
13  86  Palmgren Elin  1997  TROLLHÄTTA  AX6497  25 m  45.92   
14  139  Bergdahl Alva  1997  UDDEVALLA  AH5297  25 m  49.01   
15  157  Olsson Hedvig  1998  UDDEVALLA  BG2698  25 m  53.75   
16  67  Wensing Kajsa  1998  ALE  AB9898  25 m  59.15   
17  155  Olsson Alma  1997  UDDEVALLA  BO1697  25 m     
18  116  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar 
Pojkar 13-14 år 
US-Cuprekord 28.58 
Gustav Eriksson-94 Trollhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  29.75   
165  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  32.23   
82  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  33.09   
160  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  36.79   
Sumi Daniel  1997  ELFSBORG  AN6597  25 m  36.97   
172  Klasson Anton  1998  GRUMS SS  AK0398  25 m  38.07   
145  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  38.17   
Wirfalk Hannes  1997  ELFSBORG  AM6797  25 m  38.36   
25  Milding Johan  1997  LYSEKIL SS  AK2997  25 m  38.66   
10  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  25 m  39.03   
11  138  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  39.60   
12  92  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  40.68   
13  85  Olsson Linus  1997  TROLLHÄTTA  AM5797  25 m  44.01   
14  164  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  44.03   
15  106  Schultheiz Simon  1997  LIDKÖPING  AL6197  25 m  44.98   
16  55  Nyqvist William  1997  ALE  AE7597  25 m  50.15   
17  189  Wensing William  1997  ALE  AD2997  25 m  52.73   
18  159  Pettersson Rickard  1998  UDDEVALLA  AS2998  25 m  52.91   
19  174  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m     
20  63  Tillman Rickard  1997  ALE  AS3597  25 m     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer 
Flickor 12 år 
US-Cuprekord 31.24 
Celine Bertrand-95 Skövde SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
184  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  38.53   
162  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  38.94   
137  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  39.24   
171  Björck-Teuscher Kajsa  1999  GRUMS SS  AA7499  25 m  39.32   
121  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  40.78   
Forsström Johanna  1999  ELFSBORG  AQ9699  25 m  42.03   
144  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  42.39   
44  Kramer Tove  1999  TÖREBODA  AX4699  25 m  42.48   
75  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  50 m  42.52   
10  38  Myrén Nora  1999  SÄFFLE SS  AK0499  25 m  44.64   
11  79  Kalmertun Frida  1999  TROLLHÄTTA  AL0299  25 m  46.22   
12  147  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  46.43   
13  183  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  49.67   
14  148  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  50.34   
15  150  Johansson Agnes  1999  UDDEVALLA  AP8499  25 m  50.43   
16  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  51.81   
17  151  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m     
18  42  Titova Valentina  1999  SÄFFLE SS  BE3699  25 m     
19  10  Avlund Johanna  1999  ELFSBORG  AL6499  25 m     
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Herrar 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 32.66 
Fredrik Chail-93 Grums SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
90  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  42.60   
27  Svedlund-Selander Axl  1999  LYSEKIL SS  AA4799  25 m  43.66   
12  Holappa William W  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  43.87   
14  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  44.26   
11  Jelic Filip  1999  ELFSBORG  AE0799  25 m  54.87   
123  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  59.08   
26  Nilsson Fredrik  1999  LYSEKIL SS  AD1799  25 m     
15  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 35.33 
Felicia Andersson-97 Uddevalla Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  42.65   
89  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  43.37   
18  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  50 m  43.92   
33  Jansson Linnéa  2000  SÄFFLE SS  AG8600  25 m  46.22   
32  Isaksson Amanda  2000  SÄFFLE SS  AG9600  25 m  48.39   
180  Alwin Emy  2000  SK ALINGSÅ  AB9600  25 m  51.81   
83  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  25 m  56.14   
182  Elwhagen Kajsa  2000  SK ALINGSÅ  AG2800  25 m  1:21.36   
193  Edvardsson Julia  2000  TUMLARNA  AU7200  25 m     
10  149  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  25 m     
11  141  Bryntesson Nikki  2000  UDDEVALLA  AS7400  25 m     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 
Pojkar 11år 
US-Cuprekord 35.88 
Fredrik Chai-93 Grums SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  41.19   
20  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  45.54   
181  Andersson Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA6700  25 m  46.74   
161  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  50.81   
186  Hyvönen Elias  2000  SK ALINGSÅ  AA7700  25 m  50.97   
37  Mohammadali Kianoosh  2000  SÄFFLE SS  AN6900  25 m     
 
Gren 38, 25m Fjärilsim Damer 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 16.65 
Hanna Lövgren-93 Tibro SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Kramer Linn  2001  TÖREBODA  AD8801  25 m  20.62   
76  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  25.99   
84  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA    25 m  31.46   
88  Robertson Melina  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
 
Gren 39, 25m Fjärilsim Herrar 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 16.56 
Fredrik Chai-93 Grums SS/ Albin Lövgren -99 Mariestads SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  19.88   
158  Pettersson Jens  2001  UDDEVALLA  AG9101  25 m  21.67   
34  Jansson-Bruce Max  2001  SÄFFLE SS  AB1501  25 m  24.47   
135  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m     
21  Olsson Hugo  2002  ELFSBORG  AB5502  25 m     
 
Gren 40, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Uddevalla Sim Lag 1  1997  UDDEVALLA    25 m  1:56.00   
23  SK Elfsborg Lag 1 Pojk  2005  ELFSBORG    25 m  2:01.65   
129  Uddevalla Sim Lag 2  1997  UDDEVALLA    25 m  2:02.00   
131  Uddevalla Sim Lag 3  1997  UDDEVALLA    25 m  2:07.00   
24  SK Elfsborg Lag 2 Dam  2005  ELFSBORG    25 m  2:10.23   
132  Uddevalla Sim Lag 4  1997  UDDEVALLA    25 m  2:12.00   
69  Trollhättans SS Lag 1  1997  TROLLHÄTTA    25 m  2:15.00   
133  Uddevalla Sim Lag 5  1997  UDDEVALLA    25 m  2:17.00   
190  Trollhättan SS Lag 2  TROLLHÄTTA    25 m  2:30.00   
10  93  Lgss Mix  1997  LIDKÖPING    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  24 februari 2011 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:53