Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  US-Cupen 2015    Utskriftsdatum  21 mars 2015   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Dam 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johanna Niklasson  1996  24            34.78   
  Uddevalla Sim                   
Gabriella Sanftleben  1999  22            36.10   
  Uddevalla Sim                   
Felicia Andersson  1997  20            36.11   
  Uddevalla Sim                   
Fanny Aronsson  2000  18            37.32   
  Uddevalla Sim                   
Amanda Andersson  1996  16            37.36   
  Uddevalla Sim                   
Elin Gustafson  1999  15            38.76   
  Uddevalla Sim                   
Julia Rosebrink  2000  14            39.34   
  Karlsborgs Simklubb                   
Hilda Andersson  1999  13            39.36   
  Uddevalla Sim                   
Maja Palmqvist  1998  12            39.76   
  Uddevalla Sim                   
10  Matilda Larsson  1998  11            40.37   
  Uddevalla Sim                   
11  Therese Carlsson  2000  10            41.09   
  Kungälvs Simsällskap                   
12  Linnea Schöön  1998            41.69   
  Kungälvs Simsällskap                   
13  Klara Bennehed  1997            41.83   
  Simklubben Vänersborg                   
14  Jelka Feldhusen  1998            42.16   
  Falkenbergs Simklubb                   
15  Elsa Rehn  2000            42.28   
  Falkenbergs Simklubb                   
16  Elin Andersson  1999            42.50   
  Simklubben Götene                   
17  Frida Ljungberg  1998            42.98   
  Kungälvs Simsällskap                   
18  Louise Hallkvist  1999            43.48   
  Simklubben Alingsås                   
19  Thilda Larsson  1999            44.06   
  Uddevalla Sim                   
20  Matilda Fransson  2000            44.13   
  Uddevalla Sim                   
21  Linnea Lundqvist  2000              46.13   
  Strömstads Simförening                   
22  Thea Hilding  1999              49.94   
  Strömstads Simförening                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herr 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Kalle Svensson  1997  24            31.29   
  Uddevalla Sim                   
Navid Fageeh  1997  22            32.44   
  Uddevalla Sim                   
Mathias Petrusson  1993  20            32.52   
  Kungälvs Simsällskap                   
Sebastian Pettersson  1994  18            33.48   
  Kungälvs Simsällskap                   
Robert Sjöberg  1998  16            34.41   
  Kungälvs Simsällskap                   
Fredrik Emanuelsson  1999  15            34.47   
  Kungälvs Simsällskap                   
Viggo Koch  1997  14            34.63   
  Uddevalla Sim                   
Alexander Assor  2000  13            35.16   
  Simklubben Vänersborg                   
Steven Angelo Larsson  1998  12            35.20   
  Uddevalla Sim                   
10  Oskar Robertsson  2000  11            35.43   
  Uddevalla Sim                   
11  Pontus Staudinger  1998  10            35.82   
  Karlsborgs Simklubb                   
12  Daniel Börjesson  1999            36.34   
  Uddevalla Sim                   
13  Albin Robertsson  1998            36.78   
  Uddevalla Sim                   
14  Gabriel Hansson  2000            36.80   
  Uddevalla Sim                   
15  Ludvig Sohlberg  1999            37.12   
  Simklubben Götene                   
16  Rickard Thillman  1997            37.68   
  Kungälvs Simsällskap                   
17  Jonathan Fors  1998            37.79   
  Uddevalla Sim                   
18  Rick Cuperus  1999            38.07   
  Uddevalla Sim                   
19  Victor Engqvist  1997            38.08   
  Uddevalla Sim                   
20  Axel Gustavsson  2000            38.28   
  Simklubben Götene                   
21  Viktor Creutz  1999              38.42   
  Simklubben Vänersborg                   
22  Benjamin Gabrielsson  1999              38.80   
  Kungälvs Simsällskap                   
23  Isak Malm  1998              39.99   
  Simklubben Vänersborg                   
24  Jesper Lövgren  1999              40.00   
  Simklubben Götene                   
25  Noah Gustafsson  2000              40.78   
  Kungälvs Simsällskap                   
26  Eliot Sjöqvist  2000              42.02   
  Uddevalla Sim                   
27  Filip Dahlqvist  1997              45.76   
  Simklubben Vänersborg                   
Anders Amundsson  1994              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Martin Andersson  1998              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Martin Isaksson  1998              DNS   
  Kungälvs Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Dam 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tea Wilenius  2002  24            39.76   
  Uddevalla Sim                   
Linnea Persson  2002  22            40.20   
  Uddevalla Sim                   
Annie Strömberg  2001  20            41.38   
  Uddevalla Sim                   
Amanda Tabarte  2001  18            41.43   
  Uddevalla Sim                   
Lovisa Alsop  2001  16            41.44   
  Uddevalla Sim                   
Felicia Thonander  2001  15            41.46   
  Kungälvs Simsällskap                   
Agnes Svantesson  2001  14            41.56   
  Simklubben Alingsås                   
Alice Götestam  2001  12.5            41.66   
  Kungälvs Simsällskap                   
Marit Cuperus  2002  12.5            41.66   
  Uddevalla Sim                   
10  Dagmar Cuperus  2001  10.5            42.00   
  Uddevalla Sim                   
10  Klara Westberg  2001  10.5            42.00   
  Simklubben Götene                   
12  Emilia Ström  2002            42.03   
  Trollhättans Simsällskap                   
13  Linnea Kihlberg  2001            42.40   
  Uddevalla Sim                   
14  Sara Lundqvist Jenc  2002            42.58   
  Trollhättans Simsällskap                   
15  Sara Metcalfe  2002            42.60   
  Trollhättans Simsällskap                   
16  Tilda Nilsson  2001            42.93   
  Uddevalla Sim                   
17  Julia Axéll  2001            43.04   
  Föreningen Ale Simmarna                   
18  Maja Gustavsson  2001            44.12   
  Uddevalla Sim                   
19  Wilma Dahlberg  2001            45.46   
  Uddevalla Sim                   
20  Tindra Richards  2001            45.61   
  Simklubben Alingsås                   
21  Molly Stranne  2002              45.64   
  Föreningen Ale Simmarna                   
22  Tilda Hellström  2002              46.10   
  Trollhättans Simsällskap                   
23  Hanna Liindsröm  2002              46.17   
  Kungälvs Simsällskap                   
24  Yulia Smirnova  2001              46.97   
  Falkenbergs Simklubb                   
25  Linnea Carlsson  2001              46.99   
  Föreningen Ale Simmarna                   
26  Ylva Borg  2001              47.24   
  Simklubben Götene                   
27  Felicia Bernhardtz  2001              47.29   
  Uddevalla Sim                   
28  Chloé Laatikainen-Potts  2002              48.08   
  Trollhättans Simsällskap                   
29  Amanda Ljunggren  2002              48.43   
  Kungälvs Simsällskap                   
30  Emilia Simonsson  2002              48.55   
  Uddevalla Sim                   
31  Alma Drapkin  2002              49.07   
  Uddevalla Sim                   
32  Klara Lillevars  2002              49.46   
  Simklubben Alingsås                   
33  Emelie Apelryd  2002              49.51   
  Uddevalla Sim                   
34  Sandra Löfgren  2002              49.85   
  Simklubben Götene                   
35  Malva Antonsson  2002              50.91   
  Kungälvs Simsällskap                   
36  Intesar Nouralla  2002              51.22   
  Simklubben Vänersborg                   
37  Alva Andreasson  2002              51.90   
  Uddevalla Sim                   
38  Mimmi Langer  2001              53.70   
  Trollhättans Simsällskap                   
39  Alva Olsson  2002              54.84   
  Uddevalla Sim                   
40  Linnea Karlsson  2001              57.45   
  Uddevalla Sim                   
41  Emma Lundin  2002              1:03.86   
  Strömstads Simförening                   
Agnes Nordén  2002              DNS   
  Trollhättans Simsällskap                   
Alicia Nestorin  2002              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herr 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ted Niklasson  2001  24            37.20   
  Karlsborgs Simklubb                   
Oskar Gustafson  2002  22            37.35   
  Uddevalla Sim                   
Martin Ettberger  2001  20            38.79   
  Falkenbergs Simklubb                   
Dennis Andersson  2001  18            38.87   
  Falkenbergs Simklubb                   
Charlie Tranberg  2002  16            41.50   
  Trollhättans Simsällskap                   
Jakob Josephson  2002  15            41.64   
  Uddevalla Sim                   
Fredrik Börjesson  2002  14            43.25   
  Uddevalla Sim                   
Edwin Larsson  2001  13            45.95   
  Uddevalla Sim                   
Linus Lundström  2001  12            47.03   
  Kungälvs Simsällskap                   
10  William Hägg  2002  11            47.05   
  Trollhättans Simsällskap                   
11  Sigge Larsson  2002  10            48.62   
  Trollhättans Simsällskap                   
12  Oskar Jansson  2001            48.96   
  Trollhättans Simsällskap                   
13  Mats Rehn  2002            50.36   
  Falkenbergs Simklubb                   
14  Emil Curlow  2002            51.10   
  Falkenbergs Simklubb                   
15  Filip Håll  2002            52.39   
  Kungälvs Simsällskap                   
16  Stefan Pettersson  2002            53.41   
  Uddevalla Sim                   
17  Elias Simonsson  2001            54.39   
  Strömstads Simförening                   
18  Erik Johansson  2001            57.63   
  Strömstads Simförening                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Dam 12år, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniella Alström  2003  24            41.89   
  Trollhättans Simsällskap                   
Lina Gustafsson  2003  22            43.73   
  Kungälvs Simsällskap                   
Ellen Roslund  2003  20            44.05   
  Karlsborgs Simklubb                   
Linnea Lindsta  2003  18            44.48   
  Uddevalla Sim                   
Lithea Kottusch  2003  16            44.68   
  Trollhättans Simsällskap                   
Lova Skanse  2003  15            45.80   
  Kungälvs Simsällskap                   
Alicia Andreasson  2003  14            46.26   
  Uddevalla Sim                   
Emilia Ouseley  2003  13            46.72   
  Uddevalla Sim                   
Embla Lindqvist  2003  12            47.00   
  Föreningen Ale Simmarna                   
10  Ebba Davidsson  2003  11            47.30   
  Falkenbergs Simklubb                   
11  Viktoria Sandwall  2003  10            47.35   
  Simklubben Alingsås                   
12  Maja Feldhusen  2003            47.36   
  Falkenbergs Simklubb                   
13  Alice Welander  2003            48.41   
  Trollhättans Simsällskap                   
14  Izabella Thompson  2003            49.09   
  Trollhättans Simsällskap                   
15  Matilda Hallman  2003            49.72   
  Kungälvs Simsällskap                   
16  Tilde Ström  2003            50.61   
  Uddevalla Sim                   
17  Nathalie Nyberg  2003            50.83   
  Föreningen Ale Simmarna                   
18  Natalie Izad Mousa  2003            51.15   
  Uddevalla Sim                   
19  My Linh Dao  2003            52.54   
  Uddevalla Sim                   
20  Alice Carlen  2003            52.55   
  Uddevalla Sim                   
21  Emma Jobe  2003              54.41   
  Trollhättans Simsällskap                   
22  Linn Nyman-Ryd  2003              55.14   
  Kungälvs Simsällskap                   
23  Ebba Westberg  2003              56.84   
  Simklubben Götene                   
24  Sofia Berander  2003              58.85   
  Falkenbergs Simklubb                   
25  Thea Ekeröös  2003              59.02   
  Falkenbergs Simklubb                   
26  Ebba Baard  2003              59.06   
  Uddevalla Sim                   
Elin Fransson  2003              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Ida Eklund  2003              DNS   
  Föreningen Ale Simmarna                   
Wilma Tabarte  2003              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herr 12år, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Neo Karlsson  2003  24            49.02   
  Simklubben Alingsås                   
Albin Hanson  2003  22            57.11   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Dam 11år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Henningsson  2004  24            39.19   
  Karlsborgs Simklubb                   
Evelina Wester  2004  22            45.23   
  Uddevalla Sim                   
Celina Skåås  2004  20            45.49   
  Lysekils Simsällskap                   
Jennifer Persson  2004  18            47.42   
  Uddevalla Sim                   
Tilde Nordström  2004  16            47.43   
  Uddevalla Sim                   
Elsa Olofsson  2004  15            48.24   
  Trollhättans Simsällskap                   
Hilda Eriksson  2004  14            50.71   
  Uddevalla Sim                   
Johanna Alsop  2004  13            51.18   
  Lysekils Simsällskap                   
Matilda Östblom  2004  12            52.05   
  Uddevalla Sim                   
10  Elma Christiansson  2004  11            52.36   
  Falkenbergs Simklubb                   
11  Isabell Holmgren  2004  10            52.71   
  Uddevalla Sim                   
12  Nora Johansson  2004            54.39   
  Föreningen Ale Simmarna                   
13  Tilda Persson  2004            56.71   
  Simklubben Vänersborg                   
14  Tilde Johnsson  2004            57.65   
  Trollhättans Simsällskap                   
Anna Kis  2004              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
Hanna Andrén  2004              DSQ   
  Simklubben Alingsås                   
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herr 11år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Robertsson  2004  24            42.82   
  Uddevalla Sim                   
Anton Olsson  2004  22            49.01   
  Uddevalla Sim                   
Arvid Karlsson  2004  20            50.87   
  Simklubben Vänersborg                   
Gustav Lokrantz  2004  18            52.13   
  Trollhättans Simsällskap                   
Filip Klefsjö  2004  16            54.33   
  Trollhättans Simsällskap                   
William Apelryd  2004  15            55.66   
  Uddevalla Sim                   
Rasmus Kristiansson  2004  14            57.45   
  Trollhättans Simsällskap                   
Anton Hägg  2004  13            1:00.26   
  Trollhättans Simsällskap                   
Gabriel Lindeblad  2004  12            1:00.43   
  Trollhättans Simsällskap                   
10  Alexander Mcadam  2004  11            1:02.20   
  Falkenbergs Simklubb                   
11  Oliver Gusso  2004  10            1:06.46   
  Simklubben Alingsås                   
12  Max Källvik  2004            1:07.79   
  Strömstads Simförening                   
13  Theo Sire Jedkvist  2004            1:08.71   
  Strömstads Simförening                   
Ludvig Bråberg  2004              DSQ   
  Simklubben Vänersborg                   
 
Gren 9, 50m Bröstsim Dam 01-10, Finaler 1 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Nielsen  2005  24            47.12   
  Uddevalla Sim                   
Sofia Abrahamsson  2005  22            47.49   
  Lysekils Simsällskap                   
Emma Thompson  2006  20            52.79   
  Trollhättans Simsällskap                   
Julia Arildsson  2005  18            55.30   
  Linköpings Allmänna SS                   
Linnea Börjesson  2005  16            55.68   
  S77 Stenungsund                   
Hanna Lundin  2005  15            57.24   
  Strömstads Simförening                   
Klara Engblom  2005  14            58.83   
  Uddevalla Sim                   
Linnéa Sommarberg  2005  13            59.08   
  Trollhättans Simsällskap                   
Tove Öjersson  2005  12            59.74   
  Simklubben Götene                   
10  Lova Rodin  2005  11            1:00.80   
  Uddevalla Sim                   
11  Thea Qvarnström  2005  10            1:03.32   
  Falkenbergs Simklubb                   
12  Älwa Ankarin  2005            1:03.56   
  Simklubben Götene                   
13  Alva Rohman  2007            1:03.72   
  Strömstads Simförening                   
14  Moa Johansson  2005            1:07.10   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herr 01-10, Finaler 1 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hugo Fransson  2005  24            44.62   
  Trollhättans Simsällskap                   
Oscar Sandwall  2006  22            1:04.51   
  Simklubben Alingsås                   
Marcus Östblom  2005              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
Melvin Karlsson  2006              DSQ   
  Simklubben Alingsås                   
Nils Brunne  2007              DSQ   
  Simklubben Vänersborg                   
 
Gren 11, 50m Ryggsim Dam 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Palmqvist  1998  24            32.42   
  Uddevalla Sim                   
Hilda Andersson  1999  22            32.59   
  Uddevalla Sim                   
Felicia Andersson  1997  20            33.15   
  Uddevalla Sim                   
Amanda Andersson  1996  18            33.63   
  Uddevalla Sim                   
Matilda Larsson  1998  16            33.69   
  Uddevalla Sim                   
Louise Hallkvist  1999  15            33.97   
  Simklubben Alingsås                   
Elin Gustafson  1999  14            34.06   
  Uddevalla Sim                   
Johanna Niklasson  1996  13            35.21   
  Uddevalla Sim                   
Linnea Schöön  1998  12            35.28   
  Kungälvs Simsällskap                   
10  Thilda Larsson  1999  11            35.54   
  Uddevalla Sim                   
11  Klara Bennehed  1997  10            35.75   
  Simklubben Vänersborg                   
12  Therese Carlsson  2000            36.55   
  Kungälvs Simsällskap                   
13  Fanny Aronsson  2000            36.68   
  Uddevalla Sim                   
14  Gabriella Sanftleben  1999            37.68   
  Uddevalla Sim                   
15  Frida Ljungberg  1998            38.55   
  Kungälvs Simsällskap                   
16  Julia Rosebrink  2000            38.90   
  Karlsborgs Simklubb                   
17  Jelka Feldhusen  1998            40.28   
  Falkenbergs Simklubb                   
18  Elsa Rehn  2000            41.65   
  Falkenbergs Simklubb                   
19  Elin Andersson  1999            42.64   
  Simklubben Götene                   
20  Matilda Fransson  2000            43.78   
  Uddevalla Sim                   
21  Linnea Lundqvist  2000              45.81   
  Strömstads Simförening                   
22  Thea Hilding  1999              45.82   
  Strömstads Simförening                   
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herr 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Steven Angelo Larsson  1998  24            28.12   
  Uddevalla Sim                   
Kalle Svensson  1997  22            29.94   
  Uddevalla Sim                   
Pontus Staudinger  1998  20            30.22   
  Karlsborgs Simklubb                   
Sebastian Pettersson  1994  18            30.31   
  Kungälvs Simsällskap                   
Daniel Börjesson  1999  16            30.66   
  Uddevalla Sim                   
Mathias Petrusson  1993  15            30.93   
  Kungälvs Simsällskap                   
Alexander Assor  2000  14            31.20   
  Simklubben Vänersborg                   
Gabriel Hansson  2000  13            31.21   
  Uddevalla Sim                   
Rick Cuperus  1999  12            31.40   
  Uddevalla Sim                   
10  Oskar Robertsson  2000  11            31.77   
  Uddevalla Sim                   
11  Victor Engqvist  1997  10            31.92   
  Uddevalla Sim                   
12  Rickard Thillman  1997            32.47   
  Kungälvs Simsällskap                   
13  Fredrik Emanuelsson  1999            32.78   
  Kungälvs Simsällskap                   
14  Jonathan Fors  1998            32.97   
  Uddevalla Sim                   
15  Ludvig Sohlberg  1999            33.27   
  Simklubben Götene                   
16  Viktor Creutz  1999            33.76   
  Simklubben Vänersborg                   
17  Viggo Koch  1997            35.00   
  Uddevalla Sim                   
18  Benjamin Gabrielsson  1999            35.23   
  Kungälvs Simsällskap                   
19  Robert Sjöberg  1998            35.24   
  Kungälvs Simsällskap                   
20  Navid Fageeh  1997            35.28   
  Uddevalla Sim                   
21  Jesper Lövgren  1999              36.11   
  Simklubben Götene                   
22  Albin Robertsson  1998              36.12   
  Uddevalla Sim                   
23  Isak Malm  1998              36.66   
  Simklubben Vänersborg                   
24  Axel Gustavsson  2000              37.61   
  Simklubben Götene                   
25  Eliot Sjöqvist  2000              38.65   
  Uddevalla Sim                   
26  Noah Gustafsson  2000              40.16   
  Kungälvs Simsällskap                   
27  Filip Dahlqvist  1997              43.93   
  Simklubben Vänersborg                   
Anders Amundsson  1994              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Martin Andersson  1998              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Martin Isaksson  1998              DNS   
  Kungälvs Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Dam 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Persson  2002  24            34.60   
  Uddevalla Sim                   
Alice Götestam  2001  22            34.68   
  Kungälvs Simsällskap                   
Annie Strömberg  2001  20            35.27   
  Uddevalla Sim                   
Tilda Nilsson  2001  18            35.34   
  Uddevalla Sim                   
Dagmar Cuperus  2001  16            35.83   
  Uddevalla Sim                   
Agnes Svantesson  2001  15            36.77   
  Simklubben Alingsås                   
Felicia Thonander  2001  14            37.47   
  Kungälvs Simsällskap                   
Tindra Richards  2001  13            37.70   
  Simklubben Alingsås                   
Lovisa Alsop  2001  12            37.74   
  Uddevalla Sim                   
10  Marit Cuperus  2002  11            38.70   
  Uddevalla Sim                   
11  Emelie Apelryd  2002  10            38.87   
  Uddevalla Sim                   
12  Linnea Kihlberg  2001            39.31   
  Uddevalla Sim                   
13  Tilda Hellström  2002            39.41   
  Trollhättans Simsällskap                   
14  Sara Lundqvist Jenc  2002            39.44   
  Trollhättans Simsällskap                   
15  Emilia Ström  2002  5.5            39.95   
  Trollhättans Simsällskap                   
15  Molly Stranne  2002  5.5            39.95   
  Föreningen Ale Simmarna                   
17  Emilia Simonsson  2002            40.14   
  Uddevalla Sim                   
18  Maja Gustavsson  2001            40.79   
  Uddevalla Sim                   
19  Wilma Dahlberg  2001            41.22   
  Uddevalla Sim                   
20  Sara Metcalfe  2002            41.23   
  Trollhättans Simsällskap                   
21  Tea Wilenius  2002              41.26   
  Uddevalla Sim                   
22  Hanna Liindsröm  2002              41.27   
  Kungälvs Simsällskap                   
23  Julia Axéll  2001              41.82   
  Föreningen Ale Simmarna                   
24  Yulia Smirnova  2001              41.84   
  Falkenbergs Simklubb                   
25  Amanda Tabarte  2001              41.90   
  Uddevalla Sim                   
26  Chloé Laatikainen-Potts  2002              41.97   
  Trollhättans Simsällskap                   
27  Linnea Carlsson  2001              42.11   
  Föreningen Ale Simmarna                   
28  Alicia Nestorin  2002              42.15   
  Uddevalla Sim                   
29  Felicia Bernhardtz  2001              44.11   
  Uddevalla Sim                   
30  Klara Westberg  2001              45.07   
  Simklubben Götene                   
31  Amanda Ljunggren  2002              45.88   
  Kungälvs Simsällskap                   
32  Klara Lillevars  2002              47.73   
  Simklubben Alingsås                   
33  Alva Andreasson  2002              47.78   
  Uddevalla Sim                   
34  Malva Antonsson  2002              48.33   
  Kungälvs Simsällskap                   
35  Alma Drapkin  2002              49.94   
  Uddevalla Sim                   
36  Sandra Löfgren  2002              50.35   
  Simklubben Götene                   
37  Mimmi Langer  2001              51.26   
  Trollhättans Simsällskap                   
38  Linnea Karlsson  2001              52.52   
  Uddevalla Sim                   
39  Alva Olsson  2002              53.33   
  Uddevalla Sim                   
40  Emma Lundin  2002              56.26   
  Strömstads Simförening                   
Ylva Borg  2001              DSQ   
  Simklubben Götene                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herr 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Dennis Andersson  2001  24            34.69   
  Falkenbergs Simklubb                   
Edwin Larsson  2001  21            34.78   
  Uddevalla Sim                   
Ted Niklasson  2001  21            34.78   
  Karlsborgs Simklubb                   
Oskar Gustafson  2002  18            35.95   
  Uddevalla Sim                   
Charlie Tranberg  2002  16            36.38   
  Trollhättans Simsällskap                   
Jakob Josephson  2002  15            36.56   
  Uddevalla Sim                   
Mathias Johansson  2001  14            37.87   
  Kungälvs Simsällskap                   
Martin Ettberger  2001  13            39.46   
  Falkenbergs Simklubb                   
Linus Lundström  2001  12            39.95   
  Kungälvs Simsällskap                   
10  William Hägg  2002  11            44.72   
  Trollhättans Simsällskap                   
11  Sigge Larsson  2002  10            46.38   
  Trollhättans Simsällskap                   
12  Stefan Pettersson  2002            46.40   
  Uddevalla Sim                   
13  Filip Håll  2002            49.54   
  Kungälvs Simsällskap                   
14  Elias Simonsson  2001            50.08   
  Strömstads Simförening                   
15  Mats Rehn  2002            52.65   
  Falkenbergs Simklubb                   
16  Erik Johansson  2001            54.14   
  Strömstads Simförening                   
17  Emil Curlow  2002            58.92   
  Falkenbergs Simklubb                   
Fredrik Börjesson  2002              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
Oskar Jansson  2001              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Ryggsim Dam 12år, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Gustafsson  2003  24            40.67   
  Kungälvs Simsällskap                   
Daniella Alström  2003  22            40.86   
  Trollhättans Simsällskap                   
Viktoria Sandwall  2003  20            41.32   
  Simklubben Alingsås                   
Ellen Roslund  2003  18            41.73   
  Karlsborgs Simklubb                   
Maja Feldhusen  2003  16            42.33   
  Falkenbergs Simklubb                   
Ebba Davidsson  2003  15            42.55   
  Falkenbergs Simklubb                   
Matilda Hallman  2003  14            42.70   
  Kungälvs Simsällskap                   
Izabella Thompson  2003  13            43.17   
  Trollhättans Simsällskap                   
Linnea Lindsta  2003  12            44.12   
  Uddevalla Sim                   
10  Wilma Tabarte  2003  11            44.92   
  Uddevalla Sim                   
11  Natalie Izad Mousa  2003  10            45.05   
  Uddevalla Sim                   
12  Sofia Berander  2003            45.44   
  Falkenbergs Simklubb                   
13  Emilia Ouseley  2003            45.67   
  Uddevalla Sim                   
14  Ida Eklund  2003            46.39   
  Föreningen Ale Simmarna                   
15  Linn Nyman-Ryd  2003            47.20   
  Kungälvs Simsällskap                   
16  Emma Jobe  2003            47.54   
  Trollhättans Simsällskap                   
17  Embla Lindqvist  2003            51.26   
  Föreningen Ale Simmarna                   
18  Alice Carlen  2003            51.58   
  Uddevalla Sim                   
19  Lithea Kottusch  2003            51.90   
  Trollhättans Simsällskap                   
20  Tilde Ström  2003            51.93   
  Uddevalla Sim                   
21  Nathalie Nyberg  2003              52.30   
  Föreningen Ale Simmarna                   
22  Lova Skanse  2003              54.24   
  Kungälvs Simsällskap                   
23  My Linh Dao  2003              54.31   
  Uddevalla Sim                   
24  Ebba Baard  2003              55.90   
  Uddevalla Sim                   
25  Elin Fransson  2003              55.97   
  Uddevalla Sim                   
26  Thea Ekeröös  2003              58.13   
  Falkenbergs Simklubb                   
27  Ebba Westberg  2003              1:01.67   
  Simklubben Götene                   
Alicia Andreasson  2003              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herr 12år, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Eskil Hansson  2003  24            41.50   
  Kungälvs Simsällskap                   
Neo Karlsson  2003  22            44.43   
  Simklubben Alingsås                   
Albin Hanson  2003  20            50.98   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 17, 50m Ryggsim Dam 11år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Henningsson  2004  24            41.64   
  Karlsborgs Simklubb                   
Hanna Andrén  2004  22            42.29   
  Simklubben Alingsås                   
Celina Skåås  2004  20            42.77   
  Lysekils Simsällskap                   
Tilde Nordström  2004  18            43.11   
  Uddevalla Sim                   
Evelina Wester  2004  16            43.15   
  Uddevalla Sim                   
Johanna Alsop  2004  15            44.07   
  Lysekils Simsällskap                   
Hilda Eriksson  2004  14            44.46   
  Uddevalla Sim                   
Jennifer Persson  2004  13            45.40   
  Uddevalla Sim                   
Elsa Olofsson  2004  12            47.13   
  Trollhättans Simsällskap                   
10  Elma Christiansson  2004  11            51.83   
  Falkenbergs Simklubb                   
11  Matilda Östblom  2004  10            52.38   
  Uddevalla Sim                   
12  Tilda Persson  2004            53.07   
  Simklubben Vänersborg                   
13  Anna Kis  2004            54.55   
  Trollhättans Simsällskap                   
14  Nora Johansson  2004            55.16   
  Föreningen Ale Simmarna                   
Isabell Holmgren  2004              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
Tilde Johnsson  2004              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herr 11år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Robertsson  2004  24            41.09   
  Uddevalla Sim                   
Alexander Mcadam  2004  22            42.75   
  Falkenbergs Simklubb                   
Gustav Lokrantz  2004  20            47.07   
  Trollhättans Simsällskap                   
Anton Hägg  2004  18            48.76   
  Trollhättans Simsällskap                   
Rasmus Kristiansson  2004  16            50.81   
  Trollhättans Simsällskap                   
Anton Olsson  2004  15            51.64   
  Uddevalla Sim                   
Vilgot Christensen  2004  14            52.05   
  Simklubben Vänersborg                   
Arvid Karlsson  2004  13            54.50   
  Simklubben Vänersborg                   
Filip Klefsjö  2004  12            59.14   
  Trollhättans Simsällskap                   
10  Gabriel Lindeblad  2004  11            59.77   
  Trollhättans Simsällskap                   
Ludvig Bråberg  2004              DSQ   
  Simklubben Vänersborg                   
William Apelryd  2004              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 19, 50m Ryggsim Dam 01-10, Finaler 1 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Abrahamsson  2005  24            39.67   
  Lysekils Simsällskap                   
Lina Nielsen  2005  22            41.47   
  Uddevalla Sim                   
Julia Arildsson  2005  20            47.74   
  Linköpings Allmänna SS                   
Madelene Bergqvist  2005  18            48.19   
  Lysekils Simsällskap                   
Linnea Börjesson  2005  16            53.31   
  S77 Stenungsund                   
Lova Rodin  2005  15            53.57   
  Uddevalla Sim                   
Älwa Ankarin  2005  14            54.19   
  Simklubben Götene                   
Alva Rohman  2007  13            56.35   
  Strömstads Simförening                   
Linnéa Sommarberg  2005  12            56.51   
  Trollhättans Simsällskap                   
10  Klara Engblom  2005  11            56.76   
  Uddevalla Sim                   
11  Tove Öjersson  2005  10            58.63   
  Simklubben Götene                   
12  Hanna Lundin  2005            58.64   
  Strömstads Simförening                   
13  Moa Johansson  2005            1:00.68   
  Uddevalla Sim                   
14  Emma Thompson  2006            1:01.61   
  Trollhättans Simsällskap                   
Thea Qvarnström  2005              DSQ   
  Falkenbergs Simklubb                   
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herr 01-10, Finaler 1 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hugo Fransson  2005  24            40.22   
  Trollhättans Simsällskap                   
Melvin Karlsson  2006  22            54.00   
  Simklubben Alingsås                   
Oscar Sandwall  2006  20            1:02.54   
  Simklubben Alingsås                   
Marcus Östblom  2005              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 21, 100m Medley Dam 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Persson  2002  24    35.11        1:14.76   
  Uddevalla Sim                   
                     
Annie Strömberg  2001  22    34.50        1:15.66   
  Uddevalla Sim                   
                     
Dagmar Cuperus  2001  20    36.88        1:17.92   
  Uddevalla Sim                   
                     
Agnes Svantesson  2001  18    37.09        1:19.27   
  Simklubben Alingsås                   
                     
Alice Götestam  2001  16    35.04        1:19.37   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
Rebecca Gilley  2001  15    36.74        1:20.16   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
Marit Cuperus  2002  14    37.97        1:20.89   
  Uddevalla Sim                   
                     
Sara Metcalfe  2002  13    38.54        1:21.25   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
Lovisa Alsop  2001  12    38.91        1:21.57   
  Uddevalla Sim                   
                     
10  Felicia Thonander  2001  11    38.55        1:22.71   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
11  Tilda Nilsson  2001  10    37.50        1:22.73   
  Uddevalla Sim                   
                     
12  Maja Gustavsson  2001    39.05        1:24.42   
  Uddevalla Sim                   
                     
13  Linnea Kihlberg  2001    41.17        1:25.66   
  Uddevalla Sim                   
                     
14  Julia Axéll  2001    41.65        1:26.08   
  Föreningen Ale Simmarna                   
                     
15  Emilia Ström  2002    40.34        1:26.19   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
16  Tea Wilenius  2002    41.86        1:26.36   
  Uddevalla Sim                   
                     
17  Tilda Hellström  2002    40.98        1:27.00   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
18  Alicia Nestorin  2002    42.15        1:27.18   
  Uddevalla Sim                   
                     
19  Tindra Richards  2001    39.37        1:27.34   
  Simklubben Alingsås                   
                     
20  Sara Lundqvist Jenc  2002    43.25        1:27.42   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
21  Molly Stranne  2002      41.23        1:27.72   
  Föreningen Ale Simmarna                   
                     
22  Emilia Simonsson  2002      42.09        1:28.19   
  Uddevalla Sim                   
                     
23  Amanda Tabarte  2001      43.26        1:28.49   
  Uddevalla Sim                   
                     
24  Klara Westberg  2001      44.90        1:29.84   
  Simklubben Götene                   
                     
25  Emelie Apelryd  2002      42.66        1:30.28   
  Uddevalla Sim                   
                     
26  Chloé Laatikainen-Potts  2002      41.81        1:30.70   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
27  Linnea Carlsson  2001      42.74        1:31.53   
  Föreningen Ale Simmarna                   
                     
28  Yulia Smirnova  2001      44.86        1:33.74   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
29  Felicia Bernhardtz  2001      45.81        1:34.87   
  Uddevalla Sim                   
                     
30  Alva Andreasson  2002      48.89        1:41.52   
  Uddevalla Sim                   
                     
31  Ylva Borg  2001      49.17        1:41.54   
  Simklubben Götene                   
                     
32  Alma Drapkin  2002      50.99        1:43.92   
  Uddevalla Sim                   
                     
33  Malva Antonsson  2002      49.75        1:44.14   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
34  Mimmi Langer  2001      53.45        1:49.10   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
35  Linnea Karlsson  2001      53.34        1:51.29   
  Uddevalla Sim                   
                     
36  Alva Olsson  2002      53.20        1:52.25   
  Uddevalla Sim                   
                     
37  Sandra Löfgren  2002      54.50        1:54.00   
  Simklubben Götene                   
                     
Wilma Dahlberg  2001              DNS   
  Uddevalla Sim                   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herr 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ted Niklasson  2001  24    34.04        1:12.98   
  Karlsborgs Simklubb                   
                     
Oskar Gustafson  2002  22    35.61        1:14.90   
  Uddevalla Sim                   
                     
Dennis Andersson  2001  20    34.62        1:15.04   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Charlie Tranberg  2002  18    38.33        1:18.22   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
Edwin Larsson  2001  16    36.64        1:18.99   
  Uddevalla Sim                   
                     
Martin Ettberger  2001  15    38.41        1:20.27   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Jakob Josephson  2002  14    38.28        1:21.45   
  Uddevalla Sim                   
                     
Mathias Johansson  2001  13    38.04        1:21.52   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
Fredrik Börjesson  2002  12    40.19        1:27.09   
  Uddevalla Sim                   
                     
10  Linus Lundström  2001  11    40.39        1:28.50   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
11  William Hägg  2002  10    43.08        1:29.83   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
12  Sigge Larsson  2002    43.83        1:35.44   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
13  Oskar Jansson  2001    48.42        1:40.58   
  Trollhättans Simsällskap                   
                     
14  Stefan Pettersson  2002    49.51        1:51.89   
  Uddevalla Sim                   
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 01-11, Finaler 1 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Uddevalla Mix [2004]  2004              2:21.47   
  Uddevalla Sim                   
  Tilde Nordström  2004      35.55        35.55   
  Anton Olsson  2004      37.40        1:12.95   
  Elias Robertsson  2004      33.62        1:46.57   
  Evelina Wester  2004      34.90        2:21.47   
                     
Trollhättan Mix Lag 1  2004              2:37.45   
  Trollhättans Simsällskap                   
  Hugo Fransson  2005      34.39        34.39   
  Elsa Olofsson  2004      37.82        1:12.21   
  Gustav Lokrantz  2004      37.56        1:49.77   
  Tilde Johnsson  2004      47.68        2:37.45   
                     
Uddevalla Mix [2004] 2  2004              2:43.19   
  Uddevalla Sim                   
  William Apelryd  2004      41.07        41.07   
  Hilda Eriksson  2004      37.08        1:18.15   
  Jennifer Persson  2004      35.86        1:54.01   
  Marcus Östblom  2005      49.18        2:43.19   
                     
Trollhättan Mix Lag 2  2004              3:07.78   
  Trollhättans Simsällskap                   
  Linnéa Sommarberg  2005      49.48        49.48   
  Emma Thompson  2006      49.74        1:39.22   
  Rasmus Kristiansson  2004      46.73        2:25.95   
  Anton Hägg  2004      41.83        3:07.78   
                     
Strömstad Mix [2004]  2004              3:15.35   
  Strömstads Simförening                   
  Max Källvik  2004      49.19        49.19   
  Alva Rohman  2007      51.38        1:40.57   
  Theo Sire Jedkvist  2004      46.67        2:27.24   
  Hanna Lundin  2005      48.11        3:15.35   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Dam 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Felicia Andersson  1997  24            27.85   
  Uddevalla Sim                   
Amanda Andersson  1996  22            28.07   
  Uddevalla Sim                   
Johanna Niklasson  1996  20            28.74   
  Uddevalla Sim                   
Hilda Andersson  1999  18            29.04   
  Uddevalla Sim                   
Louise Hallkvist  1999  16            29.10   
  Simklubben Alingsås                   
Matilda Larsson  1998  15            29.56   
  Uddevalla Sim                   
Fanny Aronsson  2000  14            29.57   
  Uddevalla Sim                   
Elin Gustafson  1999  13            29.85   
  Uddevalla Sim                   
Thilda Larsson  1999  12            30.26   
  Uddevalla Sim                   
10  Maja Palmqvist  1998  11            30.30   
  Uddevalla Sim                   
11  Gabriella Sanftleben  1999  10            30.92   
  Uddevalla Sim                   
12  Jelka Feldhusen  1998            31.18   
  Falkenbergs Simklubb                   
13  Linnea Schöön  1998            31.20   
  Kungälvs Simsällskap                   
14  Frida Ljungberg  1998            31.87   
  Kungälvs Simsällskap                   
15  Julia Rosebrink  2000  5.5            32.04   
  Karlsborgs Simklubb                   
15  Klara Bennehed  1997  5.5            32.04   
  Simklubben Vänersborg                   
17  Elsa Rehn  2000            32.42   
  Falkenbergs Simklubb                   
18  Matilda Fransson  2000            34.45   
  Uddevalla Sim                   
19  Elin Andersson  1999            35.28   
  Simklubben Götene                   
20  Linnea Lundqvist  2000            39.03   
  Strömstads Simförening                   
21  Thea Hilding  1999              40.50   
  Strömstads Simförening                   
 
Gren 25, 50m Frisim Herr 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sebastian Pettersson  1994  24            24.94   
  Kungälvs Simsällskap                   
Mathias Petrusson  1993  22            25.22   
  Kungälvs Simsällskap                   
Kalle Svensson  1997  20            25.23   
  Uddevalla Sim                   
Fredrik Emanuelsson  1999  18            26.74   
  Kungälvs Simsällskap                   
Victor Engqvist  1997  16            26.83   
  Uddevalla Sim                   
Daniel Börjesson  1999  15            27.04   
  Uddevalla Sim                   
Rick Cuperus  1999  14            27.30   
  Uddevalla Sim                   
Rickard Thillman  1997  13            27.33   
  Kungälvs Simsällskap                   
Viktor Creutz  1999  12            27.63   
  Simklubben Vänersborg                   
10  Isak Malm  1998  11            27.68   
  Simklubben Vänersborg                   
11  Navid Fageeh  1997  10            27.77   
  Uddevalla Sim                   
12  Axel Gustavsson  2000            28.15   
  Simklubben Götene                   
13  Alexander Assor  2000            28.31   
  Simklubben Vänersborg                   
14  Gabriel Hansson  2000            28.58   
  Uddevalla Sim                   
15  Benjamin Gabrielsson  1999            28.62   
  Kungälvs Simsällskap                   
16  Oskar Robertsson  2000            28.76   
  Uddevalla Sim                   
17  Ludvig Sohlberg  1999            28.89   
  Simklubben Götene                   
18  Robert Sjöberg  1998            29.11   
  Kungälvs Simsällskap                   
19  Pontus Staudinger  1998            29.27   
  Karlsborgs Simklubb                   
20  Albin Robertsson  1998            29.33   
  Uddevalla Sim                   
21  Jesper Lövgren  1999              29.76   
  Simklubben Götene                   
22  Noah Gustafsson  2000              30.73   
  Kungälvs Simsällskap                   
23  Filip Dahlqvist  1997              32.00   
  Simklubben Vänersborg                   
Anders Amundsson  1994              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Martin Andersson  1998              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Martin Isaksson  1998              DNS   
  Kungälvs Simsällskap                   
Eliot Sjöqvist  2000              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
Jonathan Fors  1998              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
Steven Angelo Larsson  1998              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 26, 50m Frisim Dam 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Persson  2002  24            30.18   
  Uddevalla Sim                   
Dagmar Cuperus  2001  22            30.98   
  Uddevalla Sim                   
Alice Götestam  2001  20            31.01   
  Kungälvs Simsällskap                   
Annie Strömberg  2001  18            31.02   
  Uddevalla Sim                   
Tindra Richards  2001  16            31.10   
  Simklubben Alingsås                   
Lovisa Alsop  2001  15            31.57   
  Uddevalla Sim                   
Rebecca Gilley  2001  14            31.80   
  Kungälvs Simsällskap                   
Agnes Svantesson  2001  13            32.18   
  Simklubben Alingsås                   
Linnea Kihlberg  2001  12            32.86   
  Uddevalla Sim                   
10  Felicia Thonander  2001  11            32.91   
  Kungälvs Simsällskap                   
11  Amanda Tabarte  2001  10            32.92   
  Uddevalla Sim                   
12  Tilda Hellström  2002            32.98   
  Trollhättans Simsällskap                   
13  Marit Cuperus  2002            33.01   
  Uddevalla Sim                   
14  Sara Metcalfe  2002            33.11   
  Trollhättans Simsällskap                   
15  Maja Gustavsson  2001            33.20   
  Uddevalla Sim                   
16  Hanna Liindsröm  2002            33.30   
  Kungälvs Simsällskap                   
17  Sara Lundqvist Jenc  2002            33.37   
  Trollhättans Simsällskap                   
18  Tilda Nilsson  2001            33.40   
  Uddevalla Sim                   
19  Chloé Laatikainen-Potts  2002            33.45   
  Trollhättans Simsällskap                   
20  Emilia Simonsson  2002            33.62   
  Uddevalla Sim                   
21  Emilia Ström  2002              33.73   
  Trollhättans Simsällskap                   
22  Julia Axéll  2001              33.81   
  Föreningen Ale Simmarna                   
23  Emelie Apelryd  2002              34.28   
  Uddevalla Sim                   
24  Tea Wilenius  2002              34.41   
  Uddevalla Sim                   
25  Alicia Nestorin  2002              34.64   
  Uddevalla Sim                   
26  Molly Stranne  2002              35.31   
  Föreningen Ale Simmarna                   
27  Yulia Smirnova  2001              35.72   
  Falkenbergs Simklubb                   
28  Felicia Bernhardtz  2001              36.24   
  Uddevalla Sim                   
29  Klara Westberg  2001              36.52   
  Simklubben Götene                   
30  Linnea Carlsson  2001              37.08   
  Föreningen Ale Simmarna                   
31  Alma Drapkin  2002              37.79   
  Uddevalla Sim                   
32  Mimmi Langer  2001              37.98   
  Trollhättans Simsällskap                   
33  Alva Andreasson  2002              38.25   
  Uddevalla Sim                   
34  Malva Antonsson  2002              39.89   
  Kungälvs Simsällskap                   
35  Amanda Ljunggren  2002              40.00   
  Kungälvs Simsällskap                   
36  Ylva Borg  2001              40.37   
  Simklubben Götene                   
37  Klara Lillevars  2002              41.00   
  Simklubben Alingsås                   
38  Sandra Löfgren  2002              44.05   
  Simklubben Götene                   
39  Linnea Karlsson  2001              44.84   
  Uddevalla Sim                   
40  Emma Lundin  2002              53.72   
  Strömstads Simförening                   
Wilma Dahlberg  2001              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Alva Olsson  2002              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 27, 50m Frisim Herr 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ted Niklasson  2001  24            28.57   
  Karlsborgs Simklubb                   
Dennis Andersson  2001  22            29.69   
  Falkenbergs Simklubb                   
Mathias Johansson  2001  20            29.81   
  Kungälvs Simsällskap                   
Oskar Gustafson  2002  18            30.08   
  Uddevalla Sim                   
Charlie Tranberg  2002  16            30.61   
  Trollhättans Simsällskap                   
Edwin Larsson  2001  15            31.61   
  Uddevalla Sim                   
Jakob Josephson  2002  14            31.68   
  Uddevalla Sim                   
Martin Ettberger  2001  13            31.94   
  Falkenbergs Simklubb                   
Fredrik Börjesson  2002  12            32.87   
  Uddevalla Sim                   
10  Linus Lundström  2001  11            33.83   
  Kungälvs Simsällskap                   
11  William Hägg  2002  10            35.50   
  Trollhättans Simsällskap                   
12  Oskar Jansson  2001            35.73   
  Trollhättans Simsällskap                   
13  Sigge Larsson  2002            37.27   
  Trollhättans Simsällskap                   
14  Mats Rehn  2002            40.67   
  Falkenbergs Simklubb                   
15  Elias Simonsson  2001            41.23   
  Strömstads Simförening                   
16  Filip Håll  2002            41.30   
  Kungälvs Simsällskap                   
17  Stefan Pettersson  2002            41.35   
  Uddevalla Sim                   
18  Erik Johansson  2001            41.98   
  Strömstads Simförening                   
19  Emil Curlow  2002            42.63   
  Falkenbergs Simklubb                   
 
Gren 28, 50m Frisim Dam 12år, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Gustafsson  2003  24            32.70   
  Kungälvs Simsällskap                   
Daniella Alström  2003  22            32.82   
  Trollhättans Simsällskap                   
Ellen Roslund  2003  20            33.51   
  Karlsborgs Simklubb                   
Maja Feldhusen  2003  18            35.52   
  Falkenbergs Simklubb                   
Emilia Ouseley  2003  16            36.00   
  Uddevalla Sim                   
Matilda Hallman  2003  15            36.06   
  Kungälvs Simsällskap                   
Izabella Thompson  2003  14            36.11   
  Trollhättans Simsällskap                   
Ida Eklund  2003  13            36.20   
  Föreningen Ale Simmarna                   
Viktoria Sandwall  2003  12            36.34   
  Simklubben Alingsås                   
10  Wilma Tabarte  2003  11            37.19   
  Uddevalla Sim                   
11  Ebba Davidsson  2003  10            38.01   
  Falkenbergs Simklubb                   
12  Natalie Izad Mousa  2003            39.18   
  Uddevalla Sim                   
13  Linn Nyman-Ryd  2003            39.53   
  Kungälvs Simsällskap                   
14  Sofia Berander  2003            39.61   
  Falkenbergs Simklubb                   
15  Alice Welander  2003            39.88   
  Trollhättans Simsällskap                   
16  Tilde Ström  2003            40.60   
  Uddevalla Sim                   
17  Lithea Kottusch  2003            40.85   
  Trollhättans Simsällskap                   
18  Emma Jobe  2003            42.61   
  Trollhättans Simsällskap                   
19  Thea Ekeröös  2003            42.91   
  Falkenbergs Simklubb                   
20  Alicia Andreasson  2003            43.97   
  Uddevalla Sim                   
21  Alice Carlen  2003              45.35   
  Uddevalla Sim                   
22  My Linh Dao  2003              48.37   
  Uddevalla Sim                   
23  Ebba Baard  2003              49.71   
  Uddevalla Sim                   
24  Elin Fransson  2003              51.05   
  Uddevalla Sim                   
25  Ebba Westberg  2003              52.31   
  Simklubben Götene                   
Linnea Lindsta  2003              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 29, 50m Frisim Herr 12år, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Eskil Hansson  2003  24            35.86   
  Kungälvs Simsällskap                   
Neo Karlsson  2003  22            36.11   
  Simklubben Alingsås                   
Albin Hanson  2003  20            41.56   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 30, 50m Frisim Dam 11år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Henningsson  2004  24            32.10   
  Karlsborgs Simklubb                   
Evelina Wester  2004  22            34.54   
  Uddevalla Sim                   
Jennifer Persson  2004  20            35.95   
  Uddevalla Sim                   
Tilde Nordström  2004  18            36.02   
  Uddevalla Sim                   
Hilda Eriksson  2004  16            37.22   
  Uddevalla Sim                   
Celina Skåås  2004  15            37.39   
  Lysekils Simsällskap                   
Hanna Andrén  2004  14            39.35   
  Simklubben Alingsås                   
Johanna Alsop  2004  13            39.78   
  Lysekils Simsällskap                   
Elsa Olofsson  2004  12            39.93   
  Trollhättans Simsällskap                   
10  Matilda Östblom  2004  11            43.29   
  Uddevalla Sim                   
11  Isabell Holmgren  2004  10            44.92   
  Uddevalla Sim                   
12  Elma Christiansson  2004            45.62   
  Falkenbergs Simklubb                   
13  Tilda Persson  2004            46.67   
  Simklubben Vänersborg                   
14  Tilde Johnsson  2004            50.06   
  Trollhättans Simsällskap                   
15  Anna Kis  2004            51.60   
  Trollhättans Simsällskap                   
 
Gren 31, 50m Frisim Herr 11år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Robertsson  2004  24            34.50   
  Uddevalla Sim                   
Alexander Mcadam  2004  22            36.97   
  Falkenbergs Simklubb                   
Anton Olsson  2004  20            38.82   
  Uddevalla Sim                   
William Apelryd  2004  18            41.02   
  Uddevalla Sim                   
Anton Hägg  2004  16            41.13   
  Trollhättans Simsällskap                   
Vilgot Christensen  2004  15            42.99   
  Simklubben Vänersborg                   
Gabriel Lindeblad  2004  14            45.83   
  Trollhättans Simsällskap                   
Rasmus Kristiansson  2004  13            46.87   
  Trollhättans Simsällskap                   
Theo Sire Jedkvist  2004  12            47.01   
  Strömstads Simförening                   
10  Max Källvik  2004  11            47.65   
  Strömstads Simförening                   
11  Oliver Gusso  2004  10            47.67   
  Simklubben Alingsås                   
12  Filip Klefsjö  2004            49.65   
  Trollhättans Simsällskap                   
13  Ludvig Bråberg  2004            1:02.33   
  Simklubben Vänersborg                   
Gustav Lokrantz  2004              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
 
Gren 32, 50m Frisim Dam 01-10, Finaler 1 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Abrahamsson  2005  24            33.67   
  Lysekils Simsällskap                   
Lina Nielsen  2005  22            39.65   
  Uddevalla Sim                   
Madelene Bergqvist  2005  20            42.24   
  Lysekils Simsällskap                   
Julia Arildsson  2005  18            42.65   
  Linköpings Allmänna SS                   
Lova Rodin  2005  16            46.80   
  Uddevalla Sim                   
Älwa Ankarin  2005  15            47.18   
  Simklubben Götene                   
Thea Qvarnström  2005  14            47.20   
  Falkenbergs Simklubb                   
Klara Engblom  2005  13            48.16   
  Uddevalla Sim                   
Tove Öjersson  2005  12            48.18   
  Simklubben Götene                   
10  Linnea Börjesson  2005  11            48.72   
  S77 Stenungsund                   
11  Linnéa Sommarberg  2005  10            50.84   
  Trollhättans Simsällskap                   
12  Emma Thompson  2006            52.23   
  Trollhättans Simsällskap                   
13  Moa Johansson  2005            52.78   
  Uddevalla Sim                   
14  Alva Rohman  2007            52.80   
  Strömstads Simförening                   
15  Hanna Lundin  2005            55.16   
  Strömstads Simförening                   
 
Gren 33, 50m Frisim Herr 01-10, Finaler 1 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hugo Fransson  2005  24            33.65   
  Trollhättans Simsällskap                   
Melvin Karlsson  2006  22            48.68   
  Simklubben Alingsås                   
Marcus Östblom  2005  20            50.35   
  Uddevalla Sim                   
Oscar Sandwall  2006  18            52.47   
  Simklubben Alingsås                   
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Dam 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Andersson  1996  24            29.93   
  Uddevalla Sim                   
Felicia Andersson  1997  22            30.34   
  Uddevalla Sim                   
Hilda Andersson  1999  20            31.99   
  Uddevalla Sim                   
Johanna Niklasson  1996  18            32.32   
  Uddevalla Sim                   
Gabriella Sanftleben  1999  16            32.73   
  Uddevalla Sim                   
Matilda Larsson  1998  15            32.97   
  Uddevalla Sim                   
Louise Hallkvist  1999  14            33.00   
  Simklubben Alingsås                   
Elin Gustafson  1999  13            33.02   
  Uddevalla Sim                   
Fanny Aronsson  2000  12            33.52   
  Uddevalla Sim                   
10  Maja Palmqvist  1998  11            34.04   
  Uddevalla Sim                   
11  Klara Bennehed  1997  10            34.88   
  Simklubben Vänersborg                   
12  Linnea Schöön  1998            35.13   
  Kungälvs Simsällskap                   
13  Thilda Larsson  1999            35.61   
  Uddevalla Sim                   
14  Elsa Rehn  2000            36.19   
  Falkenbergs Simklubb                   
15  Julia Rosebrink  2000            36.32   
  Karlsborgs Simklubb                   
16  Frida Ljungberg  1998            37.54   
  Kungälvs Simsällskap                   
17  Jelka Feldhusen  1998            38.32   
  Falkenbergs Simklubb                   
18  Elin Andersson  1999            42.09   
  Simklubben Götene                   
19  Matilda Fransson  2000            43.80   
  Uddevalla Sim                   
20  Linnea Lundqvist  2000            47.26   
  Strömstads Simförening                   
21  Thea Hilding  1999              50.66   
  Strömstads Simförening                   
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Herr 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Kalle Svensson  1997  24            26.54   
  Uddevalla Sim                   
Steven Angelo Larsson  1998  22            26.96   
  Uddevalla Sim                   
Mathias Petrusson  1993  20            27.42   
  Kungälvs Simsällskap                   
Sebastian Pettersson  1994  18            27.44   
  Kungälvs Simsällskap                   
Victor Engqvist  1997  16            28.67   
  Uddevalla Sim                   
Rickard Thillman  1997  15            29.27   
  Kungälvs Simsällskap                   
Daniel Börjesson  1999  14            29.35   
  Uddevalla Sim                   
Navid Fageeh  1997  13            29.39   
  Uddevalla Sim                   
Fredrik Emanuelsson  1999  12            30.01   
  Kungälvs Simsällskap                   
10  Pontus Staudinger  1998  11            30.88   
  Karlsborgs Simklubb                   
11  Rick Cuperus  1999  10            30.98   
  Uddevalla Sim                   
12  Viktor Creutz  1999            31.57   
  Simklubben Vänersborg                   
13  Robert Sjöberg  1998            31.67   
  Kungälvs Simsällskap                   
14  Alexander Assor  2000            31.95   
  Simklubben Vänersborg                   
15  Albin Robertsson  1998            32.07   
  Uddevalla Sim                   
16  Gabriel Hansson  2000            32.27   
  Uddevalla Sim                   
17  Oskar Robertsson  2000            32.30   
  Uddevalla Sim                   
18  Axel Gustavsson  2000            32.59   
  Simklubben Götene                   
19  Jonathan Fors  1998            32.64   
  Uddevalla Sim                   
20  Ludvig Sohlberg  1999            32.65   
  Simklubben Götene                   
21  Benjamin Gabrielsson  1999              32.78   
  Kungälvs Simsällskap                   
22  Isak Malm  1998              33.81   
  Simklubben Vänersborg                   
23  Jesper Lövgren  1999              35.20   
  Simklubben Götene                   
24  Noah Gustafsson  2000              38.24   
  Kungälvs Simsällskap                   
25  Eliot Sjöqvist  2000              40.43   
  Uddevalla Sim                   
Anders Amundsson  1994              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Martin Andersson  1998              DNS   
  Uddevalla Sim                   
Martin Isaksson  1998              DNS   
  Kungälvs Simsällskap                   
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Dam 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Agnes Svantesson  2001  24            33.75   
  Simklubben Alingsås                   
Annie Strömberg  2001  22            33.81   
  Uddevalla Sim                   
Linnea Persson  2002  20            34.25   
  Uddevalla Sim                   
Rebecca Gilley  2001  18            34.28   
  Kungälvs Simsällskap                   
Dagmar Cuperus  2001  16            34.68   
  Uddevalla Sim                   
Tilda Nilsson  2001  15            34.90   
  Uddevalla Sim                   
Marit Cuperus  2002  14            36.49   
  Uddevalla Sim                   
Hanna Liindsröm  2002  13            36.66   
  Kungälvs Simsällskap                   
Maja Gustavsson  2001  12            36.73   
  Uddevalla Sim                   
10  Lovisa Alsop  2001  11            37.48   
  Uddevalla Sim                   
11  Alice Götestam  2001  10            37.80   
  Kungälvs Simsällskap                   
12  Sara Lundqvist Jenc  2002            38.33   
  Trollhättans Simsällskap                   
13  Tindra Richards  2001            38.55   
  Simklubben Alingsås                   
14  Felicia Thonander  2001            38.66   
  Kungälvs Simsällskap                   
15  Linnea Kihlberg  2001            38.87   
  Uddevalla Sim                   
16  Chloé Laatikainen-Potts  2002  4.5            39.72   
  Trollhättans Simsällskap                   
16  Sara Metcalfe  2002  4.5            39.72   
  Trollhättans Simsällskap                   
18  Emilia Ström  2002            39.87   
  Trollhättans Simsällskap                   
19  Julia Axéll  2001            40.35   
  Föreningen Ale Simmarna                   
20  Molly Stranne  2002            40.57   
  Föreningen Ale Simmarna                   
21  Tilda Hellström  2002              40.93   
  Trollhättans Simsällskap                   
22  Amanda Tabarte  2001              41.06   
  Uddevalla Sim                   
23  Tea Wilenius  2002              41.73   
  Uddevalla Sim                   
24  Emelie Apelryd  2002              43.11   
  Uddevalla Sim                   
25  Emilia Simonsson  2002              43.25   
  Uddevalla Sim                   
26  Alicia Nestorin  2002              43.40   
  Uddevalla Sim                   
27  Linnea Carlsson  2001              44.75   
  Föreningen Ale Simmarna                   
28  Yulia Smirnova  2001              45.10   
  Falkenbergs Simklubb                   
29  Felicia Bernhardtz  2001              46.47   
  Uddevalla Sim                   
30  Alma Drapkin  2002              49.34   
  Uddevalla Sim                   
31  Amanda Ljunggren  2002              49.84   
  Kungälvs Simsällskap                   
32  Alva Andreasson  2002              50.22   
  Uddevalla Sim                   
33  Mimmi Langer  2001              51.02   
  Trollhättans Simsällskap                   
34  Linnea Karlsson  2001              55.01   
  Uddevalla Sim                   
35  Sandra Löfgren  2002              56.43   
  Simklubben Götene                   
Klara Westberg  2001              DSQ   
  Simklubben Götene                   
Ylva Borg  2001              DSQ   
  Simklubben Götene                   
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Herr 13-14, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Oskar Gustafson  2002  24            32.99   
  Uddevalla Sim                   
Ted Niklasson  2001  22            33.57   
  Karlsborgs Simklubb                   
Charlie Tranberg  2002  20            34.69   
  Trollhättans Simsällskap                   
Dennis Andersson  2001  18            35.11   
  Falkenbergs Simklubb                   
Mathias Johansson  2001  16            35.84   
  Kungälvs Simsällskap                   
Martin Ettberger  2001  15            36.58   
  Falkenbergs Simklubb                   
Edwin Larsson  2001  14            38.47   
  Uddevalla Sim                   
Jakob Josephson  2002  13            38.61   
  Uddevalla Sim                   
Fredrik Börjesson  2002  12            40.13   
  Uddevalla Sim                   
10  William Hägg  2002  11            41.58   
  Trollhättans Simsällskap                   
11  Linus Lundström  2001  10            43.17   
  Kungälvs Simsällskap                   
12  Sigge Larsson  2002            45.01   
  Trollhättans Simsällskap                   
13  Filip Håll  2002            54.64   
  Kungälvs Simsällskap                   
14  Erik Johansson  2001            56.59   
  Strömstads Simförening                   
Stefan Pettersson  2002              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Dam 12år, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniella Alström  2003  24            37.14   
  Trollhättans Simsällskap                   
Lina Gustafsson  2003  22            38.84   
  Kungälvs Simsällskap                   
Ellen Roslund  2003  20            38.95   
  Karlsborgs Simklubb                   
Matilda Hallman  2003  18            42.49   
  Kungälvs Simsällskap                   
Linnea Lindsta  2003  16            43.22   
  Uddevalla Sim                   
Viktoria Sandwall  2003  15            44.48   
  Simklubben Alingsås                   
Ebba Davidsson  2003  14            45.12   
  Falkenbergs Simklubb                   
Emilia Ouseley  2003  13            45.83   
  Uddevalla Sim                   
Izabella Thompson  2003  12            45.95   
  Trollhättans Simsällskap                   
10  Wilma Tabarte  2003  11            46.01   
  Uddevalla Sim                   
11  Natalie Izad Mousa  2003  10            46.29   
  Uddevalla Sim                   
12  Ida Eklund  2003            47.93   
  Föreningen Ale Simmarna                   
13  Emma Jobe  2003            48.10   
  Trollhättans Simsällskap                   
14  Maja Feldhusen  2003            48.97   
  Falkenbergs Simklubb                   
15  Tilde Ström  2003            49.05   
  Uddevalla Sim                   
16  Sofia Berander  2003            49.23   
  Falkenbergs Simklubb                   
17  Alice Carlen  2003            50.45   
  Uddevalla Sim                   
18  Linn Nyman-Ryd  2003            54.12   
  Kungälvs Simsällskap                   
19  My Linh Dao  2003            55.33   
  Uddevalla Sim                   
20  Elin Fransson  2003            58.94   
  Uddevalla Sim                   
21  Lithea Kottusch  2003              1:00.29   
  Trollhättans Simsällskap                   
Alicia Andreasson  2003              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 39, 50m Fjärilsim Herr 12år, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Eskil Hansson  2003  24            38.38   
  Kungälvs Simsällskap                   
Neo Karlsson  2003  22            47.56   
  Simklubben Alingsås                   
Albin Hanson  2003  20            58.61   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 40, 50m Fjärilsim Dam 11år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Henningsson  2004  24            35.87   
  Karlsborgs Simklubb                   
Evelina Wester  2004  22            42.40   
  Uddevalla Sim                   
Celina Skåås  2004  20            46.58   
  Lysekils Simsällskap                   
Johanna Alsop  2004  18            46.98   
  Lysekils Simsällskap                   
Tilde Nordström  2004  16            47.91   
  Uddevalla Sim                   
Hilda Eriksson  2004  15            48.59   
  Uddevalla Sim                   
Hanna Andrén  2004  14            49.07   
  Simklubben Alingsås                   
Matilda Östblom  2004  13            56.95   
  Uddevalla Sim                   
Isabell Holmgren  2004  12            57.94   
  Uddevalla Sim                   
Elsa Olofsson  2004              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
Jennifer Persson  2004              DSQ   
  Uddevalla Sim                   
 
Gren 41, 50m Fjärilsim Herr 11år, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Mcadam  2004  24            40.76   
  Falkenbergs Simklubb                   
Elias Robertsson  2004  22            41.60   
  Uddevalla Sim                   
Gustav Lokrantz  2004  20            50.61   
  Trollhättans Simsällskap                   
Anton Hägg  2004  18            51.46   
  Trollhättans Simsällskap                   
Anton Olsson  2004  16            52.11   
  Uddevalla Sim                   
William Apelryd  2004  15            57.98   
  Uddevalla Sim                   
Filip Klefsjö  2004              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
Rasmus Kristiansson  2004              DSQ   
  Trollhättans Simsällskap                   
 
Gren 42, 50m Fjärilsim Dam 01-10, Finaler 1 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Abrahamsson  2005  24            38.00   
  Lysekils Simsällskap                   
Lina Nielsen  2005  22            44.31   
  Uddevalla Sim                   
Tove Öjersson  2005  20            58.76   
  Simklubben Götene                   
Julia Arildsson  2005  18            1:04.74   
  Linköpings Allmänna SS                   
Älwa Ankarin  2005  16            1:04.81   
  Simklubben Götene                   
 
Gren 43, 50m Fjärilsim Herr 01-10, Finaler 1 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hugo Fransson  2005  24            39.86   
  Trollhättans Simsällskap                   
Melvin Karlsson  2006  22            56.66   
  Simklubben Alingsås                   
 
Gren 44, 100m Medley Dam 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Felicia Andersson  1997  24    32.01        1:09.22   
  Uddevalla Sim                   
                     
Amanda Andersson  1996  22    32.66        1:10.68   
  Uddevalla Sim                   
                     
Hilda Andersson  1999  20    33.21        1:11.02   
  Uddevalla Sim                   
                     
Johanna Niklasson  1996  18    35.02        1:12.00   
  Uddevalla Sim                   
                     
Elin Gustafson  1999  16    34.08        1:12.83   
  Uddevalla Sim                   
                     
Matilda Larsson  1998  15    33.95        1:13.20   
  Uddevalla Sim                   
                     
Gabriella Sanftleben  1999  14    34.69        1:13.58   
  Uddevalla Sim                   
                     
Fanny Aronsson  2000  13    35.40        1:14.14   
  Uddevalla Sim                   
                     
Louise Hallkvist  1999  12    34.74        1:15.34   
  Simklubben Alingsås                   
                     
10  Maja Palmqvist  1998  11    34.71        1:16.96   
  Uddevalla Sim                   
                     
11  Linnea Schöön  1998  10    34.86        1:18.16   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
12  Thilda Larsson  1999    35.54        1:18.62   
  Uddevalla Sim                   
                     
13  Klara Bennehed  1997    36.32        1:19.30   
  Simklubben Vänersborg                   
                     
14  Elsa Rehn  2000    38.60        1:23.16   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
15  Jelka Feldhusen  1998    40.76        1:23.63   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
16  Julia Rosebrink  2000    39.07        1:24.37   
  Karlsborgs Simklubb                   
                     
17  Frida Ljungberg  1998    39.88        1:24.40   
  Kungälvs Simsällskap                   
                     
18  Elin Andersson  1999    43.09        1:29.79   
  Simklubben Götene                   
                     
19  Linnea Lundqvist  2000    45.80        1:34.71   
  Strömstads Simförening                   
                     
20  Matilda Fransson  2000    44.49        1:35.08   
  Uddevalla Sim                   
                     
21  Thea Hilding  1999      49.77        1:42.34   
  Strömstads Simförening                   
                     
 
Gren 45, 100m Medley Herr 15-99, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Kalle Svensson  1997  24    29.14        1:01.84   
  Uddevalla Sim