Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 februari 2014         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    47.92        1:43.44   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    51.38        1:47.31   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    48.81        1:47.40   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim    50.68        1:47.45   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim    50.08        1:48.89   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim    51.60        1:49.58   
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim    51.26        1:50.53   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim    53.46        1:50.98   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim    49.92        1:53.61   
10  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    52.34        1:54.84   
11  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim    55.90        1:57.99   
12  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    1:01.18        2:07.53   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    45.05        1:37.07   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    49.41        1:41.66   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim    43.61        1:43.20   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    50.13        1:45.29   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            24.25   
Tova Webb  2005  Uddevalla Sim            25.84   
Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            26.50   
Thea Bolander  2003  Uddevalla Sim            26.53   
Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            27.01   
Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            27.18   
Maja Marcusson  2003  Uddevalla Sim            27.71   
Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            27.93   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            27.95   
10  Emma Johansson  2004  Uddevalla Sim            28.08   
11  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            28.42   
12  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            28.48   
13  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            28.95   
14  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            29.06   
15  Lovis Bergstrand  2004  Uddevalla Sim            29.62   
16  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            30.32   
17  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            30.50   
18  Alice Rosenius  2005  Uddevalla Sim            30.83   
19  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            31.78   
20  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            31.85   
21  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            31.95   
22  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            32.15   
23  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            32.72   
24  Moa Hammarqvist  2005  Uddevalla Sim            33.37   
25  Ellie Palander  2005  Uddevalla Sim            33.58   
26  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            33.59   
27  Agnes Johansson  2005  Uddevalla Sim            34.35   
28  Fredrica Forsmark  2005  Uddevalla Sim            34.38   
29  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            34.90   
30  Agnes Kronberg  2003  Uddevalla Sim            36.24   
31  Elsali Semby  2003  Uddevalla Sim            36.33   
32  Lily Trolled  2006  Uddevalla Sim            37.75   
33  Natali Jonefelt  2005  Uddevalla Sim            38.03   
34  Astrid Schörling  2005  Uddevalla Sim            38.09   
35  Tanja Lind  2004  Uddevalla Sim            39.54   
36  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            40.04   
37  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            40.25   
Catalina Barra  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Danja Mohammed  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Ebba Olsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Kristiansen  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Berggren  2002  Uddevalla Sim            24.81   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            27.61   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            29.75   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            29.98   
Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            32.15   
Liam Torstensvik  2005  Uddevalla Sim            32.32   
Leon Rössner  2006  Uddevalla Sim            33.52   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            37.51   
Axel Backman  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Christoffer Andersson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Emil Karsten Haigh  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            52.19   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            52.86   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            53.26   
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            53.42   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            54.09   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            54.26   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            54.76   
Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            56.53   
Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            56.68   
10  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            57.18   
11  Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            58.00   
12  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            58.24   
13  Hanna Lindsta  2004  Uddevalla Sim            58.41   
14  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            59.24   
15  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            1:00.84   
16  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            1:13.14   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            51.39   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            51.94   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            56.67   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            57.44   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            57.60   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            1:01.01   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            1:01.02   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            1:02.46   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    50.88        1:44.43   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim    51.34        1:45.05   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim    52.29        1:47.95   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    52.06        1:49.74   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    50.75        1:41.39   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim    49.89        1:42.26   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    50.07        1:42.41   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            23.23   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            24.07   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            24.19   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            24.80   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            27.34   
Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            27.53   
Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            28.25   
Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            29.61   
Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            30.46   
10  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            31.12   
11  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            32.65   
12  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            32.83   
13  Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            33.32   
14  Hanna Lindsta  2004  Uddevalla Sim            35.07   
15  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            35.64   
16  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            37.50   
17  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            39.17   
18  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            39.71   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Ebba Olsson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            27.42   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            30.33   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            30.94   
Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            32.43   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            32.51   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            34.66   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            38.43   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            44.40   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            51.58   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            54.30   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            55.38   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            55.72   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            55.81   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            57.60   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            58.58   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            58.93   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            1:00.60   
Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            49.18   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            52.47   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            52.96   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            26.10   
Ebba Olsson  2001  Uddevalla Sim            26.95   
Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            26.99   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            27.08   
Maja Marcusson  2003  Uddevalla Sim            27.22   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim            27.41   
Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            28.86   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            29.45   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            29.74   
10  Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            30.87   
11  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            30.96   
12  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            31.08   
13  Hanna Lindsta  2004  Uddevalla Sim            31.17   
14  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            31.76   
15  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            31.83   
16  Thea Bolander  2003  Uddevalla Sim            32.38   
17  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            32.52   
18  Emma Johansson  2004  Uddevalla Sim            33.16   
19  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            33.18   
20  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            33.43   
21  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            33.61   
22  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            33.94   
23  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            35.17   
24  Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            35.75   
25  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            36.18   
26  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            36.77   
27  Lovis Bergstrand  2004  Uddevalla Sim            37.21   
28  Julia Kristiansen  2006  Uddevalla Sim            37.86   
29  Tanja Lind  2004  Uddevalla Sim            38.41   
30  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            38.86   
31  Agnes Johansson  2005  Uddevalla Sim            40.15   
32  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            40.43   
33  Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            40.53   
34  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            41.99   
35  Agnes Kronberg  2003  Uddevalla Sim            42.60   
36  Elsali Semby  2003  Uddevalla Sim            42.69   
37  Astrid Schörling  2005  Uddevalla Sim            42.96   
38  Natali Jonefelt  2005  Uddevalla Sim            43.05   
39  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            43.29   
40  Lily Trolled  2006  Uddevalla Sim            43.31   
41  Fredrica Forsmark  2005  Uddevalla Sim            43.48   
42  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            45.98   
43  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            46.58   
44  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            47.53   
45  Moa Hammarqvist  2005  Uddevalla Sim            53.17   
46  Ellie Palander  2005  Uddevalla Sim            53.71   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Catalina Barra  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Danja Mohammed  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Tindra Sporre  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            29.10   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            29.99   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            31.39   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            31.80   
Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            32.95   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            33.26   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            33.79   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            34.93   
Leon Rössner  2006  Uddevalla Sim            38.99   
10  Liam Torstensvik  2005  Uddevalla Sim            39.37   
11  Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            41.11   
12  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            41.54   
Christoffer Andersson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            52.50   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            54.76   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            57.66   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            57.66   
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            59.30   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            59.58   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            1:01.90   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            1:04.07   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            1:06.83   
10  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            1:18.19   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Nathalie Kleveros  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            53.99   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            55.72   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            58.14   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            1:06.17   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim    53.47        1:50.69   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    54.70        1:52.78   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    54.39        1:53.61   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    51.40        1:49.84   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    52.49        1:50.19   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jasmine Molin  2003  Uddevalla Sim            23.10   
Ebba Olsson  2001  Uddevalla Sim            23.54   
Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            23.72   
Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            24.34   
Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            24.78   
Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            25.09   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            25.38   
Elin Fredriksson  2004  Uddevalla Sim            25.75   
Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            27.09   
10  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            27.25   
11  Thea Bolander  2003  Uddevalla Sim            27.30   
12  Hanna Lindsta  2004  Uddevalla Sim            27.56   
13  Alice Rosenius  2005  Uddevalla Sim            27.81   
14  Tova Webb  2005  Uddevalla Sim            27.85   
15  Maja Marcusson  2003  Uddevalla Sim            27.93   
16  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            27.96   
17  Emma Johansson  2004  Uddevalla Sim            29.11   
18  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            30.01   
19  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            30.05   
20  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            30.15   
21  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            30.28   
22  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            30.55   
23  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            30.61   
24  Lovis Bergstrand  2004  Uddevalla Sim            30.90   
25  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            31.47   
26  Agnes Johansson  2005  Uddevalla Sim            31.80   
27  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            32.47   
28  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            33.15   
29  Moa Hammarqvist  2005  Uddevalla Sim            33.54   
30  Tanja Lind  2004  Uddevalla Sim            33.59   
31  Sara Minsäter  2005  Uddevalla Sim            34.27   
32  Ellie Palander  2005  Uddevalla Sim            34.84   
33  Elsali Semby  2003  Uddevalla Sim            36.04   
34  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            37.19   
35  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            39.08   
36  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            39.21   
37  Agnes Kronberg  2003  Uddevalla Sim            41.86   
38  Fredrica Forsmark  2005  Uddevalla Sim            42.13   
39  Natali Jonefelt  2005  Uddevalla Sim            43.86   
40  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            44.45   
41  Astrid Schörling  2005  Uddevalla Sim            50.84   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Catalina Barra  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Nellie Larsson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Berggren  2002  Uddevalla Sim            23.11   
Linus Minsäter Lundberg  2002  Uddevalla Sim            25.42   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            26.34   
Simon Hansen  2003  Uddevalla Sim            28.42   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            28.61   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            28.99   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            29.23   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            30.15   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            33.62   
10  Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            34.85   
11  Liam Torstensvik  2005  Uddevalla Sim            35.29   
12  Leon Rössner  2006  Uddevalla Sim            40.60   
Christoffer Andersson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Tabarte  2003  Uddevalla Sim            42.17   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            44.36   
Alma Drapkin  2002  Uddevalla Sim            46.95   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            46.99   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            47.11   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            48.49   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            49.87   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            51.99   
Linnea Hammarqvist  2003  Uddevalla Sim            52.23   
10  Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            54.14   
11  Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            54.87   
12  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            55.62   
13  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            1:11.74   
Sanna Strömblad  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            40.63   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            41.91   
Stefan Pettersson  2002  Uddevalla Sim            49.65   
William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            52.06   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            58.31   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Martin Nguyen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    46.81        1:37.01   
Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim    47.54        1:37.40   
Tindra Fredriksson  2002  Uddevalla Sim    49.85        1:44.73   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim    49.73        1:48.65   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    43.83        1:31.05   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim    45.23        1:35.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:26