Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim    Utskriftsdatum  14 april 2018   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 april 2018         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    43.73        1:33.50   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    43.33        1:34.71   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    44.73        1:35.44   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    44.79        1:37.08   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim    45.52        1:38.79   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    47.32        1:40.24   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    49.94        1:41.78   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim    46.87        1:45.39   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    50.24        1:49.29   
10  Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    56.13        1:50.56   
11  Alma Olea Erlandsson  2008  Uddevalla Sim    53.43        1:50.62   
12  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim    52.67        1:52.34   
13  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim    53.05        1:54.96   
14  Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim    52.88        1:55.54   
15  Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim    52.65        1:56.70   
16  Elin Kronlid  2003  Uddevalla Sim    52.08        1:59.18   
17  Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            1:59.19   
18  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim    52.52        2:02.63   
19  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim    55.94        2:04.57   
20  Elsa Rångeby  2006  Uddevalla Sim    1:00.39        2:08.30   
21  Tyra Berg  2008  Uddevalla Sim    2:16.64        2:16.64   
22  Alice Carlsson  2008  Uddevalla Sim    55.92        2:18.65   
23  Ebba Hammar  2007  Uddevalla Sim    1:03.71        2:20.87   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Olea Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    45.60        1:34.10   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    47.41        1:35.00   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    50.06        1:45.18   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    51.90        1:49.59   
Anton Andersson Clarelind  2004  Uddevalla Sim    53.07        1:51.79   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim    53.72        1:52.29   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim    59.79        2:04.57   
Leo Hand  2007  Uddevalla Sim    59.57        2:04.64   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim    1:03.51        2:12.35   
10  Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim    59.42        2:12.85   
11  Måns Dahlqvist  2008  Uddevalla Sim    1:20.68        2:45.62   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hallberg  2005  Uddevalla Sim            25.01   
Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            26.89   
Lilja Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            27.22   
Ebba Hammar  2007  Uddevalla Sim            27.29   
Amanda Hellborg  2006  Uddevalla Sim            28.24   
Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            28.53   
Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            28.85   
Alice Carlsson  2008  Uddevalla Sim            29.24   
Alice Boutaba  2009  Uddevalla Sim            29.33   
10  Alice Gergils  2009  Uddevalla Sim            30.13   
11  Amanda Larsen  2007  Uddevalla Sim            30.64   
12  Hilda Svanberg  2008  Uddevalla Sim            30.74   
13  Hanna Liljesäter Winbladh  2008  Uddevalla Sim            30.81   
14  Doris Irewährn  2010  Uddevalla Sim            30.97   
15  Lejla Sajdovic  2009  Uddevalla Sim            31.02   
16  Engla Malmin  2007  Uddevalla Sim            31.88   
17  Alicia Börjesson  2010  Uddevalla Sim            32.01   
18  Maja Celind  2010  Uddevalla Sim            32.56   
19  Nelia Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            32.96   
20  Elin Gainsford  2009  Uddevalla Sim            33.41   
21  Viktoria Ebestam  2009  Uddevalla Sim            33.67   
22  Signild Henriksson  2008  Uddevalla Sim            33.82   
23  Jennifer Girnus de Sousa  2011  Uddevalla Sim            33.88   
24  Laila Laasi  2010  Uddevalla Sim            34.03   
25  Elsa Jonsson  2009  Uddevalla Sim            34.17   
26  Elly Gunnarsson  2009  Uddevalla Sim            34.19   
27  Alice Hultén  2009  Uddevalla Sim            34.42   
28  Anna Myrstrand  2010  Uddevalla Sim            34.57   
29  Linnea Nordqvist  2009  Uddevalla Sim            34.79   
30  Isabelle Schöön  2009  Uddevalla Sim            34.82   
31  Linnea Palander  2010  Uddevalla Sim            34.85   
32  Emilia Ljungberg  2009  Uddevalla Sim            35.51   
33  Lilly D Aria  2009  Uddevalla Sim            36.14   
34  Elin Lond  2009  Uddevalla Sim            36.79   
35  Ingrid Eliasson  2010  Uddevalla Sim            36.90   
36  Michelle Schöön  2010  Uddevalla Sim            36.92   
37  Ylva-Li Engström  2010  Uddevalla Sim            36.99   
38  Evelina Corell  2010  Uddevalla Sim            37.04   
39  Molly Lisstorp  2010  Uddevalla Sim            37.30   
40  Isabella Säker  2008  Uddevalla Sim            37.53   
41  Mira Bensryd  2010  Uddevalla Sim            38.07   
42  Alma Stenbaek  2010  Uddevalla Sim            38.73   
43  Astrid Smochina  2011  Uddevalla Sim            40.23   
44  Märta Daneberg  2010  Uddevalla Sim            40.94   
45  Tilda Johansson  2009  Uddevalla Sim            40.98   
46  Nikita Johansson  2011  Uddevalla Sim            42.60   
47  Maja Jensen  2010  Uddevalla Sim            42.91   
48  Ellen Nordqvist  2011  Uddevalla Sim            44.01   
49  Hedvig Eriksson  2010  Uddevalla Sim            44.32   
50  Idun Karlsson  2009  Uddevalla Sim            52.72   
51  Nikkilee Sjöqvist  2011  Uddevalla Sim            54.85   
52  Nanna Lundberg  2011  Uddevalla Sim            59.12   
Sophie Johansson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Vera Stark  2009  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Augustino Yamroj  2005  Uddevalla Sim            25.22   
Tage Lindqvist  2007  Uddevalla Sim            26.37   
Charlie Lilliesköld  2009  Uddevalla Sim            26.55   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            26.67   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            26.70   
Neville Lundström  2006  Uddevalla Sim            26.83   
Adam Larsson  2009  Uddevalla Sim            27.09   
Dennis Nilsson  2006  Uddevalla Sim            27.47   
Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            27.93   
10  Ebbe Blomberg  2010  Uddevalla Sim            27.99   
11  Arman Esfandiary  2007  Uddevalla Sim            28.03   
12  Hampus Magnusson  2010  Uddevalla Sim            28.59   
13  Gustav Westerlind Olsson  2009  Uddevalla Sim            29.18   
14  Oliver Zell  2008  Uddevalla Sim            29.28   
15  Vilmer Wallenäs  2010  Uddevalla Sim            29.41   
16  Harald Johansson  2010  Uddevalla Sim            29.69   
17  Melvin Norèn  2007  Uddevalla Sim            29.94   
18  Liam Blomberg  2009  Uddevalla Sim            29.95   
19  Edvard Spangenberg  2008  Uddevalla Sim            31.00   
20  Viktor Jernberg  2009  Uddevalla Sim            31.20   
21  Miliam Jäger  2009  Uddevalla Sim            31.98   
22  Felix Lycke  2010  Uddevalla Sim            32.18   
23  Alvin Rångeby  2009  Uddevalla Sim            32.38   
24  Tony Johansson  2009  Uddevalla Sim            32.51   
25  Emil Lundberg  2009  Uddevalla Sim            32.58   
26  Tim Sjöholm  2010  Uddevalla Sim            33.08   
27  Nevin Lundström  2010  Uddevalla Sim            35.26   
28  Christopher Karlsson  2010  Uddevalla Sim            35.94   
29  Marcel Hand  2010  Uddevalla Sim            36.01   
30  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            37.85   
31  Edvard Ahlström  2008  Uddevalla Sim            39.77   
32  Arvid Carlsson  2009  Uddevalla Sim            39.84   
33  Erik Augustsson  2010  Uddevalla Sim            1:13.43   
Alex Olsson  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            45.72   
Ella D´aria  2007  Uddevalla Sim            47.72   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            49.02   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            49.08   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            49.95   
Elin Kronlid  2003  Uddevalla Sim            49.98   
Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            51.73   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            51.80   
Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            52.46   
10  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            52.81   
11  Elma Irewährn  2009  Uddevalla Sim            56.12   
12  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            57.44   
13  Matilda Jernberg  2006  Uddevalla Sim            58.14   
14  Milla Berggren  2006  Uddevalla Sim            59.83   
15  Elsa Rångeby  2006  Uddevalla Sim            59.87   
16  Maja Andersson  2009  Uddevalla Sim            1:03.99   
17  Kornelia Larsen  2006  Uddevalla Sim            1:05.04   
Tyra Berg  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ervin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            50.54   
Leo Hand  2007  Uddevalla Sim            51.71   
Anton Andersson Clarelind  2004  Uddevalla Sim            55.74   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            56.40   
Alexander Kleveros  2006  Uddevalla Sim            57.15   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            57.39   
Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            58.18   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            1:01.17   
Isak Tengberg  2008  Uddevalla Sim            1:01.66   
10  Måns Dahlqvist  2008  Uddevalla Sim            1:07.76   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    47.17        1:35.34   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim    1:27.06        1:36.82   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    46.65        1:38.25   
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    48.85        1:39.03   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    48.93        1:40.75   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    49.35        1:42.33   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    50.25        1:44.31   
Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim    52.88        1:48.46   
Alma Olea Erlandsson  2008  Uddevalla Sim    53.37        1:49.61   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Olea Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    47.75        1:36.11   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    47.35        1:36.69   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim    49.30        1:38.60   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim    50.11        1:40.35   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    53.19        1:43.03   
Leon Andersson, Sjöqvist  2007  Uddevalla Sim    48.68        1:44.81   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    51.96        1:45.24   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            22.05   
Ella D´aria  2007  Uddevalla Sim            22.88   
Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim            24.92   
Alma Olea Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            26.21   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            26.81   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            27.52   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            27.70   
Elsa Rångeby  2006  Uddevalla Sim            29.77   
Alice Carlsson  2008  Uddevalla Sim            32.27   
10  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            32.49   
11  Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            33.18   
12  Kornelia Larsen  2006  Uddevalla Sim            33.60   
13  Ebba Hammar  2007  Uddevalla Sim            34.58   
14  Emilia Ljungberg  2009  Uddevalla Sim            35.83   
15  Jennifer Girnus de Sousa  2011  Uddevalla Sim            43.46   
Tyra Berg  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leon Andersson, Sjöqvist  2007  Uddevalla Sim            23.54   
Anton Andersson Clarelind  2004  Uddevalla Sim            25.18   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            26.00   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            27.27   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            27.59   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            28.87   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            29.38   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            30.69   
Neville Lundström  2006  Uddevalla Sim            32.13   
10  Leo Hand  2007  Uddevalla Sim            33.71   
11  Isak Tengberg  2008  Uddevalla Sim            34.89   
Ebbe Blomberg  2010  Uddevalla Sim            DNS   
Johan Borg  2009  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            46.80   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            49.25   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            50.36   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            51.38   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            52.20   
Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            55.69   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            59.24   
Elin Kronlid  2003  Uddevalla Sim            1:00.17   
10  Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            1:00.69   
11  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            1:01.27   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Olea Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            49.26   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            51.33   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            51.89   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            58.93   
Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            1:08.06   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim            26.77   
Alma Olea Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            27.11   
Elsa Rångeby  2006  Uddevalla Sim            28.62   
Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            28.68   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            28.83   
Amanda Hellborg  2006  Uddevalla Sim            29.03   
Ebba Hallberg  2005  Uddevalla Sim            29.64   
Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            29.84   
Kornelia Larsen  2006  Uddevalla Sim            30.49   
10  Alice Boutaba  2009  Uddevalla Sim            30.75   
11  Maja Andersson  2009  Uddevalla Sim            31.09   
12  Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            31.14   
13  Hanna Liljesäter Winbladh  2008  Uddevalla Sim            31.32   
14  Isabelle Schöön  2009  Uddevalla Sim            31.48   
15  Lilly D Aria  2009  Uddevalla Sim            31.86   
16  Ebba Hammar  2007  Uddevalla Sim            32.10   
17  Märta Daneberg  2010  Uddevalla Sim            32.14   
18  Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            32.48   
19  Jennifer Karlen  2009  Uddevalla Sim            33.00   
20  Alice Gergils  2009  Uddevalla Sim            33.38   
21  Lilja Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            33.45   
22  Signild Henriksson  2008  Uddevalla Sim            33.50   
23  Engla Malmin  2007  Uddevalla Sim            33.75   
24  Alice Carlsson  2008  Uddevalla Sim            34.25   
25  Emilia Ljungberg  2009  Uddevalla Sim            35.15   
26  Isa Jenseus  2009  Uddevalla Sim            35.31   
27  Alicia Börjesson  2010  Uddevalla Sim            35.48   
28  Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            35.68   
29  Linnea Palander  2010  Uddevalla Sim            35.78   
30  Vanilla Sjöqvist  2009  Uddevalla Sim            36.11   
31  Hilda Svanberg  2008  Uddevalla Sim            36.31   
32  Elma Irewährn  2009  Uddevalla Sim            36.64   
33  Matilda Jernberg  2006  Uddevalla Sim            36.92   
34  Nelia Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            37.48   
35  Maja Celind  2010  Uddevalla Sim            37.60   
36  Alice Hultén  2009  Uddevalla Sim            38.30   
37  Lejla Sajdovic  2009  Uddevalla Sim            38.36   
38  Doris Irewährn  2010  Uddevalla Sim            38.44   
39  Hedvig Eriksson  2010  Uddevalla Sim            38.52   
40  Linnea Nordqvist  2009  Uddevalla Sim            38.58   
41  Elsa Jonsson  2009  Uddevalla Sim            38.90   
42  Michelle Schöön  2010  Uddevalla Sim            39.86   
43  Elin Gainsford  2009  Uddevalla Sim            40.38   
44  Maja Jensen  2010  Uddevalla Sim            40.68   
45  Viktoria Ebestam  2009  Uddevalla Sim            40.71   
46  Molly Lisstorp  2010  Uddevalla Sim            40.77   
47  Jennifer Girnus de Sousa  2011  Uddevalla Sim            40.78   
48  Mira Bensryd  2010  Uddevalla Sim            41.00   
49  Mia Garavaglia  2008  Uddevalla Sim            41.26   
50  Valdís Rós Niklasdóttir  2010  Uddevalla Sim            41.50   
51  Elly Gunnarsson  2009  Uddevalla Sim            41.59   
52  Amanda Larsen  2007  Uddevalla Sim            41.72   
53  Isabella Säker  2008  Uddevalla Sim            43.15   
54  Elin Lond  2009  Uddevalla Sim            43.34   
55  Ingrid Eliasson  2010  Uddevalla Sim            44.83   
56  Laila Laasi  2010  Uddevalla Sim            46.39   
57  Alma Stenbaek  2010  Uddevalla Sim            47.34   
58  Tilda Johansson  2009  Uddevalla Sim            47.38   
59  Idun Karlsson  2009  Uddevalla Sim            48.35   
60  Evelina Corell  2010  Uddevalla Sim            51.45   
61  Ester Klittvall  2010  Uddevalla Sim            52.08   
62  Nikita Johansson  2011  Uddevalla Sim            52.19   
63  Astrid Smochina  2011  Uddevalla Sim            53.32   
64  Anna Myrstrand  2010  Uddevalla Sim            54.26   
65  Ellen Nordqvist  2011  Uddevalla Sim            54.40   
66  Nanna Lundberg  2011  Uddevalla Sim            57.41   
67  Nikkilee Sjöqvist  2011  Uddevalla Sim            1:07.11   
Vera Stark  2009  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            25.75   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            26.28   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            26.82   
Viktor From  2005  Uddevalla Sim            27.91   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            28.11   
Tage Lindqvist  2007  Uddevalla Sim            28.46   
Ervin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            29.03   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            29.13   
Isak Tengberg  2008  Uddevalla Sim            29.17   
10  Arman Esfandiary  2007  Uddevalla Sim            29.19   
11  Leo Hand  2007  Uddevalla Sim            29.23   
12  Hampus Magnusson  2010  Uddevalla Sim            30.49   
13  Alexander Kleveros  2006  Uddevalla Sim            30.50   
14  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            31.35   
15  Vilmer Wallenäs  2010  Uddevalla Sim            31.41   
16  Melvin Norèn  2007  Uddevalla Sim            31.50   
17  Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            31.61   
18  Viktor Jernberg  2009  Uddevalla Sim            31.72   
19  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            32.30   
20  Liam Blomberg  2009  Uddevalla Sim            32.36   
21  Neville Lundström  2006  Uddevalla Sim            33.40   
22  Adam Larsson  2009  Uddevalla Sim            34.15   
23  Charlie Lilliesköld  2009  Uddevalla Sim            34.42   
24  Oliver Zell  2008  Uddevalla Sim            34.78   
25  Gustav Westerlind Olsson  2009  Uddevalla Sim            35.15   
26  Ebbe Blomberg  2010  Uddevalla Sim            35.60   
27  Dennis Nilsson  2006  Uddevalla Sim            37.84   
28  Miliam Jäger  2009  Uddevalla Sim            38.28   
29  Nevin Lundström  2010  Uddevalla Sim            38.35   
30  Christopher Karlsson  2010  Uddevalla Sim            40.34   
31  Edvard Spangenberg  2008  Uddevalla Sim            41.73   
32  Alvin Rångeby  2009  Uddevalla Sim            42.08   
33  Alex Åkerlind  2010  Uddevalla Sim            43.89   
34  Tony Johansson  2009  Uddevalla Sim            44.59   
35  Arvid Carlsson  2009  Uddevalla Sim            44.67   
36  Tim Sjöholm  2010  Uddevalla Sim            46.25   
37  Edvard Ahlström  2008  Uddevalla Sim            46.71   
38  Marcel Hand  2010  Uddevalla Sim            47.95   
39  Noah Kristoffersson  2008  Uddevalla Sim            48.54   
Victor Bräck  2009  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella D´aria  2007  Uddevalla Sim            50.49   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            51.17   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            52.14   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            52.52   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            53.00   
Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            53.30   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            53.77   
Milla Berggren  2006  Uddevalla Sim            53.95   
Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            55.55   
10  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            55.80   
11  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            56.27   
12  Elin Kronlid  2003  Uddevalla Sim            1:00.36   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            58.08   
Anton Andersson Clarelind  2004  Uddevalla Sim            58.16   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            58.56   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            1:00.79   
Leon Andersson, Sjöqvist  2007  Uddevalla Sim            1:00.86   
Augustino Yamroj  2005  Uddevalla Sim            1:08.51   
Måns Dahlqvist  2008  Uddevalla Sim            1:12.71   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    52.63        1:50.96   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    51.90        1:51.03   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim    53.30        1:52.01   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim    1:06.86        2:25.22   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Olea Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    49.63        1:43.76   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim    49.95        1:44.61   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    50.08        1:44.95   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hallberg  2005  Uddevalla Sim            22.54   
Milla Berggren  2006  Uddevalla Sim            24.20   
Maja Andersson  2009  Uddevalla Sim            25.17   
Amanda Hellborg  2006  Uddevalla Sim            25.50   
Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            26.39   
Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            26.42   
Lilja Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            27.47   
Doris Irewährn  2010  Uddevalla Sim            27.61   
Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            28.00   
10  Ebba Hammar  2007  Uddevalla Sim            28.19   
11  Kornelia Larsen  2006  Uddevalla Sim            28.67   
12  Laila Laasi  2010  Uddevalla Sim            29.16   
13  Matilda Jernberg  2006  Uddevalla Sim            29.45   
14  Amanda Larsen  2007  Uddevalla Sim            29.56   
15  Hanna Liljesäter Winbladh  2008  Uddevalla Sim            30.13   
16  Elin Gainsford  2009  Uddevalla Sim            30.37   
17  Isabelle Schöön  2009  Uddevalla Sim            30.68   
18  Jennifer Karlen  2009  Uddevalla Sim            30.97   
19  Emilia Ljungberg  2009  Uddevalla Sim            31.24   
20  Linnea Palander  2010  Uddevalla Sim            31.48   
21  Mira Bensryd  2010  Uddevalla Sim            31.61   
22  Lejla Sajdovic  2009  Uddevalla Sim            31.88   
23  Engla Malmin  2007  Uddevalla Sim            32.20   
24  Elly Gunnarsson  2009  Uddevalla Sim            32.52   
25  Nelia Karfunkel  2007  Uddevalla Sim            32.59   
26  Märta Daneberg  2010  Uddevalla Sim            32.75   
27  Alice Hultén  2009  Uddevalla Sim            32.90   
28  Alice Gergils  2009  Uddevalla Sim            33.17   
29  Molly Lisstorp  2010  Uddevalla Sim            34.14   
30  Alicia Börjesson  2010  Uddevalla Sim            34.38   
31  Mia Garavaglia  2008  Uddevalla Sim            34.51   
32  Maja Celind  2010  Uddevalla Sim            34.57   
33  Ingrid Eliasson  2010  Uddevalla Sim            35.06   
34  Linnea Nordqvist  2009  Uddevalla Sim            35.27   
35  Alice Boutaba  2009  Uddevalla Sim            36.17   
36  Isa Jenseus  2009  Uddevalla Sim            36.19   
37  Lilly D Aria  2009  Uddevalla Sim            36.39   
38  Jennifer Girnus de Sousa  2011  Uddevalla Sim            37.35   
39  Alma Stenbaek  2010  Uddevalla Sim            37.96   
40  Elsa Jonsson  2009  Uddevalla Sim            38.12   
41  Signild Henriksson  2008  Uddevalla Sim            38.26   
42  Elin Lond  2009  Uddevalla Sim            38.35   
42  Ylva-Li Engström  2010  Uddevalla Sim            38.35   
44  Valdís Rós Niklasdóttir  2010  Uddevalla Sim            38.95   
45  Isabella Säker  2008  Uddevalla Sim            39.47   
46  Anna Myrstrand  2010  Uddevalla Sim            39.84   
47  Maja Jensen  2010  Uddevalla Sim            43.15   
48  Nikita Johansson  2011  Uddevalla Sim            43.67   
49  Nikkilee Sjöqvist  2011  Uddevalla Sim            44.51   
50  Ester Klittvall  2010  Uddevalla Sim            47.46   
51  Nanna Lundberg  2011  Uddevalla Sim            55.25   
52  Evelina Corell  2010  Uddevalla Sim            1:17.54   
Isa Jenseus  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Sophie Johansson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Tyra Berg  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Carelind  1975  Uddevalla Sim            15.96   
Robert Andersson  1975  Uddevalla Sim            18.47   
Anders Jenséus  1975  Uddevalla Sim            19.76   
Oliver Zell  2008  Uddevalla Sim            26.06   
Viktor From  2005  Uddevalla Sim            26.08   
Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            26.10   
Neville Lundström  2006  Uddevalla Sim            26.34   
Tage Lindqvist  2007  Uddevalla Sim            26.39   
Ebbe Blomberg  2010  Uddevalla Sim            27.02   
10  Adam Larsson  2009  Uddevalla Sim            27.72   
11  Melvin Norèn  2007  Uddevalla Sim            27.92   
12  Emil Lundberg  2009  Uddevalla Sim            28.00   
12  Tony Johansson  2009  Uddevalla Sim            28.00   
14  Liam Blomberg  2009  Uddevalla Sim            28.81   
15  Vilmer Wallenäs  2010  Uddevalla Sim            28.90   
16  Dennis Nilsson  2006  Uddevalla Sim            29.04   
17  Gustav Westerlind Olsson  2009  Uddevalla Sim            29.43   
18  Tim Sjöholm  2010  Uddevalla Sim            31.25   
19  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            32.37   
20  Hampus Magnusson  2010  Uddevalla Sim            32.40   
21  Christopher Karlsson  2010  Uddevalla Sim            32.65   
22  Marcel Hand  2010  Uddevalla Sim            37.53   
23  Nevin Lundström  2010  Uddevalla Sim            38.51   
24  Alvin Rångeby  2009  Uddevalla Sim            40.72   
25  Oliver Bäckman  2011  Uddevalla Sim            42.48   
26  Felix Lycke  2010  Uddevalla Sim            42.65   
27  Arvid Carlsson  2009  Uddevalla Sim            50.53   
28  Erik Augustsson  2010  Uddevalla Sim            1:03.82   
Alex Olsson  2008  Uddevalla Sim            DNS   
Anders Jenséus  1968  Uddevalla Sim            DNS   
Charlie Lilliesköld  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Johan Borg  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Robert Andersson  1972  Uddevalla Sim            DNS   
Robert Clarelind  1978  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            40.47   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            41.01   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            41.14   
Ella D´aria  2007  Uddevalla Sim            41.76   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            44.41   
Alma Olea Erlandsson  2008  Uddevalla Sim            46.24   
Elin Kronlid  2003  Uddevalla Sim            46.28   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            46.52   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            46.74   
10  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            47.68   
11  Alma Olsson  2008  Uddevalla Sim            48.39   
12  Elina Bäckrud  2006  Uddevalla Sim            48.54   
13  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            49.43   
14  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            49.98   
15  Elma Irewährn  2009  Uddevalla Sim            51.60   
16  Elsa Rångeby  2006  Uddevalla Sim            52.68   
17  Milla Berggren  2006  Uddevalla Sim            55.23   
18  Alice Carlsson  2008  Uddevalla Sim            57.72   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leon Andersson, Sjöqvist  2007  Uddevalla Sim            41.37   
Leo Hand  2007  Uddevalla Sim            46.95   
Anton Andersson Clarelind  2004  Uddevalla Sim            49.05   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            49.60   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            51.84   
Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            52.10   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            53.22   
Ervin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            53.37   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            53.50   
10  Isak Tengberg  2008  Uddevalla Sim            54.85   
11  Arman Esfandiary  2007  Uddevalla Sim            55.15   
12  Augustino Yamroj  2005  Uddevalla Sim            58.28   
13  Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            59.71   
14  Alexander Kleveros  2006  Uddevalla Sim            1:01.60   
15  Måns Dahlqvist  2008  Uddevalla Sim            1:03.02   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    41.54        1:27.20   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    42.76        1:29.70   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    42.03        1:30.38   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim    42.76        1:31.33   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    42.69        1:32.18   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Olea Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    41.08        1:26.65   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    41.96        1:30.14   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    43.38        1:31.46   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    43.89        1:31.64   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim    46.74        1:38.66   
                     
 
Gren 103, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    1:21.82  1:45.57  2:31.29    3:16.97   
                     
 
Gren 104, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim    42.88  1:33.19  2:26.76    3:11.07   
                     
 
Gren 105, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    46.72        1:41.87   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    51.55        1:53.35   
                     
 
Gren 106, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim    46.47        1:39.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 april 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:21