Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim    Utskriftsdatum  27 september 2014   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 september 2014         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim    46.15        1:37.95   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    48.22        1:38.00   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    45.43        1:38.72   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim    49.45        1:41.79   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            1:42.28   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    46.29        1:42.49   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim    49.70        1:44.52   
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim    49.50        1:44.73   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim    49.46        1:46.75   
10  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    58.99        2:00.36   
11  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim    58.88        2:07.97   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim    1:34.42        1:34.42   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    1:44.96        1:44.96   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim    1:57.08        1:57.08   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            25.18   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            25.21   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            25.52   
Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            25.73   
Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            26.58   
Saga Svanberg  2003  Uddevalla Sim            27.70   
Linn Dao  2003  Uddevalla Sim            28.02   
Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            28.11   
Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            28.44   
10  Eifva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            28.67   
11  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            28.76   
12  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            28.84   
13  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            28.88   
14  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            29.10   
15  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            29.43   
16  Ellie Palander  2005  Uddevalla Sim            29.68   
17  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            30.46   
17  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            30.46   
19  Agnes Kronberg  2003  Uddevalla Sim            30.82   
20  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            31.11   
21  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            31.21   
22  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            31.29   
23  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            31.63   
24  Tanja Lind  2003  Uddevalla Sim            31.85   
25  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            32.05   
26  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            32.98   
27  Lovis Bergstrand  2005  Uddevalla Sim            33.28   
27  Meja Kamperin  2006  Uddevalla Sim            33.28   
29  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            33.35   
30  Ella Daneberg  2006  Uddevalla Sim            33.37   
31  Natali Jonefelt  2005  Uddevalla Sim            34.14   
32  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            34.23   
33  Felizia Bärgård Vilhelmss  2006  Uddevalla Sim            34.89   
34  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            35.13   
35  Elvira Bratt  2004  Uddevalla Sim            35.37   
36  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            35.46   
36  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            35.46   
38  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            36.18   
39  Märta Ryrmalm  2004  Uddevalla Sim            36.58   
40  Linnéa Olsson Hagström  2006  Uddevalla Sim            36.60   
41  Astrid Schörling  2005  Uddevalla Sim            36.93   
42  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            37.47   
43  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            38.27   
44  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            39.29   
45  Agnes Gustafsson  2005  Uddevalla Sim            40.24   
46  Sanna Pettersson  2005  Uddevalla Sim            44.89   
47  Liv Terndrup  2006  Uddevalla Sim            50.91   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Felicia Johansson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Isabelle Johansson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            23.47   
Måns Olsson  2004  Uddevalla Sim            26.42   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            26.83   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            27.00   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            27.39   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            30.24   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            30.35   
Adam Strömberg  2004  Uddevalla Sim            30.39   
Oskar Larsson  2006  Uddevalla Sim            30.57   
10  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            31.81   
11  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            32.24   
12  Viktor Jacobsson  2005  Uddevalla Sim            33.91   
13  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            34.04   
14  Noah Olsson  2007  Uddevalla Sim            34.30   
15  David Happe  2006  Uddevalla Sim            34.99   
16  Hugo Qvist  2006  Uddevalla Sim            35.66   
Albin Larsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Gustav Åberg  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Isak Nylén  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Joakim Oksjö  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            46.72   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            47.29   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            48.16   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            49.61   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            50.06   
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            50.68   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            52.07   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            52.32   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            52.80   
10  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            55.46   
11  Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            55.98   
12  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            56.12   
13  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            56.55   
14  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            56.90   
15  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            58.86   
16  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            59.41   
17  Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            1:00.44   
18  Jasmin Molin  2003  Uddevalla Sim            1:00.49   
19  Thea Bolander  2003  Uddevalla Sim            1:00.71   
20  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            1:01.28   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            51.19   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            53.07   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            53.54   
Elias Berggren  2002  Uddevalla Sim            54.64   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            56.45   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            58.18   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    45.33        1:34.05   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    49.28        1:42.19   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim    47.06        1:37.27   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            23.02   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            24.49   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            24.81   
Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            26.00   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            26.71   
Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            27.04   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            27.68   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            28.21   
Jasmin Molin  2003  Uddevalla Sim            28.59   
10  Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            28.63   
11  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            28.69   
12  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            29.97   
13  Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            30.27   
14  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            31.96   
15  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            31.99   
16  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            32.43   
17  Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            32.61   
18  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            32.71   
19  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            33.25   
20  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            33.90   
21  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            35.25   
22  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            36.35   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            26.44   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            26.76   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            27.81   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            27.96   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            35.51   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            47.44   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            47.72   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim            48.05   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            48.30   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            51.13   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            52.73   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            54.21   
Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            56.19   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            47.13   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            58.34   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            24.90   
Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            27.72   
Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            27.75   
Linn Dao  2003  Uddevalla Sim            29.27   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            29.34   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            29.37   
Thea Bolander  2003  Uddevalla Sim            29.51   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            29.88   
Jasmin Molin  2003  Uddevalla Sim            30.00   
10  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            30.06   
11  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            30.07   
12  Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            30.67   
13  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            30.73   
13  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            30.73   
15  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            30.95   
16  Lovis Bergstrand  2005  Uddevalla Sim            31.01   
17  Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            31.18   
18  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            31.37   
19  Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            31.40   
20  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            31.77   
21  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            32.29   
22  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            32.39   
23  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            32.59   
24  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            32.72   
25  Eifva Kuiper  2003  Uddevalla Sim            33.06   
26  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            33.14   
27  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            33.26   
28  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            33.30   
29  Märta Ryrmalm  2004  Uddevalla Sim            33.73   
30  Astrid Schörling  2005  Uddevalla Sim            34.76   
31  Meja Kamperin  2006  Uddevalla Sim            35.33   
32  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            35.47   
33  Ella Daneberg  2006  Uddevalla Sim            35.57   
34  Agnes Gustafsson  2005  Uddevalla Sim            35.90   
35  Agnes Kronberg  2003  Uddevalla Sim            35.99   
36  Elvira Bratt  2004  Uddevalla Sim            36.00   
37  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            36.38   
38  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            36.95   
39  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            37.08   
40  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            37.76   
41  Tanja Lind  2003  Uddevalla Sim            37.81   
42  Natali Jonefelt  2005  Uddevalla Sim            37.82   
43  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            38.09   
44  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            38.77   
45  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            39.72   
46  Sanna Pettersson  2005  Uddevalla Sim            39.90   
47  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            40.26   
48  Felizia Bärgård Vilhelmss  2006  Uddevalla Sim            40.48   
49  Linnéa Olsson Hagström  2006  Uddevalla Sim            41.69   
50  Ellie Palander  2005  Uddevalla Sim            44.04   
51  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            44.32   
52  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            44.44   
53  Liv Terndrup  2006  Uddevalla Sim            48.37   
Felicia Johansson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Isabelle Johansson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            27.53   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            28.20   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            29.70   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            30.71   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            31.61   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            32.05   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            34.14   
Hugo Qvist  2006  Uddevalla Sim            34.30   
Måns Olsson  2004  Uddevalla Sim            36.28   
10  Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            36.59   
11  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            36.69   
12  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            38.91   
13  Oskar Larsson  2006  Uddevalla Sim            39.52   
14  Noah Olsson  2007  Uddevalla Sim            40.38   
15  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            42.23   
16  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            43.41   
17  Viktor Jacobsson  2005  Uddevalla Sim            49.01   
Albin Larsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Elias Berggren  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Gustav Åberg  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Isak Nylén  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Joakim Oksjö  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            51.98   
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            53.01   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            53.85   
Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            55.29   
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            56.90   
Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            58.57   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            58.57   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            1:01.67   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            1:01.91   
10  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            1:02.51   
11  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            1:09.59   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            50.46   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            55.09   
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            56.80   
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            1:04.89   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim    48.02        1:39.14   
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim    50.36        1:47.90   
Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim    52.68        1:48.71   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    52.37        1:51.59   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Svanberg  2003  Uddevalla Sim            22.58   
Armita Esfandiary  2002  Uddevalla Sim            23.66   
Thea Bolander  2003  Uddevalla Sim            24.46   
Lovis Bergstrand  2005  Uddevalla Sim            24.79   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            24.96   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            25.54   
Hanna Lindsta Gersér  2004  Uddevalla Sim            25.60   
Ella Berg  2003  Uddevalla Sim            25.72   
Emily Robertsson  2006  Uddevalla Sim            25.78   
10  Felicia Gundersen  2005  Uddevalla Sim            26.13   
11  Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            26.43   
12  Agnes Kronberg  2003  Uddevalla Sim            26.45   
13  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            27.28   
13  Klara Hansson  2005  Uddevalla Sim            27.28   
15  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            27.43   
16  Tanja Lind  2003  Uddevalla Sim            27.72   
17  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            27.73   
18  Ellie Palander  2005  Uddevalla Sim            27.74   
19  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            28.23   
20  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            28.45   
21  Emilia Fondin  2004  Uddevalla Sim            28.93   
22  Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            28.96   
23  Linnea Andreasson  2004  Uddevalla Sim            29.08   
24  Wilma Johansson Jensen  2006  Uddevalla Sim            29.37   
25  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            30.42   
26  Hannah Nielsen  2006  Uddevalla Sim            31.29   
27  Moa Johansson  2005  Uddevalla Sim            31.63   
28  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            32.28   
29  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            33.05   
30  Elvira Bratt  2004  Uddevalla Sim            33.98   
31  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            34.24   
32  Ella Daneberg  2006  Uddevalla Sim            35.60   
33  Agnes Gustafsson  2005  Uddevalla Sim            35.93   
34  Felizia Bärgård Vilhelmss  2006  Uddevalla Sim            36.03   
35  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            36.07   
36  Natali Jonefelt  2005  Uddevalla Sim            36.19   
37  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            37.34   
38  Meja Kamperin  2006  Uddevalla Sim            38.39   
39  Linnéa Olsson Hagström  2006  Uddevalla Sim            38.94   
40  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            39.38   
41  Astrid Schörling  2005  Uddevalla Sim            39.96   
42  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            41.22   
43  Sanna Pettersson  2005  Uddevalla Sim            43.72   
44  Liv Terndrup  2006  Uddevalla Sim            56.40   
Felicia Johansson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Molin  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Märta Ryrmalm  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Sparrebäck  2002  Uddevalla Sim            21.93   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            26.30   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            26.47   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            26.64   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            27.16   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            27.52   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            27.53   
Måns Olsson  2004  Uddevalla Sim            27.83   
Viktor Jacobsson  2005  Uddevalla Sim            28.20   
10  Oskar Larsson  2006  Uddevalla Sim            30.30   
11  David Happe  2006  Uddevalla Sim            30.52   
12  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            31.32   
13  Adam Strömberg  2004  Uddevalla Sim            31.90   
14  Hugo Qvist  2006  Uddevalla Sim            32.13   
15  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            33.50   
16  Noah Olsson  2007  Uddevalla Sim            35.86   
17  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            37.83   
18  Elias Ahlström  2006  Uddevalla Sim            39.55   
Albin Larsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
David Turesson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Gustav Åberg  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Isak Nylén  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Joakim Oksjö  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Mathias Carlshjelm  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Ouseley  2003  Uddevalla Sim            39.40   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            39.48   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            39.87   
Amanda Collins  2002  Uddevalla Sim            41.41   
Alva Andreasson  2002  Uddevalla Sim            42.76   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            42.93   
Linnea Karlsson  2001  Uddevalla Sim            47.67   
Alice Carlén  2003  Uddevalla Sim            49.72   
Alva Olsson  2002  Uddevalla Sim            50.07   
10  Alicia Andreasson  2003  Uddevalla Sim            51.93   
11  Jasmin Molin  2003  Uddevalla Sim            52.28   
12  Elin Fransson  2003  Uddevalla Sim            52.47   
13  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            52.90   
14  Tilda Ström  2003  Uddevalla Sim            55.55   
15  Aida Khoshnam  2003  Uddevalla Sim            56.95   
16  Ebba Baard  2003  Uddevalla Sim            58.89   
Frida Olsson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Klara Engblom  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hansson  2003  Uddevalla Sim            47.32   
Hugo Åberg  2003  Uddevalla Sim            50.92   
Elias Berggren  2002  Uddevalla Sim            55.09   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindsta  2003  Uddevalla Sim    41.96        1:28.13   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    43.86        1:31.67   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim    43.87        1:32.33   
Reserv Uasim Dam  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim    40.19        1:23.62   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    42.97        1:34.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 september 2014 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:47