Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  14:55   
  Arrangör  Uddevalla sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            30.81   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            30.91   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            31.14   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            31.74   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            31.95   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim            32.13   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim            32.17   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            32.59   
Linnea Melander Kletvang  2000  Uddevalla Sim            33.65   
10  Helena Malmeling  1974  Uddevalla Sim            34.16   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            25.08   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            25.55   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim            26.20   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            26.73   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            28.50   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            29.06   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            29.28   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            30.05   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            30.70   
10  Martin Rogersson  1969  Uddevalla Sim            30.74   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Marcus Kårebrand  1979  Uddevalla Sim            DNS   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            31.11   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            32.23   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            34.09   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            34.83   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            38.32   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            29.24   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            31.32   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            31.82   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            33.10   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            32.90   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            34.10   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            35.50   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            38.08   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            39.35   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            40.86   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            40.96   
Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim            42.82   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            44.56   
10  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            47.33   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            33.36   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            36.12   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            42.21   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            43.41   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            43.74   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            14.66   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            16.49   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            17.91   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            18.10   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            19.22   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            19.51   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            19.66   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            20.04   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            21.47   
10  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            21.52   
11  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            21.56   
12  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            21.77   
13  Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            22.50   
14  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            23.06   
15  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            24.36   
16  Malva Arvidsson  2006  Uddevalla Sim            24.87   
16  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            24.87   
18  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            25.29   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            18.41   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            18.77   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            18.90   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            19.10   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            19.31   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            19.38   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            23.55   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            23.73   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Malmeling  1974  Uddevalla Sim            40.71   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Rogersson  1969  Uddevalla Sim            36.93   
Morgan Robertsson  1969  Uddevalla Sim            41.69   
Marcus Kårebrand  1979  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            32.60   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            32.84   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            33.16   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            33.82   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim            34.11   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim            36.01   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            36.48   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            37.57   
Linnea Melander Kletvang  2000  Uddevalla Sim            38.40   
10  Helena Malmeling  1974  Uddevalla Sim            38.89   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            27.16   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim            27.42   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            28.65   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            29.11   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            29.24   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            30.21   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            31.77   
Martin Rogersson  1969  Uddevalla Sim            33.44   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            34.96   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Marcus Kårebrand  1979  Uddevalla Sim            DNS   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            34.22   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            35.76   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            35.96   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            36.81   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            40.87   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            31.26   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            31.29   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            31.41   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            33.89   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            35.39   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            35.83   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.35   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            38.95   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            39.32   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            41.59   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            42.74   
Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim            43.44   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            43.62   
10  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            47.18   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            35.64   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            36.64   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            41.78   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            42.15   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            44.89   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            50.88   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            34.51   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            37.12   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            40.50   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            41.51   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            44.20   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            45.78   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            46.54   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            46.95   
Malva Arvidsson  2006  Uddevalla Sim            49.45   
10  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            49.73   
11  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            51.34   
12  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            51.82   
13  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            51.88   
14  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            51.90   
15  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            53.41   
16  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            54.13   
Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            40.38   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            41.73   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            42.23   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            44.02   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            44.03   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            46.28   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            47.68   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            54.18   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            35.77   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            36.18   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            36.38   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            38.59   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            38.67   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            39.13   
Linnea Melander Kletvang  2000  Uddevalla Sim            41.29   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim            41.36   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim            41.93   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            28.60   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            30.91   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            31.77   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim            32.36   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            32.44   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            32.87   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            34.63   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            35.29   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            35.49   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            DNS   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            36.89   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            38.11   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            38.86   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            42.69   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            47.47   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            33.83   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            37.48   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            38.73   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            39.49   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            37.21   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            42.48   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            44.12   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            44.17   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            44.24   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            44.87   
Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim            46.71   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            47.40   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            47.90   
10  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            56.53   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            38.66   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            39.09   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            44.75   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            45.06   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            47.75   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            49.76   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            39.30   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            43.06   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            47.81   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            48.88   
Malva Arvidsson  2006  Uddevalla Sim            49.47   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            49.83   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            49.91   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            50.57   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            52.54   
10  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            53.04   
11  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            54.06   
12  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            56.80   
13  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            57.02   
14  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            57.24   
15  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            1:02.17   
16  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            1:07.91   
Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            45.67   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            45.88   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            46.29   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            51.30   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            54.03   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            55.83   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            56.28   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            59.33   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            59.80   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Malmeling  1974  Uddevalla Sim            31.92   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Rogersson  1969  Uddevalla Sim            28.51   
Morgan Robertsson  1969  Uddevalla Sim            34.83   
Marcus Kårebrand  1979  Uddevalla Sim            DNS   
Olov Olsson  1969  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            29.00   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            29.22   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            29.82   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            29.82   
Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim            30.18   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim            30.63   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            30.94   
Linnea Melander Kletvang  2000  Uddevalla Sim            31.92   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim            32.47   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            23.75   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim            25.18   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            25.29   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            26.06   
Axel Gustavsson  2000  Uddevalla Sim            26.82   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            26.99   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            27.08   
Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            27.17   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            27.85   
10  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            27.93   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            29.96   
Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim            30.27   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            31.18   
Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim            31.59   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            34.03   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            26.94   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            27.50   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            28.12   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            28.97   
                     
 
Gren 33, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            30.36   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            30.98   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            31.77   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            33.38   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            36.20   
Natalie Izad Mousa  2003  Uddevalla Sim            36.76   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            36.84   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            37.00   
Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim            37.93   
10  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            39.51   
Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 34, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            29.82   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            30.20   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            32.58   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            34.77   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            35.70   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            42.81   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            30.12   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            33.39   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            35.42   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            36.18   
Evelina Erichsen  2006  Uddevalla Sim            36.40   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            36.82   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            36.89   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            40.21   
Ester Lindqvist  2005  Uddevalla Sim            40.61   
10  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            40.82   
11  Malva Arvidsson  2006  Uddevalla Sim            41.74   
12  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            41.78   
13  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            42.06   
14  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            42.90   
15  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            43.70   
16  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            45.88   
17  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            46.91   
Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            34.29   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            35.67   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            37.14   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            37.21   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            37.26   
Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            37.49   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            40.06   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            42.26   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            44.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:55