Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  US-cupen    Utskriftsdatum  10 september 2011   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  13:29   
  Arrangör  Uddevalla sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2011-03-05         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 13-14år 
US-Cuprekord 35.46 
Felicia Andersson -97 Uddevalla Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            36.30   
Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap            38.24   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            38.33   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            42.78   
Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            42.91   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            43.36   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim            44.34   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            45.34   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            45.97   
10  Mathilda Ericsson  1998  Simklubben Vänersborg            49.53   
11  Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            54.48   
12  Amy Wendel  1998  Simklubben Vänersborg            56.33   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 13-14år 
US-Cuprekord 32.92 
Johan Andersson-95 Uddevalla Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            33.81   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            36.28   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            41.43   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            42.72   
Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim            44.42   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            45.57   
Rickard Pettersson  1998  Uddevalla Sim            56.61   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Timmy Bogren  1997  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 12år 
US-Cuprekord 37.26 
Johanna Nicklasson-96 Karlsborg SK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            42.46   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            43.55   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            44.70   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            44.75   
Julia Johansson  1999  Uddevalla Sim            48.57   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            51.53   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            51.55   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            52.59   
Isabelle Pettersson  1999  Trollhättans Simsällskap            56.38   
Kim Dao  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 37.58 
Konrad Nilsson-95 Säffle SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            46.67   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            51.02   
Rasmus Olsson  1999  Simklubben Vänersborg            56.08   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 11år 
US-Cuprekord 39.85 
Amanda Calh-91 Melleruds SK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            42.74   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            44.85   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            47.40   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            48.58   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            50.49   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            50.73   
Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            51.21   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            52.01   
Alva Kullenberg  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 41.18 
Guliver Koch-92 Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            46.77   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim            50.17   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            53.23   
Robin Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            55.23   
Simon Lindholm  2000  Uddevalla Sim            1:07.14   
Erik Edwardsson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 41.34 
Hanna Lövgren-93 Tibro SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            45.50   
Rebecka Gilley  2001  Kungälvs Simsällskap            54.20   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            54.47   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            54.75   
Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            54.90   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            56.71   
Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            57.39   
Cassandra Klinth  2001  Simklubben Vänersborg            57.98   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            58.76   
10  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            1:00.77   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Ida Karlsson  2001  Simklubben Vänersborg            DNS   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            DNS   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 43.47 
Konrad Nilsson-95 Säffle SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            43.82   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            45.96   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            54.55   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            54.67   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            57.03   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            1:00.34   
                     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 21.07 
Frida Alm-92 Uddevalla SF 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            24.55   
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            25.37   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            25.80   
Emmy Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap            27.42   
Celina Skåås  2003  Lysekils Simsällskap            30.81   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
Pojkar 9 år 
US-Cuprekord 20.80 
Anton Ingves-01 Säffle SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Simon Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap            24.14   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            25.18   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            26.96   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            31.20   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            32.05   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 32.23 
Isabelle Höglund-90 Alingsås SLS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            34.08   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            36.25   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            37.23   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            37.45   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            38.21   
Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap            38.31   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim            39.31   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            40.02   
Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            42.64   
Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 13-14år 
US-Cuprekord 31.22 
Axel Gårdström-91 Kungsbacka SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            32.71   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            37.55   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            37.81   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            38.03   
Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim            43.01   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            43.68   
Rickard Pettersson  1998  Uddevalla Sim            47.84   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 12 år 
US-Cuprekord 33.30 
Celine Bertrand -95 Skövde SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            36.28   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            38.49   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            40.28   
Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening            42.21   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            42.22   
Kim Dao  1999  Uddevalla Sim            42.22   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            42.26   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            45.44   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            50.27   
10  Julia Johansson  1999  Uddevalla Sim            51.67   
11  Isabelle Pettersson  1999  Trollhättans Simsällskap            1:08.87   
Alice Hedlund  1999  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 34.55 
Alexander Triantafiou-97 Göteborg Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            42.60   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            46.21   
Rasmus Olsson  1999  Simklubben Vänersborg            47.01   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 36.55 
Olivia Frank-92 Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            39.49   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            41.51   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            41.95   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            43.05   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            43.34   
Evelina Dahlqvist  2000  Lysekils Simsällskap            46.51   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            47.77   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            49.14   
Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            53.66   
10  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            55.53   
Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 36.35 
Thomas Myhrer-94 Askimsvömmerne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            41.50   
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            44.73   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim            49.14   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            52.51   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            DNS   
Erik Edwardsson  2000  Uddevalla Sim            DNS   
Hugo Mark  2000  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 37.44 
Alfhild Kristensson-99 Göteborg Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            45.72   
Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            46.54   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            48.05   
Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            52.16   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            52.60   
Amanda Löfdahl  2001  Kungälvs Simsällskap            57.36   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            58.22   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            59.96   
Cassandra Klinth  2001  Simklubben Vänersborg            1:01.78   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Ida Karlsson  2001  Simklubben Vänersborg            DNS   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            DNS   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 39.46 
Mattias Johansson-97 Trollhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            41.18   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            43.17   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            43.26   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            45.96   
Sebastian Brülls  2001  Kungälvs Simsällskap            46.69   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            47.27   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            51.54   
                     
 
Gren 19, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 19.50 
Celine Bertrand Karlsborg SK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            25.40   
Emmy Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap            25.92   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            26.78   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            32.00   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
Pojkar 9 år o yngre 
US-Cuprekord 19.40 
Johan Andersson-95 Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            24.02   
Edvin Karlsson  2002  Kungälvs Simsällskap            24.54   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            27.74   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            29.93   
                     
 
Gren 21, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  25m        Tid  Status 











 
Säffle SS Lag1  2001  Säffle Simsällskap            1:07.29   
  Emelie Johansson  2000                 
  Linnéa Jansson  2000      34.25        34.25   
  Anton Ingves  2001                 
  Adam Svensson  2000      1:07.29        1:07.29   
                     
Uddevalla Sim Lag 1  Uddevalla Sim            1:08.29   
  Oskar Robertsson  2000                 
  Maja Jernberg  2000      33.08        33.08   
  Nikki Bryntesson  2000                 
  Samuel Alaei  2001      1:08.29        1:08.29   
                     
Kss Mix 1  239  Kungälvs Simsällskap            1:15.69   
  Amanda Löfdahl  2001                 
  Robin Johansson  2000      41.21        41.21   
  Alice Götestam  2001                 
  Filip Johansson  2000      1:15.69        1:15.69   
                     
Uddevalla Sim Lag 3  Uddevalla Sim            1:17.00   
  Oskar Gustafson  2002                 
  Fanny Aronsson  2000      1:17.13        1:17.13   
  Annie Strömberg  2001                 
  Andreas Gunderssen  2001      1:17.00        1:17.00   
                     
Uddevalla Sim Lag 2  2000  Uddevalla Sim            1:21.41   
  Jens Pettersson  2001                 
  Wilma Dahlberg  2001      40.26        40.26   
  Linnea Persson  2002                 
  Max Ström  2000      1:21.41        1:21.41   
                     
Kss Mix 2  239  Kungälvs Simsällskap            1:24.83   
  Emmy Johansson  2002                 
  Simon Johansson  2002      43.90        43.90   
  Rebecka Gilley  2001                 
  Sebastian Brülls  2001      1:24.83        1:24.83   
                     
Säffle SS Lag2  2001  Säffle Simsällskap            1:28.81   
  Jonathan Andersson  2003                 
  Amanda Isaksson  2000      43.92        43.92   
  Jacob Edberg  2003                 
  Caroline Andersson  2001      1:28.81        1:28.81   
                     
Skv Lag 1  2000  Simklubben Vänersborg            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 27.93 
Nathalie Andersson-88 Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            29.08   
Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap            30.78   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            31.04   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            32.04   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            32.51   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            33.12   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            34.23   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim            34.41   
Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            37.41   
10  Mathilda Ericsson  1998  Simklubben Vänersborg            38.93   
11  Amy Wendel  1998  Simklubben Vänersborg            42.18   
12  Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            45.78   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 13-14 år 
US-Cuprekord 26.19 
Gustav Eriksson-94 Trolhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            28.26   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            30.97   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            31.28   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            32.09   
Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim            35.21   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            36.67   
Rickard Pettersson  1998  Uddevalla Sim            38.95   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 12 år 
US- Cuprekord 29.29 
Ninni Arvidsson-91 SS Stimmet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            31.53   
Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening            33.04   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            33.99   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            34.82   
Kim Dao  1999  Uddevalla Sim            35.65   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            35.74   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            36.52   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            38.48   
Julia Johansson  1999  Uddevalla Sim            41.96   
10  Isabelle Pettersson  1999  Trollhättans Simsällskap            57.56   
Alice Hedlund  1999  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            DNS   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 28.93 
Johan Andersson Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            33.02   
David Olsson  1999  Uddevalla Sim            38.11   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg            38.50   
Rasmus Olsson  1999  Simklubben Vänersborg            47.37   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 31.31 
Olivia Frank Skäret SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            35.37   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            35.82   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            36.44   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            36.51   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            36.74   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            37.88   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            41.03   
Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            42.62   
Evelina Dahlqvist  2000  Lysekils Simsällskap            43.13   
10  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            45.04   
11  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            48.67   
Alva Kullenberg  2000  Simklubben Vänersborg            DNS   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 30.54 
Gustav Eriksson-94 Trollhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            35.94   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            36.24   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim            38.41   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            44.17   
Robin Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            44.61   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            58.07   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            DNS   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 31.23 
Alfhild Kristensson-99 Göteborg Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            37.72   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            38.75   
Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            40.02   
Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            40.78   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            42.31   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            43.19   
Rebecka Gilley  2001  Kungälvs Simsällskap            43.93   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            44.82   
Amanda Löfdahl  2001  Kungälvs Simsällskap            46.01   
10  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            47.51   
11  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            52.14   
12  Cassandra Klinth  2001  Simklubben Vänersborg            52.16   
Emilly Börjesson  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Ida Karlsson  2001  Simklubben Vänersborg            DNS   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            DNS   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 33.57 
Albin Lövgren-99 Mariestads SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            33.49   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            37.33   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            41.68   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            41.90   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            42.45   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            43.68   
Sebastian Brülls  2001  Kungälvs Simsällskap            46.26   
                     
 
Gren 30, 25m Frisim Damer, Finaler 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 16.12 
Celine Bertrand-95 Karksborgs SK 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            20.39   
Emmy Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap            22.49   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            25.10   
Celina Skåås  2003  Lysekils Simsällskap            28.58   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim Herrar, Finaler 
Pojkar 9 år o yngre 
US-Cuprekord 16.22 
Albin Lövgren Mariestads SS/ Anton Ingves Säffle SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            19.72   
Simon Johansson  2002  Kungälvs Simsällskap            20.00   
Edvin Karlsson  2002  Kungälvs Simsällskap            21.73   
Johannes Johansson  2002  Uddevalla Sim            25.25   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            25.61   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 30.56 
Therese Thall-90 Trollhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            32.19   
Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap            34.43   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            34.90   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim            35.53   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            38.54   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            38.56   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            38.82   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim            42.38   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Pojkar 13-14 år 
US-Cuprekord 28.58 
Gustav Eriksson-94 Trollhättans SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            31.44   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            36.28   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            36.59   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            36.78   
Pontus Sundström  1998  Uddevalla Sim            42.05   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            45.15   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Flickor 12 år 
US-Cuprekord 31.24 
Celine Bertrand-95 Skövde SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            36.58   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            37.72   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            38.43   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            39.82   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            41.43   
Tove Kramer  1999  Töreboda Simförening            42.00   
Kim Dao  1999  Uddevalla Sim            42.75   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            45.05   
Alice Hedlund  1999  Uddevalla Sim            DNS   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            DNS   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 32.66 
Fredrik Chail-93 Grums SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            40.99   
Rasmus Olsson  1999  Simklubben Vänersborg            57.14   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 35.33 
Felicia Andersson-97 Uddevalla Sim 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            41.54   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            41.62   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            48.47   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            49.19   
Nikki Bryntesson  2000  Uddevalla Sim            58.50   
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Pojkar 11år 
US-Cuprekord 35.88 
Fredrik Chai-93 Grums SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Filip Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            44.40   
Robin Johansson  2000  Kungälvs Simsällskap            57.03   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            DNS   
                     
 
Gren 38, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 16.65 
Hanna Lövgren-93 Tibro SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            19.35   
Linn Kramer  2001  Töreboda Simförening            20.18   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap            21.06   
Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            21.10   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            23.58   
Rebecka Gilley  2001  Kungälvs Simsällskap            23.64   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            25.84   
Emilia Ström  2002  Trollhättans Simsällskap            26.02   
Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 39, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 16.56 
Fredrik Chai-93 Grums SS/ Albin Lövgren -99 Mariestads SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            18.32   
Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim            19.54   
Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim            21.38   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            21.80   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            22.73   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            25.34   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 40, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Sim Lag 2  1997  Uddevalla Sim            2:05.91   
  Martin Andersson  1998      31.89        31.89   
  Hilda Andersson  1999      31.64        1:03.53   
  Albin Robertsson  1998      30.96        1:34.49   
  Hanna Wester  1997      31.42        2:05.91   
                     
Uddevalla Sim Lag 1  1997  Uddevalla Sim            2:06.56   
  Kalle Svensson  1997      28.09        28.09   
  Gabriella Sanftleben  1999      35.19        1:03.28   
  Malin Jonsson  1997      1:03.28        2:06.56   
  Navid Fageeh  1997              2:06.56   
                     
Uddevalla Sim Lag 3  1997  Uddevalla Sim            2:12.72   
  Felicia Andersson  1997      29.05        29.05   
  Pontus Sundström  1998      36.93        1:05.98   
  Matilda Larsson  1998      30.72        1:36.70   
  Viggo Koch  1997      36.02        2:12.72   
                     
Skv Lag 2  1998  Simklubben Vänersborg            2:50.49   
  Alva Kullenberg  2000      46.39        46.39   
  Rasmus Olsson  1999      48.82        1:35.21   
  Isak Malm  1998      37.93        2:13.14   
  Moa Gillberg  1998      37.35        2:50.49   
                     
Trollhättans SS Lag 1  1999  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  10 september 2011 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:29