Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM    Utskriftsdatum  22 december 2018   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  11:54   
  Arrangör  Uddevalla sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 16 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            30.72   
Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            30.95   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            31.31   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            31.41   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            31.77   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            31.90   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            33.42   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            35.72   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herr 16 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            24.86   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            25.52   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            27.70   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            27.73   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            28.51   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            28.52   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            28.61   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            29.20   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            29.70   
10  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            29.71   
11  Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            33.07   
12  Adam Schön  1991  Uddevalla Sim            36.92   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            32.01   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            32.54   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            33.38   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            36.01   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            36.10   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            36.89   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            38.98   
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Kronlid  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herr 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            28.54   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            31.84   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            31.88   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            37.31   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            39.34   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            42.16   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            29.21   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            32.30   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            33.00   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            35.03   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            35.98   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            37.92   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            37.95   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            39.80   
Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            40.33   
10  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            40.38   
11  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            40.75   
12  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            43.43   
13  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            46.32   
14  Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            48.28   
15  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            55.95   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herr 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            31.89   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            35.08   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            35.78   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            36.31   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            41.83   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            42.35   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            54.31   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer 0-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            18.12   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            21.94   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            22.84   
Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            24.03   
Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            25.00   
Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herr 0-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            21.69   
Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim            24.41   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            25.50   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            26.97   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            28.35   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Dam Masters, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Malmeling  1974  Uddevalla Sim            40.81   
Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim            41.77   
Pernilla Irewährn  1978  Uddevalla Sim            42.26   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herr Masters, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tony Vikarand  1975  Uddevalla Sim            33.54   
Daniel Lorentzon  1988  Uddevalla Sim            34.63   
Niklas Ryrmalm  1971  Uddevalla Sim            38.52   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 16-99, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            32.15   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            33.12   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            33.49   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            34.56   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            34.64   
Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            35.01   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            35.79   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            39.68   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herr 16-99, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            28.11   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            28.98   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            29.61   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            29.89   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            29.89   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            30.01   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            30.87   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            31.75   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            31.95   
10  Adam Schön  1991  Uddevalla Sim            32.47   
11  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            36.39   
12  Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            37.36   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            32.82   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            33.70   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.87   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            36.88   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            37.25   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            39.54   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            40.42   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            43.12   
Elin Kronlid  2003  Uddevalla Sim            49.48   
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herr 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            31.06   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            32.16   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            34.03   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            40.81   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            40.87   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            44.03   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            31.36   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            34.45   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            34.58   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            37.25   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            39.17   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            39.46   
Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            39.97   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            40.91   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            42.27   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            42.27   
11  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            43.08   
12  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            43.22   
13  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            47.19   
14  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            47.50   
15  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            49.60   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herr 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            34.76   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            37.57   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            37.91   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            40.05   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            40.68   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            40.85   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            42.17   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            48.00   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 0-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            41.90   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            43.24   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            51.04   
Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            51.20   
Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            53.07   
Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            54.22   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herr 0-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            48.68   
Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim            51.37   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            52.01   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            53.85   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 16 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            34.65   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            35.07   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            35.13   
Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            38.49   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            39.46   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            39.83   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            39.98   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            45.63   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herr 16 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            28.92   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            31.33   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            31.67   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            31.87   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            33.59   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            34.34   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            35.94   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            36.25   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            36.46   
10  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            36.52   
11  Adam Schön  1991  Uddevalla Sim            38.01   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            36.46   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            38.25   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            38.66   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            40.19   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            41.17   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            42.17   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            42.42   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            51.59   
Elin Kronlid  2003  Uddevalla Sim            55.60   
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Bröstsim Herr 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            34.85   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            37.75   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            37.89   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            39.18   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            40.09   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            48.08   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Damer 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            37.01   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            39.70   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            40.37   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            41.77   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            44.11   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            44.98   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            45.72   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            46.49   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            46.68   
10  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            46.73   
11  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            46.84   
12  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            47.42   
13  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            50.66   
14  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            1:01.84   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Bröstsim Herr 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            37.86   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            40.13   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            40.80   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            41.50   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            41.77   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            46.36   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            47.63   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 0-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            48.94   
Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            52.71   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            53.93   
Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            55.24   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            1:04.02   
Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            1:08.44   
                     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Herr 0-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            54.13   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            59.29   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            1:00.42   
Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim            1:00.69   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            1:05.05   
                     
 
Gren 27, 50m Frisim Dam Masters, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Malmeling  1974  Uddevalla Sim            32.40   
Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim            32.91   
Pernilla Irewährn  1978  Uddevalla Sim            32.93   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herr Masters, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Lorentzon  1988  Uddevalla Sim            26.42   
Tony Vikarand  1975  Uddevalla Sim            27.92   
Niklas Ryrmalm  1971  Uddevalla Sim            31.60   
David Tengberg  1980  Uddevalla Sim            35.94   
                     
 
Gren 29, 50m Frisim Damer 16-99, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            28.94   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim            29.40   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            29.49   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            29.94   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            30.26   
Matilda Torén  2001  Uddevalla Sim            30.45   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim            30.74   
Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            32.37   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herr 16-99, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            23.76   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            25.70   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            25.70   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            26.22   
Adam Schön  1991  Uddevalla Sim            26.61   
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            26.81   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            26.85   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim            26.97   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            27.11   
10  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            27.13   
11  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            27.86   
12  Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            29.24   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Damer 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            29.98   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            30.17   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            30.18   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            32.71   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            33.18   
Isabell Holmgren  2004  Uddevalla Sim            34.81   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            35.32   
Julia Ebestam  2004  Uddevalla Sim            40.89   
Elin Kronlid  2003  Uddevalla Sim            43.28   
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Herr 14-15, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            26.45   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            27.18   
Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim            29.25   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            32.21   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            33.67   
Edvin Aronsson  2003  Uddevalla Sim            35.60   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            DNS   
Elias Palmqvist  2003  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 33, 50m Frisim Damer 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            27.42   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            29.54   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            30.56   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            31.42   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            32.49   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            32.59   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            32.98   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            33.71   
Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            34.16   
10  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            34.47   
11  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            41.63   
12  Thyra Clarelind  2006  Uddevalla Sim            43.08   
13  Ella Åkerlind  2006  Uddevalla Sim            43.78   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Wockatz  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Frisim Herr 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            29.99   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            31.34   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            31.89   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            32.02   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            32.08   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            33.59   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            34.07   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            47.96   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Damer 0-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            34.14   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            35.34   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            35.64   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            35.97   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            36.57   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            37.01   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            38.60   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            40.15   
Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            42.20   
10  Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            42.58   
11  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            43.68   
12  Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            45.46   
13  Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            45.57   
                     
 
Gren 36, 50m Frisim Herrar 0-11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            35.57   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            35.98   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            38.50   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            42.93   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            43.26   
Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim            45.78   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            48.56   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            54.58   
                     
 
Gren 37, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    1:22.20  2:56.35  4:31.44    6:01.94   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    1:24.34  2:58.65  4:33.77    6:03.34   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    1:24.99  3:02.39  4:44.26    6:17.86   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    1:31.27  3:09.75  4:46.81    6:19.91   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    1:28.05  3:06.84  4:46.05    6:21.66   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    1:27.08  3:06.55  4:46.94    6:25.26   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    1:26.74  3:07.80  4:50.02    6:29.42   
Emma Cedergren  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 38, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Schön  1991  Uddevalla Sim    1:11.57  2:30.59  3:50.07    5:05.87   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    1:16.27  2:46.13  4:17.94    5:48.63   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    1:23.29  2:56.84  4:32.89    6:06.09   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim    1:29.43  3:10.64  4:50.42    6:22.40   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    1:31.93  3:13.21  4:55.64    6:31.84   
                     
 
Gren 39, 50m Fjäril Dam Masters, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Malmeling  1974  Uddevalla Sim            34.60   
Pernilla Irewährn  1978  Uddevalla Sim            35.27   
                     
 
Gren 40, 50m Fjäril Herr Masters, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Lorentzon  1988  Uddevalla Sim            27.50   
Tony Vikarand  1975  Uddevalla Sim            30.37   
Niklas Ryrmalm  1971  Uddevalla Sim            35.33   
                     
 
Gren 41, 50m Rygg Dam Masters, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Malmeling  1974  Uddevalla Sim            37.73   
Lykke Koch  1994  Uddevalla Sim            38.75   
Pernilla Irewährn  1978  Uddevalla Sim            39.34   
                     
 
Gren 42, 50m Rygg Herr Masters, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Lorentzon  1988  Uddevalla Sim            31.22   
Tony Vikarand  1975  Uddevalla Sim            33.31   
Niklas Ryrmalm  1971  Uddevalla Sim            40.09   
                     
 
Gren 43, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    41.97  1:27.33  2:15.67    3:02.90   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            3:03.56   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    42.16  1:29.62  2:19.49    3:06.81   
Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim    43.52  1:31.74  2:20.89    3:09.21   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            3:11.09   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    44.32  1:33.42  2:23.05    3:11.82   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim    44.50  1:35.16  2:25.97    3:14.14   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    46.01  1:35.63  2:26.25    3:14.64   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    46.25  1:38.47  2:31.74    3:22.93   
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 44, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Schön  1991  Uddevalla Sim    35.49  1:13.27  1:54.69    2:36.09   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    36.35  1:17.04  1:58.37    2:38.92   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    39.66  1:21.76  2:04.81    2:48.11   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    39.16  1:23.19  2:06.42    2:50.11   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    42.62  1:28.41  2:15.18    3:00.98   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    42.35  1:30.10  2:18.23    3:03.21   
David Happe  2006  Uddevalla Sim    42.81  1:29.17  2:17.55    3:04.21   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    43.71  1:31.29  2:20.16    3:07.67   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    43.61  1:33.30  2:23.87    3:12.73   
                     
 
Gren 45, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim    42.83  1:30.60  2:20.16    3:08.21   
Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim    44.01  1:35.55  2:28.99    3:21.27   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    48.24  1:44.46  2:41.88    3:39.25   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    48.93  1:45.93  2:43.66    3:41.59   
Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim    50.15  1:48.70  2:47.99    3:44.32   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    50.89  1:48.49  2:47.14    3:44.85   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    51.00  1:47.96  2:46.00    3:44.86   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    51.45  1:50.79  2:50.32    3:47.63   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    51.64  1:53.87  2:54.43    3:54.17   
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 46, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    39.76  1:24.90  2:12.06    2:59.37   
David Happe  2006  Uddevalla Sim    43.49  1:33.32  2:24.24    3:13.51   
Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    43.20  1:35.66  2:27.31    3:15.37   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    44.73  1:35.57  2:26.82    3:15.73   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    44.32  1:33.88  2:25.07    3:16.64   
Adam Schön  1991  Uddevalla Sim    41.05  1:33.67  2:28.01    3:18.30   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    46.44  1:39.74  2:33.23    3:26.14   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    48.03  1:42.92  2:38.53    3:30.75   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  22 december 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:54