Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanarsim 1    Utskriftsdatum  09 februari 2019   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2019         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    42.91        1:30.09   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    43.22        1:32.12   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    43.63        1:33.52   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    45.27        1:34.05   
Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim    44.18        1:34.27   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim    43.77        1:34.99   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    46.26        1:39.93   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim    48.26        1:44.43   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim    50.44        1:47.85   
10  Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim    48.80        1:54.39   
11  Tyra Berg  2008  Uddevalla Sim    52.85        1:54.87   
12  Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim    57.78        1:55.26   
13  Alice Einarsson  2006  Uddevalla Sim    55.20        2:04.08   
14  Elma Irewährn  2009  Uddevalla Sim    56.84        2:05.01   
15  Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim    1:01.51        2:10.44   
16  Doris Irewährn  2010  Uddevalla Sim    1:02.97        2:13.64   
17  Rut Petrén  2010  Uddevalla Sim    1:10.98        2:38.93   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim    54.20        1:48.30   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim    54.85        1:50.12   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim    51.01        1:50.58   
Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim    54.31        1:57.12   
Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Svanberg  2008  Uddevalla Sim            24.39   
Linnea Nordqvist  2009  Uddevalla Sim            25.60   
Sophie Johansson  2009  Uddevalla Sim            25.61   
Felicia Fredriksson  2009  Uddevalla Sim            26.20   
Tyra Erkenstam  2010  Uddevalla Sim            28.42   
Rut Petrén  2010  Uddevalla Sim            28.46   
Elly Gunnarsson  2009  Uddevalla Sim            28.74   
Ingrid Eliasson  2010  Uddevalla Sim            29.20   
Nikita Johansson  2011  Uddevalla Sim            29.27   
10  Isabelle Schöön  2009  Uddevalla Sim            29.36   
11  Jennifer Girnus de Sousa  2011  Uddevalla Sim            29.39   
12  Märta Daneberg  2010  Uddevalla Sim            29.42   
13  Alma Stenbaek  2010  Uddevalla Sim            29.48   
14  Mira Bensryd  2010  Uddevalla Sim            29.66   
15  Maja Celind  2010  Uddevalla Sim            29.72   
16  Engla Malmin  2007  Uddevalla Sim            29.95   
17  Alice Hultén  2009  Uddevalla Sim            30.29   
18  Linnea Palander  2010  Uddevalla Sim            30.36   
19  Ylva-Li Engström  2010  Uddevalla Sim            30.59   
20  Evelina Corell  2010  Uddevalla Sim            30.77   
21  Molly Lisstorp  2010  Uddevalla Sim            30.93   
22  Signild Henriksson  2008  Uddevalla Sim            31.24   
23  Tilda Johansson  2009  Uddevalla Sim            31.31   
24  Elin Lond  2009  Uddevalla Sim            31.50   
25  Vanessa Annerhäll Linsten  2010  Uddevalla Sim            31.57   
26  Maj Kjerrström  2010  Uddevalla Sim            32.31   
27  Maja Jensen  2010  Uddevalla Sim            33.80   
28  Saga Nyström  2010  Uddevalla Sim            34.43   
29  Isabella Säker  2008  Uddevalla Sim            34.92   
30  Michelle Schöön  2010  Uddevalla Sim            35.08   
31  Nova Bladh  2011  Uddevalla Sim            35.50   
32  Ellen Nordqvist  2011  Uddevalla Sim            36.51   
33  Alva Nordberg-Karlden  2009  Uddevalla Sim            37.73   
34  Moa Asp  2009  Uddevalla Sim            38.17   
35  Alva Lindskog  2010  Uddevalla Sim            38.32   
36  Idun Karlsson  2009  Uddevalla Sim            38.64   
37  Hanna-Louise Bäckström  2011  Uddevalla Sim            38.95   
38  Alva Ferdinandsson  2002  Uddevalla Sim            38.96   
39  Nanna Lundberg  2011  Uddevalla Sim            40.54   
40  Nikkilee Sjöqvist  2011  Uddevalla Sim            41.39   
41  Alicia Göthberg Eliasson  2010  Uddevalla Sim            42.77   
42  Ingrid Hellberg-Jensen  2010  Uddevalla Sim            43.28   
43  Ester Klittvall  2010  Uddevalla Sim            46.22   
44  Brianna Lundström  2012  Uddevalla Sim            49.65   
45  Vera Johansson  2012  Uddevalla Sim            51.93   
Lilly D Aria  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Martinsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Winnie Wambui Lundström  2011  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ryan Lundström  2007  Uddevalla Sim            23.91   
Ebbe Blomberg  2010  Uddevalla Sim            24.82   
Leon Hoffman-Krohn  2005  Uddevalla Sim            24.97   
Charlie Lilliesköld  2009  Uddevalla Sim            25.43   
Vilmer Wallenäs  2010  Uddevalla Sim            25.86   
Dennis Nilsson  2006  Uddevalla Sim            26.47   
Edvin Hultén  2011  Uddevalla Sim            28.26   
Frank Jonsing  2008  Uddevalla Sim            28.35   
Adam Larsson  2009  Uddevalla Sim            28.41   
10  Maximilian Kronberg Linst  2011  Uddevalla Sim            29.30   
11  Lucas Borg  2010  Uddevalla Sim            29.72   
12  Christopher Karlsson  2010  Uddevalla Sim            31.00   
13  Nevin Lundström  2010  Uddevalla Sim            31.66   
14  Mallek Abdel Said  2007  Uddevalla Sim            34.31   
15  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            34.59   
16  Arvid Carlsson  2009  Uddevalla Sim            35.41   
17  Edvard Ahlström  2008  Uddevalla Sim            37.31   
18  Alex Åkerlind  2010  Uddevalla Sim            37.41   
19  Joel Hjelte  2010  Uddevalla Sim            37.66   
20  Nils Hellgren  2012  Uddevalla Sim            39.73   
Hannes Larsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Joel Stalfors  2011  Uddevalla Sim            DNS   
Måns Älmegran  2011  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            47.65   
Tyra Berg  2008  Uddevalla Sim            51.64   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            52.39   
Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            52.60   
Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            54.31   
Alice Nyström  2007  Uddevalla Sim            56.48   
Elma Irewährn  2009  Uddevalla Sim            56.71   
Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            58.64   
Doris Irewährn  2010  Uddevalla Sim            1:00.77   
10  Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            1:02.55   
11  Maja Andersson  2009  Uddevalla Sim            1:06.71   
12  Viktoria Ebestam  2009  Uddevalla Sim            1:07.53   
Vera Olsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            49.79   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            49.88   
Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            53.20   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            53.59   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            55.36   
Philip Stalfors  2008  Uddevalla Sim            56.38   
Måns Dahlqvist  2008  Uddevalla Sim            57.50   
Edvard Spangenberg  2008  Uddevalla Sim            57.55   
Gustav Westerlind Olsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            1:29.97   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            1:31.78   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            1:31.94   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            1:32.96   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            1:34.65   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            1:39.03   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            1:41.44   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            22.66   
Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            24.66   
Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            25.99   
Maja Andersson  2009  Uddevalla Sim            27.04   
Tyra Berg  2008  Uddevalla Sim            27.05   
Elma Irewährn  2009  Uddevalla Sim            27.61   
Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            28.03   
Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            30.50   
Felicia Fredriksson  2009  Uddevalla Sim            30.58   
10  Sophie Johansson  2009  Uddevalla Sim            31.81   
11  Doris Irewährn  2010  Uddevalla Sim            32.81   
12  Signild Henriksson  2008  Uddevalla Sim            33.89   
13  Viktoria Ebestam  2009  Uddevalla Sim            34.17   
14  Jennifer Girnus de Sousa  2011  Uddevalla Sim            36.33   
15  Mira Bensryd  2010  Uddevalla Sim            37.39   
16  Rut Petrén  2010  Uddevalla Sim            38.37   
17  Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            43.31   
18  Sofia Westerlind-Olsson  2011  Uddevalla Sim            43.78   
19  Alicia Göthberg Eliasson  2010  Uddevalla Sim            47.23   
20  Alma Stenbaek  2010  Uddevalla Sim            50.31   
21  Alva Ferdinandsson  2002  Uddevalla Sim            52.85   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            21.81   
Ryan Lundström  2007  Uddevalla Sim            23.50   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            26.24   
Ebbe Blomberg  2010  Uddevalla Sim            26.53   
Adam Larsson  2009  Uddevalla Sim            28.24   
Edvard Spangenberg  2008  Uddevalla Sim            28.72   
Måns Dahlqvist  2008  Uddevalla Sim            29.15   
Dennis Nilsson  2006  Uddevalla Sim            30.99   
Christopher Karlsson  2010  Uddevalla Sim            32.81   
10  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            38.91   
11  Nevin Lundström  2010  Uddevalla Sim            42.57   
Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            44.95   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            47.35   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            48.40   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            53.64   
Alice Einarsson  2006  Uddevalla Sim            55.66   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            53.76   
Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            1:01.06   
                     
 
Gren 13, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            26.55   
Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            27.06   
Alice Nyström  2007  Uddevalla Sim            27.23   
Tyra Berg  2008  Uddevalla Sim            27.66   
Engla Malmin  2007  Uddevalla Sim            27.71   
Maja Andersson  2009  Uddevalla Sim            27.92   
Hilda Svanberg  2008  Uddevalla Sim            28.76   
Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            29.07   
Linnea Palander  2010  Uddevalla Sim            29.35   
10  Linnea Nordqvist  2009  Uddevalla Sim            29.46   
11  Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            30.15   
12  Felicia Fredriksson  2009  Uddevalla Sim            30.48   
13  Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            30.54   
14  Signild Henriksson  2008  Uddevalla Sim            31.27   
15  Sophie Johansson  2009  Uddevalla Sim            31.44   
16  Isabelle Schöön  2009  Uddevalla Sim            31.61   
17  Isabella Säker  2008  Uddevalla Sim            31.78   
18  Molly Lisstorp  2010  Uddevalla Sim            32.74   
19  Viktoria Ebestam  2009  Uddevalla Sim            32.95   
20  Ylva-Li Engström  2010  Uddevalla Sim            33.03   
21  Maja Celind  2010  Uddevalla Sim            33.10   
22  Alice Hultén  2009  Uddevalla Sim            33.16   
23  Märta Daneberg  2010  Uddevalla Sim            33.22   
24  Elly Gunnarsson  2009  Uddevalla Sim            33.29   
25  Alva Lindskog  2010  Uddevalla Sim            33.42   
26  Elma Irewährn  2009  Uddevalla Sim            33.51   
27  Rut Petrén  2010  Uddevalla Sim            34.36   
28  Maja Jensen  2010  Uddevalla Sim            34.93   
29  Sofia Westerlind-Olsson  2011  Uddevalla Sim            35.05   
30  Ingrid Eliasson  2010  Uddevalla Sim            35.41   
31  Saga Nyström  2010  Uddevalla Sim            35.42   
32  Doris Irewährn  2010  Uddevalla Sim            35.55   
33  Tyra Erkenstam  2010  Uddevalla Sim            36.05   
34  Mira Bensryd  2010  Uddevalla Sim            36.10   
35  Evelina Corell  2010  Uddevalla Sim            36.35   
36  Alva Nordberg-Karlden  2009  Uddevalla Sim            36.77   
37  Idun Karlsson  2009  Uddevalla Sim            37.57   
38  Nikita Johansson  2011  Uddevalla Sim            37.73   
39  Maj Kjerrström  2010  Uddevalla Sim            38.39   
40  Elin Lond  2009  Uddevalla Sim            38.57   
41  Jennifer Girnus de Sousa  2011  Uddevalla Sim            39.18   
42  Moa Asp  2009  Uddevalla Sim            39.74   
43  Alicia Göthberg Eliasson  2010  Uddevalla Sim            39.82   
44  Nova Bladh  2011  Uddevalla Sim            40.07   
45  Michelle Schöön  2010  Uddevalla Sim            41.34   
46  Tilda Johansson  2009  Uddevalla Sim            43.46   
47  Vanessa Annerhäll Linsten  2010  Uddevalla Sim            46.00   
48  Vera Johansson  2012  Uddevalla Sim            46.32   
49  Nanna Lundberg  2011  Uddevalla Sim            46.84   
50  Hanna-Louise Bäckström  2011  Uddevalla Sim            47.59   
51  Winnie Wambui Lundström  2011  Uddevalla Sim            47.75   
52  Ingrid Hellberg-Jensen  2010  Uddevalla Sim            48.23   
53  Ellen Nordqvist  2011  Uddevalla Sim            49.43   
54  Alma Stenbaek  2010  Uddevalla Sim            50.32   
55  Alva Ferdinandsson  2002  Uddevalla Sim            51.01   
56  Nikkilee Sjöqvist  2011  Uddevalla Sim            51.97   
57  Brianna Lundström  2012  Uddevalla Sim            1:00.25   
Lilly D Aria  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Martinsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Vera Olsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            25.04   
Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            26.80   
Vilmer Wallenäs  2010  Uddevalla Sim            26.81   
Ryan Lundström  2007  Uddevalla Sim            27.11   
Edvard Spangenberg  2008  Uddevalla Sim            27.75   
Adam Larsson  2009  Uddevalla Sim            29.70   
Philip Stalfors  2008  Uddevalla Sim            29.72   
Frank Jonsing  2008  Uddevalla Sim            29.87   
Charlie Lilliesköld  2009  Uddevalla Sim            30.20   
10  Ebbe Blomberg  2010  Uddevalla Sim            30.39   
11  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            30.53   
12  David Eliasson  2003  Uddevalla Sim            32.27   
13  Dennis Nilsson  2006  Uddevalla Sim            32.64   
14  Mallek Abdel Said  2007  Uddevalla Sim            32.82   
15  Maximilian Kronberg Linst  2011  Uddevalla Sim            34.83   
16  Christopher Karlsson  2010  Uddevalla Sim            35.50   
17  Lucas Borg  2010  Uddevalla Sim            36.59   
18  Nevin Lundström  2010  Uddevalla Sim            37.28   
19  Måns Älmegran  2011  Uddevalla Sim            39.10   
20  Alex Åkerlind  2010  Uddevalla Sim            39.91   
21  Edvin Hultén  2011  Uddevalla Sim            41.81   
22  Nils Hellgren  2012  Uddevalla Sim            45.86   
23  Edvard Ahlström  2008  Uddevalla Sim            47.46   
24  Arvid Carlsson  2009  Uddevalla Sim            47.72   
25  Joel Hjelte  2010  Uddevalla Sim            52.57   
Gustav Westerlind Olsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Hannes Larsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Joel Stalfors  2011  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            53.45   
Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            53.59   
Denise Steene  2008  Uddevalla Sim            56.64   
Alice Einarsson  2006  Uddevalla Sim            57.87   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            52.25   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            57.33   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            59.28   
Måns Dahlqvist  2008  Uddevalla Sim            1:05.27   
Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    48.11        1:42.18   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    48.10        1:44.13   
Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim    49.65        1:46.09   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    51.11        1:46.68   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    52.22        1:47.66   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim    58.55        2:04.87   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Svanberg  2008  Uddevalla Sim            22.77   
Doris Irewährn  2010  Uddevalla Sim            24.29   
Felicia Fredriksson  2009  Uddevalla Sim            25.36   
Linnea Nordqvist  2009  Uddevalla Sim            25.52   
Sophie Johansson  2009  Uddevalla Sim            26.09   
Denise Steene  2008  Uddevalla Sim            26.37   
Alice Hultén  2009  Uddevalla Sim            26.52   
Evelina Corell  2010  Uddevalla Sim            26.97   
Engla Malmin  2007  Uddevalla Sim            27.00   
10  Ingrid Eliasson  2010  Uddevalla Sim            27.40   
11  Elly Gunnarsson  2009  Uddevalla Sim            27.68   
12  Ylva-Li Engström  2010  Uddevalla Sim            27.98   
13  Isabelle Schöön  2009  Uddevalla Sim            28.30   
14  Linnea Palander  2010  Uddevalla Sim            28.77   
15  Tyra Erkenstam  2010  Uddevalla Sim            29.05   
16  Märta Daneberg  2010  Uddevalla Sim            29.17   
17  Signild Henriksson  2008  Uddevalla Sim            29.43   
18  Alma Stenbaek  2010  Uddevalla Sim            29.50   
19  Mira Bensryd  2010  Uddevalla Sim            29.80   
20  Molly Lisstorp  2010  Uddevalla Sim            29.95   
21  Nikita Johansson  2011  Uddevalla Sim            30.33   
22  Maja Jensen  2010  Uddevalla Sim            30.89   
23  Rut Petrén  2010  Uddevalla Sim            30.90   
24  Nova Bladh  2011  Uddevalla Sim            31.32   
25  Jennifer Girnus de Sousa  2011  Uddevalla Sim            31.59   
26  Alva Nordberg-Karlden  2009  Uddevalla Sim            31.70   
27  Maja Celind  2010  Uddevalla Sim            32.01   
28  Viktoria Ebestam  2009  Uddevalla Sim            32.12   
29  Tilda Johansson  2009  Uddevalla Sim            32.44   
30  Isabella Säker  2008  Uddevalla Sim            32.58   
31  Alva Ferdinandsson  2002  Uddevalla Sim            34.69   
32  Michelle Schöön  2010  Uddevalla Sim            36.10   
33  Ester Klittvall  2010  Uddevalla Sim            38.12   
34  Vanessa Annerhäll Linsten  2010  Uddevalla Sim            38.39   
35  Sama Diar Bakarli  2012  Uddevalla Sim            39.61   
36  Idun Karlsson  2009  Uddevalla Sim            39.89   
37  Moa Asp  2009  Uddevalla Sim            40.19   
38  Sofia Westerlind-Olsson  2011  Uddevalla Sim            41.44   
39  Nikkilee Sjöqvist  2011  Uddevalla Sim            42.80   
40  Ingrid Hellberg-Jensen  2010  Uddevalla Sim            43.46   
41  Alicia Göthberg Eliasson  2010  Uddevalla Sim            43.63   
42  Hanna-Louise Bäckström  2011  Uddevalla Sim            43.97   
43  Brianna Lundström  2012  Uddevalla Sim            44.48   
44  Winnie Wambui Lundström  2011  Uddevalla Sim            45.44   
45  Ellen Nordqvist  2011  Uddevalla Sim            46.10   
46  Nanna Lundberg  2011  Uddevalla Sim            46.42   
Lilly D Aria  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Lova Martinsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Vera Olsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leon Hoffman-Krohn  2005  Uddevalla Sim            21.75   
Edvard Spangenberg  2008  Uddevalla Sim            23.07   
Vilmer Wallenäs  2010  Uddevalla Sim            23.49   
Adam Larsson  2009  Uddevalla Sim            26.01   
Christopher Karlsson  2010  Uddevalla Sim            26.66   
Dennis Nilsson  2006  Uddevalla Sim            27.05   
Charlie Lilliesköld  2009  Uddevalla Sim            27.58   
Frank Jonsing  2008  Uddevalla Sim            28.59   
Maximilian Kronberg Linst  2011  Uddevalla Sim            30.07   
10  Mallek Abdel Said  2007  Uddevalla Sim            32.71   
11  Otto Jernsand  2008  Uddevalla Sim            33.96   
12  Nevin Lundström  2010  Uddevalla Sim            35.05   
13  Edvin Hultén  2011  Uddevalla Sim            36.44   
14  Nils Hellgren  2012  Uddevalla Sim            39.24   
15  Edvard Ahlström  2008  Uddevalla Sim            40.08   
16  Alex Åkerlind  2010  Uddevalla Sim            42.04   
17  Joel Hjelte  2010  Uddevalla Sim            42.05   
18  Karl Jose Bernström  2010  Uddevalla Sim            43.36   
19  Måns Älmegran  2011  Uddevalla Sim            46.22   
20  Arvid Carlsson  2009  Uddevalla Sim            1:01.59   
Gustav Westerlind Olsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Hannes Larsson  2009  Uddevalla Sim            DNS   
Joel Stalfors  2011  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Älmegran  2006  Uddevalla Sim            37.54   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            39.03   
Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            40.06   
Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            43.49   
Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            48.74   
Alice Einarsson  2006  Uddevalla Sim            49.61   
Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            52.84   
Maja Andersson  2009  Uddevalla Sim            54.32   
Elma Irewährn  2009  Uddevalla Sim            55.28   
10  Alice Nyström  2007  Uddevalla Sim            55.32   
11  Hanna Ebestam  2007  Uddevalla Sim            57.64   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Tyra Berg  2008  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            43.93   
Ryan Lundström  2007  Uddevalla Sim            43.99   
Sander Kristiansen  2003  Uddevalla Sim            44.38   
Cornelis Lilliesköld  2007  Uddevalla Sim            45.76   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            48.35   
Philip Stalfors  2008  Uddevalla Sim            48.61   
Ebbe Blomberg  2010  Uddevalla Sim            51.39   
Måns Dahlqvist  2008  Uddevalla Sim            51.57   
Kevin Hallgren  2007  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    39.40        1:19.42   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    38.63        1:20.60   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    39.56        1:23.51   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    40.18        1:24.97   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    41.50        1:27.22   
Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim    41.54        1:27.31   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim    48.26        1:41.34   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim    49.64        1:51.79   
                     
 
Gren 105, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    44.92        1:36.28   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    49.71        1:48.54   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    51.66        1:49.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 februari 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:27