Deltagarlista Gren 1-40 
 
  Tävling  US-cupen    Utskriftsdatum  01 september 2011   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  13:21   
  Arrangör  Uddevalla sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2011-03-05         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 
Flickor 13-14år 
US-Cuprekord 35.46 
Felicia Andersson -97 Uddevalla Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
271  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  35.46   
307  Johansson Hanna  1997  VARABYGDEN  AS0497  25 m  38.75   
305  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  40.21   
288  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  43.69   
245  Palmqvist Maja  1998  SÄFFLE SS  AC0698  25 m  43.96   
286  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  44.26   
253  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m  44.68   
225  Almqvist Veronica  1998  LYSEKIL SS  AD3898  25 m  46.19   
247  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  46.98   
10  241  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  47.83   
11  251  Ericsson Mathilda  1998  VÄNERSBORG    25 m  48.96   
12  261  Wendel Amy  1998  VÄNERSBORG    25 m  54.66   
13  237  Jakobsson Hanna  1998  SÄFFLE SS    25 m     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 
Pojkar 13-14år 
US-Cuprekord 32.92 
Johan Andersson-95 Uddevalla Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
301  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  34.70   
279  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  37.85   
294  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  41.95   
300  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  44.82   
273  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  47.25   
287  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  25 m  47.38   
293  Pettersson Rickard  1998  UDDEVALLA  AS2998  25 m  57.11   
250  Bogren Timmy  1997  VÄNERSBORG    25 m     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
Flickor 12år 
US-Cuprekord 37.26 
Johanna Nicklasson-96 Karlsborg SK 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
306  Bengtsson Emilia  1999  VARABYGDEN  AP7499  25 m  42.81   
296  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  43.13   
242  Myrén Nora  1999  SÄFFLE SS  AK0499  25 m  45.09   
272  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  45.58   
308  Lindberg Wilma  1999  VARABYGDEN  AO8699  25 m  46.35   
277  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  46.41   
263  Kramer Tove  1999  TÖREBODA  AX4699  25 m  47.62   
285  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  49.37   
240  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  51.89   
10  281  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  53.12   
11  283  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  53.65   
12  303  Tallberg Moa  1999  UDDEVALLA    25 m  55.24   
13  209  Pettersson Isabelle  1999  TROLLHÄTTA  BD5499  25 m  58.54   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 37.58 
Konrad Nilsson-95 Säffle SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Boban Henrik  1999  TROLLHÄTTA  AP0399  25 m  45.06   
203  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  46.22   
211  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  47.32   
260  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  54.59   
290  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  25 m  55.19   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 
Flickor 11år 
US-Cuprekord 39.85 
Amanda Calh-91 Melleruds SK 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
284  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  50 m  43.24   
252  Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  46.57   
210  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  48.33   
238  Jansson Linnéa  2000  SÄFFLE SS  AG8600  25 m  50.23   
256  Kullenberg Alva  2000  VÄNERSBORG    25 m  50.44   
239  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  25 m  51.14   
274  Bryntesson Nikki  2000  UDDEVALLA  AS7400  25 m  53.02   
207  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  25 m  53.39   
206  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m  56.48   
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 41.18 
Guliver Koch-92 Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
295  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  48.03   
298  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  50 m  52.63   
220  Johansson Robin  2000  KUNGÄLV    25 m  56.20   
246  Svensson Adam  2000  SÄFFLE SS  AD6100  25 m  56.51   
204  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  1:03.75   
278  Edwardsson Erik  2000  UDDEVALLA    25 m     
297  Sjöqvist Eliot  2000  UDDEVALLA    25 m     
289  Lindholm Simon  2000  UDDEVALLA    25 m     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 41.34 
Hanna Lövgren-93 Tibro SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
262  Kramer Linn  2001  TÖREBODA  AD8801  50 m  47.27   
226  Alsop Lovisa  2001  LYSEKIL SS  AJ9601  25 m  56.07   
217  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  25 m  57.18   
232  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  58.21   
229  Skåås Filippa  2001  LYSEKIL SS  AH5201  25 m  59.36   
255  Klinth Cassandra  2001  VÄNERSBORG    25 m  1:00.70   
244  Olsson Madeleine  2001  SÄFFLE SS  AW4601  25 m  1:00.72   
276  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  1:01.16   
275  Börjesson Emilly  2001  UDDEVALLA  AT9601  25 m  1:01.26   
10  248  Täng Tove  2001  SÄFFLE SS  AV6801  25 m  1:04.22   
11  254  Karlsson Ida  2001  VÄNERSBORG    25 m  1:04.93   
12  208  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  1:05.14   
13  309  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
14  302  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA    25 m     
15  304  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA    25 m     
16  216  Gilley Rebecka  2001  KUNGÄLV    25 m     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 43.47 
Konrad Nilsson-95 Säffle SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
235  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  45.47   
270  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  46.87   
292  Pettersson Jens  2001  UDDEVALLA  AG9101  25 m  54.94   
259  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  56.54   
280  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  59.77   
 
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 21.07 
Frida Alm-92 Uddevalla SF 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
205  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA  AC4403  25 m  27.42   
212  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  28.04   
243  Olsson Louise  2002  SÄFFLE SS  AL5602  25 m  30.53   
218  Johansson Emmy  2002  KUNGÄLV    25 m  30.54   
228  Skåås Celina  2003  LYSEKIL SS  AE4403  25 m  30.87   
291  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA    25 m     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 
Pojkar 9 år 
US-Cuprekord 20.80 
Anton Ingves-01 Säffle SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
282  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  29.64   
234  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  35.68   
233  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  36.08   
221  Johansson Simon  2002  KUNGÄLV  AC8702  25 m     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 32.23 
Isabelle Höglund-90 Alingsås SLS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
271  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  34.17   
245  Palmqvist Maja  1998  SÄFFLE SS  AC0698  25 m  37.75   
288  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  37.88   
247  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  38.59   
241  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  38.88   
307  Johansson Hanna  1997  VARABYGDEN  AS0497  25 m  39.41   
305  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  39.86   
286  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  40.33   
253  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m  42.43   
10  225  Almqvist Veronica  1998  LYSEKIL SS  AD3898  25 m  42.55   
11  237  Jakobsson Hanna  1998  SÄFFLE SS    25 m     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar 
Pojkar 13-14år 
US-Cuprekord 31.22 
Axel Gårdström-91 Kungsbacka SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
301  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  33.31   
273  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  38.97   
294  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  25 m  39.72   
300  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  50 m  39.86   
279  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  40.42   
287  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  25 m  49.40   
293  Pettersson Rickard  1998  UDDEVALLA  AS2998  25 m  50.72   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 
Flickor 12 år 
US-Cuprekord 33.30 
Celine Bertrand -95 Skövde SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
240  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  37.85   
272  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  38.08   
242  Myrén Nora  1999  SÄFFLE SS  AK0499  25 m  40.23   
306  Bengtsson Emilia  1999  VARABYGDEN  AP7499  25 m  40.67   
296  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  41.38   
308  Lindberg Wilma  1999  VARABYGDEN  AO8699  25 m  42.94   
277  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  44.07   
263  Kramer Tove  1999  TÖREBODA  AX4699  25 m  44.15   
283  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  44.77   
10  281  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  45.54   
11  285  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  49.83   
12  303  Tallberg Moa  1999  UDDEVALLA    25 m  55.84   
13  209  Pettersson Isabelle  1999  TROLLHÄTTA  BD5499  25 m  1:15.23   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 34.55 
Alexander Triantafiou-97 Göteborg Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
211  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  40.64   
203  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  44.40   
290  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  25 m  44.88   
260  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  49.52   
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 36.55 
Olivia Frank-92 Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
252  Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  41.45   
284  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  50 m  42.08   
207  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  25 m  42.13   
238  Jansson Linnéa  2000  SÄFFLE SS  AG8600  25 m  43.87   
210  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  46.07   
239  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  25 m  46.95   
236  Isaksson Amanda  2000  SÄFFLE SS  AG9600  25 m  47.25   
227  Dahlqvist Evelina  2000  LYSEKIL SS  AO0600  25 m  48.42   
274  Bryntesson Nikki  2000  UDDEVALLA  AS7400  25 m  53.83   
10  206  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m  58.53   
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 36.35 
Thomas Myhrer-94 Askimsvömmerne 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
249  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  39.06   
295  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  40.88   
298  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  50 m  46.74   
219  Johansson Filip  2000  KUNGÄLV  AJ0300  25 m  46.75   
224  Mark Hugo  2000  KUNGÄLV  AJ9100  25 m  47.36   
246  Svensson Adam  2000  SÄFFLE SS  AD6100  25 m  54.43   
278  Edwardsson Erik  2000  UDDEVALLA    25 m     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 37.44 
Alfhild Kristensson-99 Göteborg Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
229  Skåås Filippa  2001  LYSEKIL SS  AH5201  25 m  47.08   
262  Kramer Linn  2001  TÖREBODA  AD8801  25 m  48.48   
226  Alsop Lovisa  2001  LYSEKIL SS  AJ9601  25 m  51.38   
208  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  54.99   
275  Börjesson Emilly  2001  UDDEVALLA  AT9601  25 m  55.86   
223  Löfdahl Amanda  2001  KUNGÄLV  AQ0201  25 m  56.86   
232  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  56.95   
276  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  58.10   
255  Klinth Cassandra  2001  VÄNERSBORG    25 m  59.86   
10  244  Olsson Madeleine  2001  SÄFFLE SS  AW4601  25 m  1:02.67   
11  254  Karlsson Ida  2001  VÄNERSBORG    25 m  1:02.69   
12  309  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
13  304  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA    25 m     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 39.46 
Mattias Johansson-97 Trollhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
235  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  41.40   
292  Pettersson Jens  2001  UDDEVALLA  AG9101  25 m  44.01   
270  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  44.59   
259  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  45.55   
280  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  46.44   
 
Gren 19, 25m Ryggsim Damer 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 19.50 
Celine Bertrand Karlsborg SK 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
218  Johansson Emmy  2002  KUNGÄLV    25 m  25.07   
212  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  28.59   
243  Olsson Louise  2002  SÄFFLE SS  AL5602  25 m  31.77   
205  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA  AC4403  25 m  34.68   
291  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA    25 m     
 
Gren 20, 25m Ryggsim Herrar 
Pojkar 9 år o yngre 
US-Cuprekord 19.40 
Johan Andersson-95 Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
222  Karlsson Edvin  2002  KUNGÄLV    25 m  24.76   
282  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  25.04   
233  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  29.70   
234  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  31.42   
 
Gren 21, 4X25m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
264  Uddevalla Sim Lag 1  UDDEVALLA    25 m  1:10.00   
213  Kss Mix 1  239  KUNGÄLV    25 m  1:10.00   
214  Kss Mix 2  239  KUNGÄLV    25 m  1:11.00   
230  Säffle SS Lag1  2001  SÄFFLE SS    25 m  1:12.72   
267  Uddevalla Sim Lag 2  2000  UDDEVALLA    25 m  1:16.00   
268  Uddevalla Sim Lag 3  UDDEVALLA    25 m  1:20.00   
231  Säffle SS Lag2  2001  SÄFFLE SS    25 m  1:36.93   
257  Skv Lag 1  2000  VÄNERSBORG    25 m     
 
Gren 22, 50m Frisim Damer 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 27.93 
Nathalie Andersson-88 Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
271  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  28.67   
307  Johansson Hanna  1997  VARABYGDEN  AS0497  25 m  31.17   
288  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  31.64   
247  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  32.79   
245  Palmqvist Maja  1998  SÄFFLE SS  AC0698  50 m  33.36   
241  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  33.97   
286  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  34.64   
305  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  34.77   
225  Almqvist Veronica  1998  LYSEKIL SS  AD3898  25 m  37.94   
10  253  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m  39.00   
11  251  Ericsson Mathilda  1998  VÄNERSBORG    25 m  40.20   
12  261  Wendel Amy  1998  VÄNERSBORG    25 m  42.33   
13  237  Jakobsson Hanna  1998  SÄFFLE SS    25 m     
 
Gren 23, 50m Frisim Herrar 
Pojkar 13-14 år 
US-Cuprekord 26.19 
Gustav Eriksson-94 Trolhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
301  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  28.95   
294  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  50 m  31.67   
273  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  50 m  31.87   
279  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  32.54   
300  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  35.43   
287  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  25 m  40.55   
293  Pettersson Rickard  1998  UDDEVALLA  AS2998  25 m  40.99   
 
Gren 24, 50m Frisim Damer 
Flickor 12 år 
US- Cuprekord 29.29 
Ninni Arvidsson-91 SS Stimmet 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
272  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  31.56   
240  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  33.06   
308  Lindberg Wilma  1999  VARABYGDEN  AO8699  25 m  34.07   
263  Kramer Tove  1999  TÖREBODA  AX4699  25 m  34.18   
306  Bengtsson Emilia  1999  VARABYGDEN  AP7499  25 m  34.94   
296  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  35.34   
242  Myrén Nora  1999  SÄFFLE SS  AK0499  25 m  35.52   
277  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  37.15   
281  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  39.14   
10  283  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  41.73   
11  285  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  43.33   
12  303  Tallberg Moa  1999  UDDEVALLA    25 m  51.45   
13  209  Pettersson Isabelle  1999  TROLLHÄTTA  BD5499  50 m  1:01.14   
 
Gren 25, 50m Frisim Herrar 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 28.93 
Johan Andersson Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
211  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  32.88   
203  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  50 m  36.47   
202  Boban Henrik  1999  TROLLHÄTTA  AP0399  50 m  37.18   
290  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  25 m  40.35   
260  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  47.36   
 
Gren 26, 50m Frisim Damer 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 31.31 
Olivia Frank Skäret SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
284  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  50 m  34.00   
210  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  35.53   
238  Jansson Linnéa  2000  SÄFFLE SS  AG8600  25 m  36.22   
252  Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  37.45   
207  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  50 m  37.51   
239  Johansson Emelie  2000  SÄFFLE SS  AV7400  50 m  39.75   
236  Isaksson Amanda  2000  SÄFFLE SS  AG9600  25 m  42.04   
274  Bryntesson Nikki  2000  UDDEVALLA  AS7400  25 m  44.84   
227  Dahlqvist Evelina  2000  LYSEKIL SS  AO0600  25 m  45.62   
10  206  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  50 m  47.53   
11  256  Kullenberg Alva  2000  VÄNERSBORG    25 m  58.73   
 
Gren 27, 50m Frisim Herrar 
Pojkar 11 år 
US-Cuprekord 30.54 
Gustav Eriksson-94 Trollhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
249  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  34.44   
295  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  37.12   
298  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  50 m  38.42   
219  Johansson Filip  2000  KUNGÄLV  AJ0300  25 m  38.69   
246  Svensson Adam  2000  SÄFFLE SS  AD6100  25 m  43.12   
220  Johansson Robin  2000  KUNGÄLV    25 m  48.84   
204  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  50 m  49.93   
297  Sjöqvist Eliot  2000  UDDEVALLA    25 m     
278  Edwardsson Erik  2000  UDDEVALLA    25 m     
 
Gren 28, 50m Frisim Damer 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 31.23 
Alfhild Kristensson-99 Göteborg Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
229  Skåås Filippa  2001  LYSEKIL SS  AH5201  25 m  39.60   
262  Kramer Linn  2001  TÖREBODA  AD8801  25 m  40.74   
226  Alsop Lovisa  2001  LYSEKIL SS  AJ9601  25 m  42.23   
217  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  25 m  42.28   
208  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  46.03   
232  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  47.67   
223  Löfdahl Amanda  2001  KUNGÄLV  AQ0201  25 m  48.45   
275  Börjesson Emilly  2001  UDDEVALLA  AT9601  25 m  50.64   
244  Olsson Madeleine  2001  SÄFFLE SS  AW4601  25 m  52.01   
10  276  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  52.79   
11  255  Klinth Cassandra  2001  VÄNERSBORG    25 m  56.59   
12  254  Karlsson Ida  2001  VÄNERSBORG    25 m  57.55   
13  248  Täng Tove  2001  SÄFFLE SS  AV6801  25 m  1:10.66   
14  309  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
15  299  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m     
16  304  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA    25 m     
17  216  Gilley Rebecka  2001  KUNGÄLV    25 m     
 
Gren 29, 50m Frisim Herrar 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 33.57 
Albin Lövgren-99 Mariestads SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
235  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  34.03   
270  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  37.86   
292  Pettersson Jens  2001  UDDEVALLA  AG9101  25 m  41.31   
280  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  41.85   
259  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  42.74   
215  Brülls Sebastian  2001  KUNGÄLV    25 m     
 
Gren 30, 25m Frisim Damer 
Flickor 9 år o yngre 
US-Cuprekord 16.12 
Celine Bertrand-95 Karksborgs SK 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
218  Johansson Emmy  2002  KUNGÄLV    25 m  23.15   
212  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  23.39   
205  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA  AC4403  25 m  24.89   
228  Skåås Celina  2003  LYSEKIL SS  AE4403  25 m  28.48   
243  Olsson Louise  2002  SÄFFLE SS  AL5602  25 m  31.99   
 
Gren 31, 25m Frisim Herrar 
Pojkar 9 år o yngre 
US-Cuprekord 16.22 
Albin Lövgren Mariestads SS/ Anton Ingves Säffle SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
221  Johansson Simon  2002  KUNGÄLV  AC8702  25 m  20.13   
282  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  21.32   
233  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  25.50   
234  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  27.73   
222  Karlsson Edvin  2002  KUNGÄLV    25 m     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer 
Flickor 13-14 år 
US-Cuprekord 30.56 
Therese Thall-90 Trollhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
271  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  25 m  31.41   
307  Johansson Hanna  1997  VARABYGDEN  AS0497  25 m  34.82   
247  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  35.10   
288  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  35.35   
241  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS  AH9898  25 m  38.60   
245  Palmqvist Maja  1998  SÄFFLE SS  AC0698  25 m  39.45   
305  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  41.59   
286  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  44.47   
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar 
Pojkar 13-14 år 
US-Cuprekord 28.58 
Gustav Eriksson-94 Trollhättans SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
301  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  32.23   
294  Robertsson Albin  1998  UDDEVALLA  AF1398  50 m  36.55   
273  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  37.74   
279  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  37.86   
300  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  39.85   
287  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  25 m  47.44   
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer 
Flickor 12 år 
US-Cuprekord 31.24 
Celine Bertrand-95 Skövde SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
240  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  36.47   
272  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  38.25   
296  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  38.94   
242  Myrén Nora  1999  SÄFFLE SS  AK0499  25 m  40.35   
263  Kramer Tove  1999  TÖREBODA  AX4699  25 m  40.65   
308  Lindberg Wilma  1999  VARABYGDEN  AO8699  25 m  41.01   
306  Bengtsson Emilia  1999  VARABYGDEN  AP7499  25 m  42.01   
277  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  42.39   
281  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  45.49   
10  283  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  47.99   
11  303  Tallberg Moa  1999  UDDEVALLA    25 m     
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Herrar 
Pojkar 12 år 
US-Cuprekord 32.66 
Fredrik Chail-93 Grums SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
211  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  39.70   
260  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  55.24   
203  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer 
Flickor 11 år 
US-Cuprekord 35.33 
Felicia Andersson-97 Uddevalla Sim 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
284  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  50 m  41.12   
210  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  41.44   
207  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  50 m  44.64   
236  Isaksson Amanda  2000  SÄFFLE SS  AG9600  25 m  46.21   
274  Bryntesson Nikki  2000  UDDEVALLA  AS7400  25 m  54.77   
206  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 
Pojkar 11år 
US-Cuprekord 35.88 
Fredrik Chai-93 Grums SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
249  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  39.86   
219  Johansson Filip  2000  KUNGÄLV  AJ0300  25 m  48.54   
220  Johansson Robin  2000  KUNGÄLV    25 m     
 
Gren 38, 25m Fjärilsim Damer 
Flickor 10 år 
US-Cuprekord 16.65 
Hanna Lövgren-93 Tibro SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
262  Kramer Linn  2001  TÖREBODA  AD8801  25 m  20.34   
229  Skåås Filippa  2001  LYSEKIL SS  AH5201  25 m  20.55   
226  Alsop Lovisa  2001  LYSEKIL SS  AJ9601  25 m  21.37   
208  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  24.57   
212  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  26.06   
309  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA    25 m     
304  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA    25 m     
299  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m     
275  Börjesson Emilly  2001  UDDEVALLA  AT9601  25 m     
10  216  Gilley Rebecka  2001  KUNGÄLV    25 m     
 
Gren 39, 25m Fjärilsim Herrar 
Pojkar 10 år 
US-Cuprekord 16.56 
Fredrik Chai-93 Grums SS/ Albin Lövgren -99 Mariestads SS 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
235  Ingves Anton  2001  SÄFFLE SS  AB7701  25 m  18.23   
270  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  20.16   
292  Pettersson Jens  2001  UDDEVALLA  AG9101  25 m  20.90   
280  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  22.02   
282  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  24.67   
259  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  25.81   
 
Gren 40, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
265  Uddevalla Sim Lag 1  1997  UDDEVALLA    25 m  1:58.00   
266  Uddevalla Sim Lag 2  1997  UDDEVALLA    25 m  2:05.00   
269  Uddevalla Sim Lag 3  1997  UDDEVALLA    25 m  2:08.00   
200  Trollhättans SS Lag 1  1999  TROLLHÄTTA    25 m  2:25.00   
201  Trollhättans SS Lag 2  1999  TROLLHÄTTA    25 m  2:55.00   
258  Skv Lag 2  1998  VÄNERSBORG    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  01 september 2011 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:21